راهکارهای اعلام حریق صنعتی

راهکارهای اعلام حریق صنعتی

راهکارهای اعلام حریق صنعتی

آشکار سازهای ویژه و صنعتی برای کار در شرایط سخت و ویژه ی محیط های صنعتی طراحی و ساخته شده و کلیه ملاحظات ایمنی مانند ضد انفجار بودن، مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار برای آنها لحاظ می گردد.

محصولات این گروه شامل طیفی از محصولات اعلام حریق خاص با قابلیت های ویژه هستند. این تجهیزات علاوه بر استانداردهای بسیار سختگیرانه بین المللی:

• LPCB

• BASEEFA-ATEX

• FM

گواهینامه های مربوط به درجه حفاظت پیرامونی بالا مانند IP65 و همچنین قابلیت کاربرد در محیط های انفجاری طبق گواهینامه های EExd و EExi می باشند.

 دتکتور حرارتی کابلی

این کابل تشخیص خطی دیجیتال (LHD) در درجه حرارت 68 درجه سانتی گراد (155 درجه فارنهایت) عمل می نماید. پوشش خارجی این کابل از PVC می باشد و جهت استفاده فضا های کاربردی داخلی مناسب است و در طول های 500 متری عرضه می شوند.

دتکتور شعله

یکی از روشهای انتقال حرارت ناشی از حریق تشعشع (Radiation) می باشد. دتکتورهای شعله ای تشعشعات ساطع شده از حریق که در طول موجهای UV و IR دریافت نموده و به آن پاسخ می دهند.

 دتکتور گاز

اين گونه از دتکتورها بر اساس تنوع مي‌توانند وجود گازهایي همچون CO و LPG را کشف و اعلام نمايند. در ساختمان‌هاي امروزي و با استفاده از گاز شهري براي مصارف مختلف استفاده از دتکتورهاي گازي ضروري به نظر مي‌رسد.

 

 دتکتور خطی

کابل های تشخیص حرارت Proline ساخت کشور انگلستان با قطری کم (0.4 mms / 0.158 inch) جهت تشخیص افزایش دما بیش از حد مجاز و کشف زود هنگام حریق در موارد حفاظت های موضعی، حفاظت از تجهیزات خارج از ساختمان، داخل سینی کابل ها، محیط های آلوده، مرطوب، خورنده، شیمیایی، خطرناک، قابل انفجار و محیط هایی که محدودیت نصب یا انجام امور نگهداری دارند، به منظور عملکرد های پیشگیرانه از حریق و حتی جلوگیری از فعال¬سازی بی مورد مدا¬رهای آژیر مناسب می باشند.

 بیم دتکتور

به منظور تحت پوشش قرار دادن اماکن با سقف های بلند و یا مساحت زیاد به خصوص در کاربری های سوله و سالن¬های وسیع که دتکتورهای نقطه ای به دلیل ارتفاع زیاد سقف، در دسترس نبودن و حتی آلودگی محیطی قادر به تشخیص دقیق دود نمی ¬باشد، می توان از بیم دتکتور استفاده کرد.

 دتکتور مکشی لیزری

دتکتورهای دود مکشی لیزری Vesda محصول کمپانی Xtralis با طراحی ایده آل مناسب فضاهای صنعتی آلوده و فضاهای گسسته که امکان تشخیص نقطه ای و یا خطی دود وجود ندارد و نیاز به وجود دتکتوری اکتیو با قابلیت مکش هوا، نمونه برداری و تشخیص دود می باشد، طراحی شده است.

شرکت فرا حفاظ آموت با بهره گیری از دانش روز دنیا و دستیابی به آخرین فناوری ها در حوزه سامانه های اعلام حریق هوشمند اقدام به اجرا و پیاده سازی آخرین نسل سیستم های اعلام حریق و سیستم های اعلام و اطفا حریق صنعتی در انبارها و سوله های صنعتی نموده است. نظر به اینکه در صنایع و انبارهای بزرگ تاکنون چالش ها و مشکلاتی در کشف حریق به علل متعددی همچون ارتفاع سالن ها و سوله ها، وجود گرد و غبار و ذرات صنعتی در فضا، وجود موانع فیزیکی و غیره وجود داشته است و سامانه های موجود در حل معضلات این صنایع عاجز بود اند، بهره گیری از این راهکار جدید، قدرتمند و بسیار سریع در راستای حفظ سرمایه ها و جان افراد می تواند نقش بسزایی در اعتلای سطح ایمنی مراکز و شهرکهای صنعتی ایفا نماید.

جهت دریافت مشاوره فنی نصب و راه اندازی سیستم اعلام و اطفا حریق،خرید سیستم‌های اعلام حریق و اطفا حریق کارخانه و صنعتی فروشگاه آموت در خدمت شماست .