ضرورت نصب سیستم اعلام حریق مسکونی و تجاری

ضرورت نصب سیستم اعلام حریق مسکونی و تجاری

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در تمام عرصه ها امروزه جهت جلوگیری از آتش سوزی ساختمان ها و نجات جان مردم سیستم اعلام حریق و سیستم اطفا حریق علاوه بر تکنولوژی جدید،تبدیل به یکی از استانداردهای آتش نشانی شده و برای ساختمان ها امری ضروری و حیاتی است.

آتش سوزی یکی از حوادث بسیار خطرناک و زیان آور است که همواره در کمین بشر می باشد.جهت کاهش خسارات ناشی از حریق و همچنین اطلاع افراد از وقوع آتش سوزی و تسریع در خاموش کردن آتش، ساختمانها می بایست مجهز به سیستم اعلام و اطفاء حریق باشند.

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۰ در کشور آمریکا صورت گرفته آمار جالبی به دست آمده که در زیر به آنها اشاره شده است:
در هر ۲۴ ثانیه یک تماس با سازمان آتش نشانی گرفته شده است.
در هر ۶۵ ثانیه یک وقوع آتش‌سوزی در ساختمان گزارش شده است.
در هر ۱۴۶ ثانیه یک آتش‌سوزی خودرو اتفاق افتاده است.
در هر ۳۰ دقیقه یک شهروند دچار آسیب دیدگی ناشی از آتش‌سوزی شده است.
۱٫۳ میلیون آتش‌سوزی در یک سال به سازمان آتش نشانی گزارش شده است.
خسارات ناشی از این آتش‌سوزی‌ها معادل ۱۱٫۶ میلیارد دلار بوده است.
این آتش‌سوزی‌ها منجر به مرگ ۳۱۲۰ نفر و مصدوم شدن ۱۷۷۲۰ نفر شده است.
پخت و پز علت اصلی آتش‌سوزی در ساختمان‌ها (۴۲%) و آتش‌سوزی ناشی از استعمال دخانیات (۲۵%) و وجود اشکال در تجهیزات گرمایشی (۲۱%) دلایل اصلی مرگ و میر بوده‌اند.

سیستم اعلام حریق چیست؟

یک سیستم اعلام حریق مجموعه ای از تجهیزات اعلام حریق نظیر دتکتور دود، حرارت، شعله و گاز است که برای تشخیص علائم حریق و هشدار دادن از طریق آژیر اعلام حریق و فلاشرها استفاده می شود. طراحی، اجرا و استفاده درست از این سیستم، میتواند جلوی بسیاری از خطرات جانی و مالی را بگیرد. اما شاید برای شما جالب باشد دانستن این مطلب که با توجه به اهمیت بالای سیستم های اعلام حریق در پروژه های صنعتی و ساختمانی، اما متاسفانه بیش از 90درصد پروژه های سیستم های اعلام حریقی که در کشور کار می شوند، نهایت پس از چند ماه خاموش و بلا استفاده می شوند.

همچنین امروزه از سیستم های اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارت های ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود

 

مزایای نصب اعلام حریق

آگاه سازی و حفاظت از جان و مال

در صورت وقوع حادثه با فعال سازی صدای آژیر در تک تک نقاط ساختمان مردم حاضر به موقع باخبر شده و فرصت ترک کردن محل را دارند. با فعال شدن تایلوهای اعلام حریق و مشخص شدن مسیر خروج ترک مسیر راحتتر می شود.

علاوه بر سیستم هشدار دهی در صورت وقوع حادثه این سیستم امکان تماس با آتش نشانی بدون دخالت فردی یا شخصی به صورت خودکار دارد که با این ویژگی افراد ماهر سریع در محل حضور پیدا کرده و آتش سوزی را خیلی سریعتر مهار می کنند.

در صورتی که این سیستم به اطفا حریق وصل باشد علاوه بر آژیر خطر،تماس با آتش نشانی با استفاده از اطفا حریق، آتش سوزی را به صورت خودکار بدون حضور آتش نشانی با اطفا حریق آبی یا اطفا حریق گازی کنترل می کند.

ضرورت نصب سیستم اعلام حریق

نظارت و مدیریت از راه دور

به دلیل داشتن کنترل پنل از راه دور با نصب نرم افزار روی گوشی موبایل و یا هر دستگاهی هشدار تشخیص دود یا گرما ارسال شده و کنترل این سیستم حتی در زمانی که در محل نیستید امکان پذیر است.

داشتن انعطاف در محل نصب

دتکتورهای حریق این سیستم در هر نقطه ای قابل نصب بوده ،شما میتوانید با دفترچه راهنما کاربری این نقاط ساختمان را جهت نصب شناسایی کرده و نصب کنید.

سیستم اعلام حریق هوشمند در ساختمان مسکونی و اماکن به دلیل مزایا و امکاناتی که برای کنترل حریق، نجات جان مردم قبل از وقوع حادثه ، کنترل از راه دور،تماس با آتش نشانی فراهم می کند برای ساختمان بسیار ضروری و حیاتی است. یکپارچگی عملکرد این بخش با سیستم جامع حفاظت امنیتی ساختمان (اعلام حریق،اطفا حریق،دوربین مداربسته،دزدگیر اماکن) موجب ایجاد امنیت بیشتر ساختمان و ساکنین ساختمان مسکونی و اماکن اداری و تجاری می شود.

معرفی اعلام حریق گلوبال فایر

شرکت گلوبال فایر در سال 1994 در دانمارک شکل گرفت و چند سال بعد به محل جدید خود در شمال شهر فارو، پایتخت فعلی کشور پرتغال منتقل شد. محل کارخانه در شهرک صنعتی تکنولوژی و صنعت قرار دارد.شرکت گلوبال فایر در لیست شرکت های سهامی عام و مورد توجه دولت پرتغال قرار دارد و با استفاده از مهندسین مجرب در سیستم تحقیق و توسعه و به کارگیری ماشین آلات بسیار پیشرفته سعی در تولید محصولات متنوع با قیمت بسیار مناسب می باشد.

ضرورت نصب سیستم اعلام حریق

کلیه محصولات گلوبال فایر که به اختصار GFE نامیده می شود دارای گارانتی مادام العمر می باشد.گلوبال فایر تولید کننده کلیه قطعات و محصولات در دو نوع اعلام حریق آدرس پذیر و اعلام حریق متعارف با سازگاری و تحت یک نام در پرتغال می باشد.تجهیزات گلوبال فایر یک شرکت بین المللی پیشرو و یک اتنخاب مطمئن در زمینه تجهیزات اعلام حریق تجهیزات در شرکت گلوبال فایر در چند مرحله به دو صورت دستگاهای اتوماتیک و دستی ساخته می شود. که این تولیدات در دو مرحله بوسیله ماشین های اتوماتیک و کارشناسان با تجربه مورد آزمایش قرار می گیرد.

مطالب دیگر: نصب سیستم اعلام حریق

قیمت سیستم اعلام حریق

آموت