راهکار های پیشنهادی برای ایجاد امنیت بیشتر در منزل و ساختمان

راهکار های پیشنهادی برای ایجاد امنیت بیشتر در منزل و ساختمان

مقدمه

در جامعه مسئله امنیت به دو بخش روانی،جانی و مالی تفکیک می شود که در بخش روانی علاوه بر فعالیت و تلاش دولت،شما نیز باید راه هایی را برای افزایش حس امنیت در منزل یا محل کار انجام دهید.با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی هوشمند قابلیت نصب و اجرا در ساختمان های مسکونی و اداری را دارند و بخشی از این سیستم های امنیتی مثل سیستم های اعلام حریق به دلیل ضرورت کنترل حریق و پیشگیری از آتش سوزی و خسارت جانی و مالی تبدیل به یک استاندارد شده و جهت گرفتن پایان کار ساختمان نصب سیستم اعلام حریق ساختمان ضروری و حیاتی می باشد.

 

انواع سیستم امنیتی برای افزایش امنیت خانه و ساختمان

راه حل اول دوربین مداربسته برای نظارت محیط

انواع سیستم های امنیتی ساختمان در بازار موجود است که پر استفاده ترین آن دوربین مداربسته اماکن می باشد.سیستم دوربین امنیتی قیمت مناسب تری دارد،و متخصصان بیشتری جهت نصب و ارائه خدمات در سراسر کشور دارد.سیستم دوربین مداربسته باید در نقاط مشخص مثل درب ورودی و خروجی، پارکینگ ساختمان، آسانسور و ... برای نظارت بهتر ساختمان نصب شود. اما استفاده تنها از دوربین مداربسته،جنبه نظارتی داشته و در صورت بروز حوادث هیچ علائمی برای هشدار و پیشگیری ندارد.

دوربین مدار بسته به عنوان ابزاری مهم در بحث نظارت و ایجاد امنیت مورد استفاده قرار می گیرد.با توجه به نیاز روزافزون عموم افراد جامعه، با نیازهای حفاظتی متفاوت، به تهیه و نصب سیستم های نظارتی (دوربین مدار بسته و ...) میتوان گفت مهمترین دلایل استفاده از یک سیستم امنیتی در درجه اول حفاظت و امنیت بیشتر خانه، محیط کار، اموال و عزیزان در مقابل خطرات احتمالی طبیعت است؛ مانند، حمله حیوانات وحشی و نیز جلوگیری از سرقت و یا ارتکاب به جرم و جنایت.

علاوه بر این اکثر کاربران، در کاربری های تخصصی تر، نیاز دارند به اینکه، در تمام لحظات، بخصوص، ساعات عدم حضور در محل کارشان و به منظور کیفیت مدیریت به طور پیوسته محیط کار و کارمندان خود را کنترل نمایند. در واقع، دوربین مداربسته در بسیاری از کاربری های تجاری و شغلی مهم مانند چشم دوم مدیران عمل میکند و تمام اتقاقات ریز و درشت دارای اهمیت برای مدیریت یک شرکت یا مجموعه تجاری را ثبت میکند.

 

راه حل دوم کنترل در کنار نظارت با دزدگیر اماکن برای افزایش امنیت منزل و ساختمان

برای کنترل اتفاق هایی که در ساختمان رخ میدهد و مدیریت از راه دور در کنار دوربین مداربسته باید از دزدگیر اماکن حرفه ای و با کیفیت استفاده کرد.استفاده از دزدگیر اماکن باعث می شود با ایجاد امکانات رمز ورود، تشخیص چهره، تماس با 110 افراد ناشناخته را با کمک دوربین مداربسته شناسایی کرده و با اعلام هشدار در ساختمان و هدشدار آنلاین به صاحب ملک و درصورت نیاز تماس با پلیس از سرق جلوگیری کند.

حفاظت محیطی و فیزیکی به هر روشی که باشد در محل زندگی روزمره یا کار یکی از بنیادی‌ترین اصول زندگی در مناطق شهری شلوغ است که همواره چالش‌های زیادی را برای شهروندان در پی داشته است. سیستم اعلام سرقت اماکن یا دزدگیر اماکن یک راهکار مناسب و محبوب جهت ارتقای سطح امنیتی کاربران مختلف است . آپارتمان های مسکونی و تجاری ، ادارات و سازمان ها و … بیش از دیگران به فکر استفاده از سیستم اعلام سرقت هستند . سیستم اعلام سرقت اماکن و منازل تمامی مبادی ورودی ساختمانها شامل درها و پنجره ها را پوشش می دهد و پس از تشخیص کوچک ترین تحرکی ، شما را باخبر می کند .اطلاع از نحوه کارکرد سیستم‌های ضد سرقت و انواع آن‌ها‌ می‌تواند در زمینه به کار گیری یک سیستم مناسب کمک شایانی به شما نماید.

