نصب و راه اندازی سیستم های حفاظتی و امنیتی ساختمان

نصب و راه اندازی سیستم های حفاظتی و امنیتی ساختمان

سیستم حفاظتی و امنیتی هوشمند سیستم امنیتی است که جهت نظارت ساختمان و اماکن در انواع مختلف با توجه به شرایط محیط مورد استفاده قرار می گیرد.اجرا و نصب سیستم حفاطتی ساختمان هوشمند اگر با فرد متخصص صورت گیرد بسیار حرفه ای و کارآمد خواهد بود.

شرکت فرا حفاظ آموت از ابتدا تا انتهای یک پروژه حفاظتی و امنیتی(نصب دوربین مداربسته،دزدگیر،اعلام حریق، اطفا حریق و...) این اطمینان را به بهره‌بردار می‌دهد که یک راه‌حل بهینه، طراحی اقتصادی و قابل پیاده‌سازی را اجرا نموده و اهداف بهره‌بردار را مرتفع نماید. این موضوع با تاکید ویژه بر موارد زیر صورت می‌گیرد:

کیفیت مطلوب

قیمت تمام شده مناسب

کارایی کافی

عمر مفید متناسب با توان سرمایه‌گذاری مشتری

تجمیع سازی سیستم های جریان ضعیف در ساختمان های اداری - تجاری

سیستم‌های یکپارچه‌ی مورد استفاده در ساختمان‌های اداری- تجاری

تجمیع سازی

 

سیستم امنیتی ساختمان هوشمند

 

کاربرد سیستم های امنیتی و حفاظتی هوشمند

سیستم های هوشمند حفاظتی و امنیتی ساختمان،کارخانه های صنعتی،تجاری و سایر اماکن جهت حفظ امنیت اماکن در مقابل سرقت،آتش سوزی بسیار الزامی است و با توجه به نیاز و شرایط ساختمان های بزرگ به صورت حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.سیستم های حفاظتی و امنیتی ساختمان هوشمند انواع ممختلفی دارد و صاحبان اماکن انتخاب های متعددی جهت اجرای این سیستم امنیتی دارند.جهت انتخاب سیستم های حفاظتی هوشمند درست حتما با مشاوران متخصص این حوزه در ارتباط باشید.

توجه به استانداردهای اجرایی سیستم های حفاظتی هوشمند اعم از سنسور، هشداردهنده، پردازنده، صفحه کلید ورودی و خروجی از فاکتورهای مهم انتخاب سیستم حفاطتی مناسب ساختمان می باشد. این ویژگی ها موجب تمایز دسته ها با توجه به نیاز نوع اماکن می شود.

انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته به عنوان ابزاری مهم در بحث نظارت و ایجاد امنیت مورد استفاده قرار می گیرد.با توجه به نیاز روزافزون عموم افراد جامعه، با نیازهای حفاظتی متفاوت، به تهیه و نصب سیستم های نظارتی (دوربین مدار بسته و ...) میتوان گفت مهمترین دلایل استفاده از یک سیستم امنیتی در درجه اول حفاظت و امنیت بیشتر خانه، محیط کار، اموال و عزیزان در مقابل خطرات احتمالی طبیعت است؛ مانند، حمله حیوانات وحشی و نیز جلوگیری از سرقت و یا ارتکاب به جرم و جنایت.

علاوه بر این اکثر کاربران، در کاربری های تخصصی تر، نیاز دارند به اینکه، در تمام لحظات، بخصوص، ساعات عدم حضور در محل کارشان و به منظور کیفیت مدیریت  به طور پیوسته محیط کار و کارمندان خود را کنترل نمایند. در واقع، دوربین مداربسته در بسیاری از کاربری های تجاری و شغلی مهم مانند چشم دوم مدیران عمل میکند و تمام اتقاقات
ریز و درشت دارای اهمیت برای مدیریت یک شرکت یا مجموعه تجاری را ثبت میکند.
 

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن(دزدگیر منزل و...) یا سیستم اعلام سرقت هوشمند منازل به عنوان یکی از فاکتور های مهم سیستم امنیت ساختمان مسکونی و تجاری، فروشگاه ها، مراکز اداری،سازمان ها و.... جهت جلوگیری از سرقت اماکن یا اعلام سرقت های مسلحانه و حفاظت از ساکنین استفاده می شود

دزدگیر اماکن یا دزدگیر منزل وسيله ای است که به هنگام گذر شی یا فردی از حريم محافظت شده با اعلام صدای آژیر و یا تماس تلفنی اين عمل غيرقانونی را به فرد اعلام مي کند.دزدگيرهای منزل موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهری در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده اند، ولی همگی آنها دارای يک ساختار مشترک می باشند.

دزدگیر پارادوکس ساخت محصول شرکت پارادوکس یکی از بهترین محصولات محافظتی ساختمان با کیفیت بالا و تنوع زیاد قابل نصب بر روی تمامی دستگاه های مرکزی سیستم اعلام سرقت پارادوکس می باشد.

دزدگیر پارادوکس

دزدگیر پارادوکس ساخت محصول شرکت پارادوکس یکی از بهترین محصولات محافظتی ساختمان با کیفیت بالا و تنوع زیاد قابل نصب بر روی تمامی دستگاه های مرکزی سیستم اعلام سرقت پارادوکس می باشد.

