به چند دوربین برای ساختمان نیاز دارم

به چند دوربین برای ساختمان نیاز دارم

 
 تعداد دوربین مدار بسته استفاده شده در منزل بستگی به نوع ساختمان منزل شما دارد. ممکن است با نصب یک دوربین به راحتی بتوان تمامی فضای یک خانه را پوشش داد و یا در بعضی منازل ممکن است چندین دوربین مورد نیاز باشد.
در ساختمان های مسکونی جدا از شکل و متراژ ساختمان محل نصب دوربین ها میتواند برای هر ساختمان متفاوت باشد اما به طور کلی محل های رایجی که نیاز به نصب دوربین وجود دارد اشاره میکنیم:
 
درب های ورودی ساختمان: اولین و مهمترین اولویت پوشش دادن تمامی ورودی های ساختمان است. از این طریق می توانید ورود و خروج افراد و هویت آنها را به خوبی شناسایی کنید. سعی کنید در ورودی های ساختمان از بالاترین کیفیت دوربین استفاده کنید.
 
پارکینگ ها: پارکینگ ها به علت دسترسی آسان یکی از آسیب پذیر ترین محل های ساختمان هستند که باید با دوربین ها پوشش داده شوند. با توجه به شکل و تعداد طبقات باید دوربین های مناسب برای پارکینگ طوری انتخاب شود که حداقل ورود و خروج خودروها را نشان دهد.
 
حیاط ساختمان: در صورتی امکان ورود از دیوارهای اطراف حیاط وجود دارد باید برای پوشش حیاط نیز دوربین در نظر گرفت.
 
پشت بام: اگر امکان ورود از ساختمان های اطراف به پشت بام ساختمان وجود دارد باید برای پشت بام یا ورودی آن نیز دوربین در نظر بگیرید.
 
محوطه جلو ساختمان: در صورتی که ساکنین خودروهای خود را بیرون از منزل پارک می کنند بهتر است از دوربین مداربسته برای پوشش محوطه بیرونی ساختمان نیز استفاده شود.
 
 
 

آیا میتوانیم از دوربین های مخفی در داخل منزل استفاده نمود؟

خیر.
توجه داشته باشید که نصب دوربین مداربسته هایی که قابل دیدن نباشد (مخفی باشد) منع قانونی و مجازات سنگینی دارد. این کار حتی در صورتی که منزل برای خود شما
باشد هم ممنوع است به جز در مواردی که از مجوز از مراجع ذی صلاح دریافت شده باشد.