 

بهترین روش امنیت ساختمان

 

راه حل سوم هشدار حریق درکنار نظارت و کنترل برای افزایش امنیت ساختمان

یک سیستم اعلام حریق مجموعه ای از تجهیزات اعلام حریق نظیر دتکتور دود، حرارت، شعله و گاز است که برای تشخیص علائم حریق و هشدار دادن از طریق آژیرها و فلاشرها استفاده می شود. طراحی، اجرا و استفاده درست از این سیستم، میتواند جلوی بسیاری از خطرات جانی و مالی را بگیرد. اما شاید برای شما جالب باشد دانستن این مطلب که با توجه به اهمیت بالای سیستم های اعلام حریق در پروژه های صنعتی و ساختمانی، اما متاسفانه بیش از 90درصد پروژه های سیستم های اعلام حریقی که در کشور کار می شوند، نهایت پس از چند ماه خاموش و بلا استفاده می شوند.

همچنین امروزه از سیستم های اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارت های ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود.

 

اعلام حریق بهترین روش امنیت خانه

 

 

بهترین برند اعلام حریق

شرکت گلوبال فایر در سال 1994 در دانمارک شکل گرفت و چند سال بعد به محل جدید خود در شمال شهر فارو، پایتخت فعلی کشور پرتغال منتقل شد. محل کارخانه در شهرک صنعتی تکنولوژی و صنعت قرار دارد.شرکت گلوبال فایر در لیست شرکت های سهامی عام و مورد توجه دولت پرتغال قرار دارد و با استفاده از مهندسین مجرب در سیستم تحقیق و توسعه و به کارگیری ماشین آلات بسیار پیشرفته سعی در تولید محصولات متنوع با قیمت بسیار مناسب می باشد.

کلیه محصولات گلوبال فایر که به اختصار GFE نامیده می شود دارای گارانتی مادام العمر می باشد.گلوبال فایر تولید کننده کلیه قطعات و محصولات در دو نوع اعلام حریق آدرس پذیر و اعلام حریق متعارف با سازگاری و تحت یک نام در پرتغال می باشد.تجهیزات گلوبال فایر یک شرکت بین المللی پیشرو و یک اتنخاب مطمئن در زمینه تجهیزات اعلام حریق تجهیزات در شرکت گلوبال فایر در چند مرحله به دو صورت دستگاهای اتوماتیک و دستی ساخته می شود. که این تولیدات در دو مرحله بوسیله ماشین های اتوماتیک و کارشناسان با تجربه مورد آزمایش قرار می گیرد.

ORION از محصولات گلوبال فایرGlobal fire

سیستم اعلام حریق متعارف سری ORION از محصولات گلوبال فایرGlobal fireکلیه تجهیزات تولیدی کارخانه GFE از سری اریون مطابق با استاندارد EN54 بخش 2 و 4 طراحی و ساخته شده است.

راه حل چهارم کنترل و مهار حریق برای حفظت امنیت ملک و ساختمان

طي دهه های متمادی سيسـتم های اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوی ديگر در حال پيشرفت می باشد.همانطور که از نام این سیستم مشخص است، تجهیزات بکار برده در آن وظیفه‌ی خاموش کردن آتش و جلوگیری از گسترش آن را برعهده دارند. امروزه 4 عامل برای وقوع و گسترش یک حریق شناسایی شده‌است: حرارت، اکسیژن، ماده‌ی سوختنی و زنجیره‌ی واکنش‌های شیمیایی. برای آن‌که بتوانید آتش را مهار کنید، باید یکی از این موارد را از هرم آتش حذف کنید. بنابراین در یک سیستم اطفا از تجهیزاتی استفاده می‌شود که چرخه‌ی حریق ایجاد شده را به شکلی قطع کنند.

 

نتیجه گیری

امروزه با توجه به افزایش نرخ جرم و جنایت،آتش سوزی ساختمان و سوختگی  حفظ امنیت منزل و ساختمان های اداری و مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است.هدف از اجرای سیستم جامع حفاظتی و امنیتی(نصب دوربین مداربسته،دزدگیر پارادوکس،اعلام حریق و اطفا حریق) ایجاد امنیت بیشتر در ساختمان در مقابل حوادث غیر قابل پیش بینی ساختمان اعم از سرقت،حریق،نظارت و مدیریت محیط و کنترل حریق با سیستم اطفا حریق می باشد.

 

شرکت فراحفاظ آموت با بیش از 8 سال سابقه در زمینه فروش،پخش و اجرای پروژه های سیستم حفاظتی و امنیتی(پروژه سیستم اعلام سرقت،سیستم اعلام حریق، سیستم اطفاء حریق) و نمایندگی اختصاصی در این صنعت با حضور متخصصان حرفه ای و تیم پشتیبانی، محصولاتی را به مشتریان خود معرفی می کند که خدماتی از قبیل قابلیت اطمینان و کاربری، دارای اینترفیس کاربر، سهولت استفاده و نصب، طراحی خارجی منحصر به فرد، پشتیبانی مستند و محلی سازی و ترجمه مستندات را داشته باشد.

 

راه دهای افزایش امنیت ساختمان