دزدگیر خانه چیست

دزدگیر خانه چیست

همه سیستم‌های امنیتی خانه(اعلام سرقت،دوربین مداربسته، اعلام حریق، اطفا حریق) بر اساس یک اصل اساسی برای ایمن کردن نقاط ورودی مانند درها و پنجره‌ها و همچنین فضای داخلی حاوی اشیاء با ارزش مانند هنر، رایانه، اسلحه و مجموعه‌های سکه کار می‌کنند. صرف نظر از اندازه خانه شما، یا تعداد درها و پنجره ها یا اتاق های داخلی که صاحب خانه تصمیم می گیرد از آن محافظت کند، تنها تفاوت واقعی در تعداد اجزای امنیتی است که در سراسر خانه مستقر شده و توسط پانل کنترل نظارت می شود.

سیستم امنیتی چیست؟

ابتدایی ترین تعریف هر سیستم امنیتی در نام آن یافت می شود. این به معنای واقعی کلمه وسیله یا روشی است که به وسیله آن چیزی از طریق سیستمی از اجزا و دستگاه های در حال کار ایمن می شود.

در این مثال، ما در مورد دزدگیر خانه صحبت می‌کنیم، که شبکه‌ای از دستگاه‌های الکترونیکی یکپارچه هستند که با یک پانل کنترل مرکزی برای محافظت در برابر سارقان و سایر مزاحمان بالقوه خانه کار می‌کنند.

یک سیستم امنیتی معمولی خانه شامل:

یک کنترل پنل، که کنترل کننده اصلی سیستم امنیتی خانه است

سنسور درب و پنجره

سنسورهای حرکتی داخلی و خارجی

دوربین های امنیتی با سیم یا بی سیم

آژیر یا زنگ دسی بل بالا

تابلوی حیاط و برچسب پنجره

یک سیستم امنیتی چگونه کار می کند؟

سیستم های امنیتی دزدگیر خانه بر روی مفهوم ساده ایمن سازی نقاط ورود به خانه با حسگرهایی کار می کنند که با یک کنترل پنل یا مرکز فرماندهی نصب شده در مکانی مناسب در جایی از خانه ارتباط برقرار می کنند.

سنسورهای چشمی معمولاً در درهایی قرار می‌گیرند که به خانه و از خانه منتهی می‌شوند و همچنین پنجره‌هایی که به راحتی قابل دسترسی هستند، به‌ویژه درهایی که باز می‌شوند، به ویژه درهایی که در سطح زمین هستند. فضاهای باز داخل خانه ها را می توان با حسگرهای حرکتی ایمن کرد.

کنترل پنل: کنترل پنل کامپیوتری است که سیستم های امنیتی را مسلح و خلع سلاح می کند، با هر جزء نصب شده ارتباط برقرار می کند، در صورت نقض یک منطقه امنیتی زنگ هشدار را به صدا در می آورد و با یک شرکت نظارت بر هشدار ارتباط برقرار می کند.

آنها معمولاً دارای یک صفحه لمسی برای برنامه نویسی و تعامل آسان هستند، جایی که کدهای عبور برای مسلح کردن و خلع سلاح سیستم وارد می شوند، می توانند بر روی دستورات صوتی کار کنند و می توانند برای کار با کنترل از راه دور بی سیم به نام کلید فوب برنامه ریزی شوند.

سنسورهای در و پنجره: سنسورهای در و پنجره از دو قسمت تشکیل شده اند که در مجاورت یکدیگر نصب شده اند. یک قسمت دستگاه بر روی در یا پنجره و قسمت دیگر بر روی چهارچوب در یا طاقچه نصب می شود. هنگامی که یک در یا پنجره بسته می شود، دو قسمت سنسور به یکدیگر متصل می شوند و یک مدار امنیتی ایجاد می کنند.

هنگامی که سیستم امنیتی در پانل کنترل مسلح می شود، این سنسورها با گزارش ایمن بودن نقطه ورود با آن ارتباط برقرار می کنند. اگر یک در یا پنجره نظارت شده به طور ناگهانی باز شود، مدار امنیتی شکسته می شود و پانل کنترل این را به عنوان نقض یک منطقه امن تفسیر می کند. زنگ هشدار با دسی بل بالا به صدا در می آید و در بیشتر موارد شرکت نظارت بر زنگ به طور خودکار مطلع می شود.

سنسورهای حرکتی: این اجزای امنیتی، هنگامی که مسلح می شوند، با ایجاد یک منطقه نامرئی از یک فضای معین محافظت می کنند که بدون به صدا درآمدن زنگ خطر نمی توان از آن عبور کرد. اینها معمولاً برای محافظت از اتاق های حاوی اشیاء قیمتی و همچنین مناطقی که در خانه های بزرگتر رفت و آمد کمتری دارند استفاده می شود.

دوربین های مداربسته: دوربین های مداربسته در هر دو پیکربندی سیمی و بی سیم موجود هستند، دوربین های مداربسته را می توان به روش های مختلف به عنوان بخشی از یک سیستم امنیتی کلی مورد استفاده قرار داد.

کاربردهای معمولی دزدگیر خانه عبارتند از:

به سختی قابل دیدن یا مناطق دور از ملک شما

ساختمان های دور افتاده مانند گاراژها، انبارها و کارگاه ها

نقاط ورود، چه بیرونی و چه داخلی، مانند درهای گاراژ و درهای جلو

دوربین های مداربسته را می توان از راه دور در رایانه ها، تلفن های هوشمند و تبلت ها مشاهده کرد. آنها اغلب در این روش زمانی که صاحبان خانه خارج از شهر هستند، برای مراقبت از تحویل و سایر پرسنل خدماتی مانند مراقبان و مناظر، و نظارت بر ورود کودکان پس از مدرسه استفاده می شوند. همچنین می‌توان از آن‌ها برای ثبت هرگونه نقض امنیتی استفاده کرد، که می‌تواند منجر به داشتن فیلمی از حمله به خانه شود، از جمله نگاه خوب به سارقان و شاید حتی وسیله نقلیه‌ای که آنها رانده‌اند.