سیستم اعلام سرقت اماکن هوشمند یا دزدگیر به عنوان یکی از فاکتور های مهم سیستم امنیت ساختمان مسکونی و تجاری، فروشگاه ها، مراکز اداری،سازمان ها و.... جهت جلوگیری از سرقت اماکن یا اعلام سرقت های مسلحانه و حفاظت از ساکنین استفاده می شود.سیستم اعلام سرقت وسيله ای است که به هنگام گذر شی یا فردی از حريم محافظت شده با اعلام صدای آژیر و یا تماس تلفنی اين عمل غيرقانونی را به فرد اعلام مي کند.دزدگيرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهری در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده اند، ولی همگی آنها دارای يک ساختار مشترک می باشند.

اکثر سیستم های اعلام سرقت دارای يک خط تحريک بسته ، که محل وصل حسگرهای بسته مي باشد،ودارای کنترل از راه دور(ريموت کنترل ) جهت روشن و خاموش کردن دستگاه هستند. همچنين مدارهای سیستم اعلام سرقت شامل مدار فرستنده-گيرنده ، مدار شارژ باتری اضطراری و مدار آژير ميباشد و در نهايت دزدگيرها ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحريک نيز باشند

 

سیستم حفاظتی ساختمان،منزل و خانه هوشمند

 

سیستم های حفاظتی هشداردهنده

سیستم هشداری نظارتی جهت ایجاد شبکه امنیت در منازل بهترین انتخاب می باشد. شرکت بعد از نصب این سیستم وظیفه نظارت منزل را دارد و درصورت نیاز افراد متخصص به محل اعزام می شوند.

سیستم های حفاظتی بی سیم

سیستم حفاطتی و امنیتی بی سیم امروزه به دلیل افزایش کاربرد اینترنت و مدیریت ساختمان در هر مکان برای حفظ امنیت ساختمان در مقابل سرقت و دزدی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم نظارت تصویری

جهت کنترل ورود در مکان های مهم ساختمان از این نوع از سیستم های حفاطتی و امنیتی استفاده می شود.دوربین مداربسته مادون قرمز،.....

در انتخاب سیستم های حفاظتی و امنیتی ساختمان، دو امر حرفه ای بودن و مناسب بودن سیستم های حفاظتی و امنیتی و نصب آن با نیروهای متخصص و حرفه ای حائظ اهمیت می باشد.

 

در حوزه های فنی امر محاسبه، پیاده سازی و طراحی موضوع بسیار مهمی محسوب می شود و در ارائه خدمات بهینه نیز تاثیر به سزایی دارد. به ویژه در حیطه ایمنی و امنیت طراحی و محاسبه دقیق در روند نصب و راه اندازی این گونه سیستم ها و ارائه خدمات برتر به مشتری بسیار تعیین کننده است.

امروزه در امر مشاوره، خصوصا مشاوره در حوزه سیستم‌های حفاظت الکترونیک با 3 آفت بزرگ رو برو هستیم:

مشاوره‌های بدون پشتوانه‌ی علمی
مشاوره‌های بدون پشتوانه‌ی تجربه‌ی عملی
وابستگی و گرایش به تولید‌کننده‌ی خاص (برند محوری)
سیستم‌های حفاظت الکترونیک امروز بر بستر ICT توسعه می‌یابند و به نوعی از زیر مجموعه‌های بی‌‌واسطه یا باواسطه‌ی این صنعت محسوب می‌شوند. تسلط علمی بر موضوعات مطرح در این صنعت و امکان ارایه طرح بر اساس تجربه‌های موفق عملی از مختصات اصلی مشاوره در کلیه امور تکنولوژی محور است. تغییرات سریع فن‌آوری در حوزه‌ی ICT این امکان که شخص یا شرکتی بدون تجربه‌ی عملی تنها به امر مشاوره بپردازد را کلا منتفی می‌کند. کارفرمایان همواره از مشاوره امین انتظار دارند که مهارت حاصل از دانش و تجربه عملی را همراه با اطلاعات به روز علمی در اختیار آنها قرار دهد.

آفت وابستگی

مشکل دیگری است که بعضا به صورت پیدا و عمدتا نهان رخ می‌دهد، متاسفانه در این خصوص شاهد مواردی هستیم که فرد یا شرکتی، نه تنها برای ارایه مشاوره حق‌الزحمه‌ای درخواست نمی‌کند بلکه حاضر است مبلغی هم برای ارایه طرح بپردازد.

 

نصب و راه اندازی سیستم اعلام سرقت
نصب و راه اندازی سیستم اعلام سرقت
دستورالعمل طراحی و اجرائی سیستم اعلام حریق بر مبنای استاندارد NFPA-72
دستورالعمل طراحی و اجرائی سیستم اعلام حریق بر مبنای استاندارد NFPA-72
مراحل نصب دوربین مداربسته و راه اندازی سیستم نظارت تصویری
مراحل نصب دوربین مداربسته و راه اندازی سیستم نظارت تصویری
مستند سازی و به روز رسانی اطلاعات جمع آوری شده در طول پروژه
مستند سازی و به روز رسانی اطلاعات جمع آوری شده در طول پروژه
بررسی سیستم از لحاظ سازگاری با سایر سیستم ها و انتخاب راه حل نهایی
بررسی سیستم از لحاظ سازگاری با سایر سیستم ها و انتخاب راه حل نهایی
بررسی تئوری و اجزای اصلی سیستم
بررسی تئوری و اجزای اصلی سیستم