نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق

نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق

 نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق باید با رعایت استاندارد nfpa-72 یکی از که بهترین استانداردهای جهانی برای ایمن سازی ساختمان در برابر حریق است انجام شود. برای راه اندازی سیستم اعلام حریق رعایت استاندارد nfpa-72 مورد تائید آتش نشانی می باشد.

جهت مطالعه دستورات و ضوابط اعلام حریق بر اساس استاندارد کلیک کنید.

 

معرفی سیستم اعلام و اطفا حریق

سیستم اعلام و اطفا حریق بخشی از یک سیستم حفاظتی و امنیتی است که به صورت پیوسته برای پیشگیری و کنترل حریق در ساختمان ها،کارخانجات،صنایع،انبارها، پارکینگ ها و.... جهت جلوگیری از خسارات مالی و جانی استفاده می شود.

جهت راه اندازی یک سیستم اعلام حریق نیاز به تجهیزات اعلام حریق اعم از سنسورها،آژیر فلاشر، بیم دتکتور دودی و گازی، کنترل پنل، شستی، ماژول می باشد. با طراحی و راه اندازی سیستم اعلام و اطفا حریق توسط نصاب اعلام حریق، در سیستم اعلام حریق هوشمند و خودکار در صورت تشخیص دود یا گاز توسط دتکتور ها این  سیستم به صورت خودکار با هشدار صوتی و تماس با آتش نشانی و صاحب ملک از طریق نرم افزار شرایط علائم حریق را اعلام می کند.

در اعلام حریق دستی در صورت مطلع شدن یک شخص ساکن در ساختمان از علائم حریق یا بروز آتش سوزی توسط فشردن سیستم هشدار و آژیر فلاشر فعال می کند.

در صورت نصب سیستم اطفا حریق بعد از عملکرد سیستم اعلام حریق و تشخیص علائم حریق سیستم اطفا حریق به صورت خودکار فعال شده و با اطفا حریق آبی یا گازی حریق را کنترل می کند.

 

شرکت فنی مهندسی آموت - نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق

امروزه طراحی و نصب سیستم اعلام و اطفا حریق با توجه به گسترش ساختمان سازی و برج سازی، جهت ایمنی و پیشگیری از حریق و خسارات جانی و مالی امری مهم و ضروری است.

شرکت فنی مهندسی آموت با حضور افراد متخصص در حوزه طراحی، نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق به صورت مهندسی و تخصصی با استفاده از بهترین محصولات با کیفیت و مناسب ، بهترین خدمات را در زمینه سیستم های حفاظتی و امنیتی به مشتریان خود ارائه می دهد.

 

قیمت اجرا و نصب سیستم اعلام حریق

 در حوزه سیستم های حفاظتی و امنیتی با توجه به نوسانات بازار، استعلام قیمت محصولات اعلام حریق، اجرت و قیمت نصب سیستم های اعلام .حریق جزء مهمترین سوالات مشتریان در بازار می باشد 

برای اطلاع از اجرت نصب سیستم اعلام حریق مشتریان معمولا با شرکت فنی مهندسی آموت تماس گرفته و کارشناسان متخصص شرکت فنی مهندسی فراحفاظ آموت بعد از مشاوره تلفنی، به صورت رایگان از محل پروژه بازدید کرده و با توجه به مقیاس پروژه و تعداد تجهیزات اعلام و اطفا حریق مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی سیستم اعلام و اطفا حریق هزینه نصب و راه اندازی را اعلام می کنند.

 

نحوه نصب سیستم اعلام حریق

نصب سیستم اعلام حریق به صورت تخصصی در ساختمان های مسکونی و تجاری کار راحتی نیست و جهت اجرای تخصصی باید توسط مهندسی و کارشناسان متخصص با رعایت استاندارد صورت گیرد و پشتیبانی بعد از نصب داشته باشد.

نحوه سیم کشی اعلام حریق در ساختمان نیاز به تخصص و مهارت بالایی داشته و قصور و بی دقتی در انجام آن می تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد؛

موفق بودن یک پروژه‌ی اعلام حریق و فعال بودن و صحت عملکرد آن در طولانی مدت، به زمان اجرا و نحوه‌ی اجرای سیستم بازمی‌گردد. اجرای درست و کامل یک سیستم صرفا در تحویل بی‌عیب و نقص آن نیست. اهمیت نصب سیستم‌ها آنجاست که بسیاری از پروژه‌ها به خوبی تست و تحویل می‌شوند اما به خاطر مشکلاتی که در زمان اجرا توسط مجریان کم‌تجربه و کم‌صلاحیت پدید آمده، عملکرد سیستم بعد از چندین ماه دچار مشکل می‌شود. 
تجهیزات اعلام حریق از اجزای گوناگونی تشکیل شده‌اند (شامل کنترل پنل، دتکتورها، شستی و غیره) و راه‌اندازی آنها نیازمند تخصص و مهارت کافی در این حوزه است. در صورتی که نصب سیستم‌های اعلام حریق به درستی انجام نشود می‌تواند خسارات و مشکلات زیادی با خود به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است نصب و اجرای سیستم اعلام حریق بسته به نوع سیستم (متعارف، آدرس‌پذیر و یا وایرلس) متفاوت است.

خدمات شرکت فنی مهندسی آموت

 

اجرای انواع سیستم اعلام و اطفا حریق(اعلام حریق آدرس پذیر،متعارف و هوشمتد)

مشاوره، طراحی و نصب سیستم های اعلام و اطفا حریق

نصب و فروش انواع دتکتور دودی و گازی

فروش انواع تجهیزات اعلام و اطفا حریق