هشدار با دسی بل بالا: به اندازه کافی بلند است که همسایه ها بتوانند آن را بشنوند، آلارم های امنیتی خانه اهداف مختلفی را دنبال می کنند. ابتدا به افراد داخل خانه هشدار می دهند که مشکلی پیش آمده است. آن‌ها همچنین به اندازه‌ای تیز هستند که می‌توانند یک سارق را فراری دهند و در عین حال همسایه‌های مجاور را از وضعیت آگاه کنند.

برچسب های حیاط و پنجره: در ظاهر، این موارد ممکن است چیزی جز ابزار بازاریابی برای شرکت های هشدار دهنده به نظر نرسند، اما نقش مهمی در امنیت خانه دارند. هنگامی که برچسب یک شرکت امنیتی را در جلو پنجره قرار می دهید و تابلوی آن را در حیاط جلوی خود می کارید، به سارقان می گویید که خانه به طور حرفه ای محافظت می شود و انتخاب عاقلانه ای برای تلاش برای سرقت نیست. آنها در انتقال این پیام موثر هستند و باید طبق توصیه شرکت امنیتی استفاده شوند.

چه اتفاقی می افتد زمانی که یک نفوذ رخ می دهد؟

سیستم های امنیتی برای انجام وظایف خاصی در هنگام نقض یک منطقه امن طراحی شده اند. آنچه سیستم های امنیتی شما در صورت نفوذ انجام می دهند به نوع سیستمی که استفاده می کنید بستگی دارد.

سیستم های امنیتی تحت نظارت حرفه ای: اگر سیستم امنیتی شما به صورت حرفه ای توسط یک شرکت دزدگیر نظارت می شود، در صورت بروز مشکل امنیتی در خانه به آنها هشدار داده می شود. همراه با آلارم با دسی بل بالا که به صدا در می آید، به شرکت مانیتورینگ هشدار داده می شود. اگر برای ارتباط صوتی دو طرفه تنظیم شده باشد، ممکن است یک کارشناس امنیتی آموزش دیده سعی کند از طریق کنترل پنل با صاحب خانه ارتباط برقرار کند یا با شماره تماس اضطراری مندرج در حساب تماس بگیرد.

این نوع سیستم های امنیتی به یکی از چندین روش با شرکت مانیتورینگ ارتباط برقرار می کنند که عبارتند از:

از طریق خطوط تلفن خانگی موجود، که در هنگام قطع برق و زمانی که از باتری در حال استفاده است، به کار خود ادامه می‌دهند.

به‌صورت بی‌سیم از طریق فرکانس‌های رادیویی سلولی مانند استفاده از تلفن‌های همراه، که در هنگام قطع برق در هنگام استفاده از باتری پشتیبان نیز به کار خود ادامه می‌دهند.

پروتکل صدا از طریق اینترنت (VoIP)، که معمولاً در قطع برق کار نمی کند.

از طریق اینترنت، که معمولاً در قطع برق نیز کار نمی کند.

در صورت وقوع اضطراری واقعی، شرکت نظارتی به پرسنل واکنش اضطراری مناسب در منطقه شما اطلاع خواهد داد. این شامل پلیس، آتش نشانان و امدادگران است. شرکت نظارت نیز سعی می کند تا زمانی که تیم های واکنش اضطراری به خانه شما برسند، ارتباط خود را با شما حفظ کند.

سیستم های نظارت شده معمولاً به صاحبان خانه (یا افراد طراحی شده) این امکان را می دهند که در صورت وقوع یک نقض امنیتی از طریق پیام متنی و ایمیل مطلع شوند.

سیستم‌های امنیتی بدون نظارت: امروزه سیستم‌های امنیتی DIY زیادی در دسترس هستند که شامل خدمات نظارت حرفه‌ای نمی‌شوند. در صورت نفوذ به خانه هنگام نصب این نوع سیستم امنیتی، زنگ هشدار با دسی بل بالا به صدا در می آید (به شرط نصب). تماس با پلیس، آتش نشانی یا سایر پرسنل واکنش اضطراری باید توسط صاحب خانه و با شماره گیری شماره مناسب، معمولاً 911، آغاز شود.

این نوع سیستم‌ها ممکن است بسته به ارائه‌دهنده و سیستمی که انتخاب کرده‌اید، اجازه ارسال پیام‌های متنی یا اعلان‌های ایمیل به صاحب خانه را در صورت نقض امنیتی بدهند یا ندهند.

شرکت فراحفاظ آموت با بیش از 8 سال سابقه در زمینه فروش،پخش و اجرای پروژه های سیستم حفاظتی و امنیتی(پروژه سیستم اعلام سرقت،سیستم اعلام حریق، سیستم اطفاء حریق) و نمایندگی اختصاصی در این صنعت با حضور متخصصان حرفه ای و تیم پشتیبانی، محصولاتی را به مشتریان خود معرفی می کند که خدماتی از قبیل قابلیت اطمینان و کاربری، دارای اینترفیس کاربر، سهولت استفاده و نصب، طراحی خارجی منحصر به فرد، پشتیبانی مستند و محلی سازی و ترجمه مستندات را داشته باشد.

منبع:https://www.safewise.com/home-security-faq/how-do-security-systems-work/