نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق

نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق

 نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق باید با رعایت استاندارد nfpa-72 که یکی از بهترین استانداردهای جهانی برای ایمن سازی ساختمان در برابر حریق است انجام شود. برای راه اندازی سیستم اعلام حریق رعایت استاندارد nfpa-72 مورد تائید آتش نشانی می باشد.

جهت مطالعه استاندارد ملی سیستم های اعلام حریق بر اساس استاندارد کلیک کنید.

 

معرفی سیستم اعلام و اطفا حریق

سیستم اعلام و اطفا حریق بخشی از یک سیستم حفاظتی و امنیتی است که به صورت پیوسته برای پیشگیری و کنترل حریق در ساختمان ها، کارخانجات، صنایع، انبارها، پارکینگ ها و.... جهت جلوگیری از خسارات مالی و جانی استفاده می شود.

جهت راه اندازی یک سیستم اعلام حریق نیاز به تجهیزات اعلام حریق اعم از سنسورها، آژیر فلاشر، بیم دتکتور دودی و گازی، کنترل پنل، شستی، ماژول می باشد. با طراحی و راه اندازی سیستم اعلام و اطفا حریق توسط نصاب اعلام حریق، در سیستم اعلام حریق هوشمند و خودکار در صورت تشخیص دود یا گاز توسط دتکتور ها این  سیستم به صورت خودکار با هشدار صوتی و تماس با آتش نشانی و صاحب ملک از طریق نرم افزار شرایط علائم حریق را اعلام می کند.

 

شستی اعلام حریق

در اعلام حریق دستی در صورت مطلع شدن یک شخص ساکن در ساختمان از علائم حریق یا بروز آتش سوزی توسط فشردن سیستم هشدار، آژیر فلاشر فعال می شود. لذا شستی اعلام حریق باید در معرض دید و نزدیک راه پله یا راهرو باشد و 150 سانتی متر از کف فاصله داشته باشد.

در صورت نصب سیستم اطفا حریق بعد از عملکرد سیستم اعلام حریق و تشخیص علائم حریق، سیستم اطفاء حریق به صورت خودکار فعال شده و با اطفا حریق آبی یا گازی، حریق را کنترل می کند.

 

کنترل پنل اعلام حریق

کنترل پنل اعلام حریق جهت پردازش فرآیندها و دریافت سیگنال از دستگاه های ورودی مثل دتکتور و ارسال سیگنال به دستگاه های خروجی مانند آژیر فلاشر را بر عهده دارد. اجرای کنترل پنل اعلام حریق به دو صورت متعارف و آدرس پذیر صورت می گیرد. در متعارف در صورت آتش سوزی در اتاقی خاص مکان درست و اتاق مشخص نمی شود ولی در کنترل پنل آدرس پذیر در صورت بروز حریق بعد از اجرای سیستم اعلام حریق، مکان دقیق آتش سوزی حریق مشخص می شود.

 

دتکتور اعلام حریق

دتکتور سیستم اعلام حریق به عنوان دستگاه ورودی عمل می کند و انواع مختلفی با توجه به نیاز مشتریان طراحی شده است. دتکتور دودی، دتکتور حرارتی و ترکیبی از مهم ترین آن هاست. دتکتور اعلام حریق در صورتی که علائم دود یا حرارت از میزان پیش فرض آن ها بیشتر باشد سیگنال علائم حریق را به کنترل پنل جهت اجرای سیستم اعلام حریق و اطفا حریق ارسال می کند.

 

نصب سیستم اعلام و اطفا حریق

 

شرکت فنی مهندسی آموت - نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق

امروزه طراحی و نصب سیستم اعلام و اطفا حریق با توجه به گسترش ساختمان سازی و برج سازی، جهت ایمنی و پیشگیری از حریق و خسارات جانی و مالی امری مهم و ضروری است.

شرکت فنی مهندسی آموت با حضور افراد متخصص در حوزه طراحی، نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق به صورت مهندسی و تخصصی با استفاده از بهترین محصولات با کیفیت و مناسب، بهترین خدمات را در زمینه سیستم های حفاظتی و امنیتی به مشتریان خود ارائه می دهد. با مطالعه رزومه در بخش پروژه های اعلام حریق آموت (اعلام حریق مزمز، نیروگاه سبلان، اعلام حریق شفاب و...) اعتماد شما برای همکاری با شرکت فنی مهندسی آموت جلب می شود.

 

قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق

 در حوزه سیستم های حفاظتی و امنیتی با توجه به نوسانات بازار، استعلام قیمت محصولات اعلام حریق، اجرت و قیمت نصب سیستم های اعلام حریق جزء مهمترین سوالات مشتریان در بازار می باشد.

برای اطلاع از اجرت نصب سیستم اعلام حریق مشتریان معمولا با شرکت فنی مهندسی آموت تماس گرفته و کارشناسان متخصص شرکت فنی مهندسی فراحفاظ آموت بعد از مشاوره تلفنی، به صورت رایگان از محل پروژه بازدید کرده و با توجه به مقیاس پروژه و تعداد تجهیزات اعلام و اطفا حریق مورد نیاز، جهت نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق هزینه نصب و راه اندازی را اعلام می کنند.

 

اجرای سیستم اعلام حریق

 

نحوه نصب و طراحی سیستم های اعلام حریق

نصب سیستم اعلام حریق به صورت تخصصی در ساختمان های مسکونی و تجاری کار راحتی نیست و جهت اجرای تخصصی باید توسط مهندسی و کارشناسان متخصص با رعایت استاندارد صورت گیرد و پشتیبانی بعد از نصب داشته باشد.

نحوه سیم کشی اعلام حریق در ساختمان نیاز به تخصص و مهارت بالایی داشته و قصور و بی دقتی، در انجام آن می تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

موفق بودن یک پروژه‌ی اعلام حریق و فعال بودن و صحت عملکرد آن در طولانی مدت، به زمان اجرا و نحوه‌ی اجرای سیستم باز می‌گردد. اجرای درست و کامل یک سیستم صرفا در تحویل بی‌عیب و نقص آن نیست. اهمیت نصب و اجرای سیستم‌های اعلام و اطفا حریق آنجاست که بسیاری از پروژه‌ها به خوبی تست و تحویل می‌شوند اما به خاطر مشکلاتی که در زمان اجرا توسط مجریان کم‌تجربه و کم‌صلاحیت پدید آمده، عملکرد سیستم بعد از چندین ماه دچار مشکل می‌شود. 

تجهیزات اعلام حریق از اجزای گوناگونی تشکیل شده‌اند (شامل کنترل پنل، دتکتورها، شستی و غیره) و راه‌اندازی و اجرای  آنها نیازمند تخصص و مهارت کافی در این حوزه است. در صورتی که نصب و اجرای سیستم‌های اعلام حریق به درستی انجام نشود می‌تواند خسارات و مشکلات زیادی با خود به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است نصب و اجرای سیستم اعلام حریق بسته به نوع سیستم (متعارف، آدرس‌پذیر و یا وایرلس) متفاوت است.

 

نصاب اعلام حریق و اطفا حریق

 

خدمات شرکت فنی مهندسی آموت

اجرای انواع سیستم اعلام و اطفا حریق(اعلام حریق آدرس پذیر،متعارف و هوشمتد)

مشاوره، طراحی و نصب سیستم های اعلام و اطفا حریق

نصب و فروش انواع دتکتور دودی و گازی

فروش انواع تجهیزات اعلام و اطفا حریق