راهنمای خرید دزدگیر اماکن

راهنمای خرید دزدگیر اماکن

امروزه به دلیل افزایش آمار دزدی حفظ امنیت خانه و محیط کار برای بسیاری از صاحبان ملک و مدیران حائز اهمیت شده و در صورت داشتن اجناس با ارزش و گران قیمت مثل طلا و... این موضوع بسیار حساس تر و ضروری تر می شود. با توجه به افزایش نیاز مشتری به این سیستم، انواع دزدگیر منزل و دزدگیر کلاسیک با تنوع و برندهای مختلف در بازار وجود دارد. برای اینکه بدانید دزدگیر منزل چی بخرید بهتر است قبل از خرید با مطالعه، اطلاعات کافی به دست آورید یا با مشاوره خرید دزدگیر منزل تماس بگیرید. در این مقاله سعی داریم اطلاعات پایه قبل از خرید دزدگیر منزل به شما بدهیم.

 

معرفی انواع دزدگیر منزل

دزدگیر اماکن و منزل به طور کلی به دو دسته بی سیم و با سیم دسته بندی می شود که هرکدام در مکانی خاص و شرایط خاص نصب و اجرا می شود. دزدگیر با سیم جهت اجرا و نصب نیاز به سیم کشی دارد و در صورت جابجایی مکان انتقال آن نیاز به فردی متخصص و حرفه ای دارد. دزدگیر بی سیم به صورت وایرلس نصب و اجرا می شود و ریموت کنترل از راه دور دارد و مزیت این دزدگیر نصب و اجرای آسانتر و قابلیت انتقال به مکان جدید می باشد.

 

نحوه عملکرد دزدگیر منزل خوب

هدف اصلی و کارایی دزدگیر منزل تشخیص اشخاص ناشناس و ارسال هشدار با سرعت بالا و اطلاع رسانی می باشد. سیستم امنیتی دزدگیر اماکن جهت تشخیص ورود غیر مجاز از یکسری تجهیزات ورودی، پردازشی و خروجی تشکیل شده است. سنسور چشمی، دتکتور حرارتی به عنوان دستگاه ورودی، کنترل پنل به عنوان پردازشگر و آژیر فلاشر، ارسال اس ام اس و سیگنال تماس به عنوان دستگاه خروجی عمل می کند.  بنابراین تشخیص درست و سرعت اطلاع رسانی تو پارامتر اصلی در انتخاب دزدگیر خانه می باشد.در نتیجه خرید بهترین دزدگیر منزل ارزان نیست.

 

راهنمای خرید دزدگیر منزل خوب

شرکت فراحفاظ آموت به عنوان مجری سیستم های حفاظتی و امنیتی در میان انواع برندهای اعلام سرقت دزدگیر پارادوکس کانادایی را با چهار سال گارانتی، و تنوع محصول و سبد کالایی متنوع به عنوان مشاور خرید دزدگیر منزل به مشتریان خود معرفی می کند. این دزدگیر  برای هر مکان ( مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی) محصول و راه حل مشخص خود را دارد. کنترل پنل های دزدگیر پارادوکس به سه دسته اسپکترا، ماژلان و دیجیپلکس تقسیم می شود. که در هر سه دسته امکان نصب دزدگیر منزل به صورت بی سیم و باسیم وجود دارد. تنها در مدل  sp4000 دزدگیر به صورت با سیم نصب و اجرا شده و قابلیت توسعه در آینده را ندارد. 

 

دزدگیر منزل چی بخرم

سایر مقالات:

پیشرفته ترین دزدگیر منزل

نحوه انتخاب سیستم امنیتی خانه

روال خانواده من چیست؟

من از چه چیزی محافظت می کنم؟

چطوری میخوام نصبش کنم؟

خانه من چقدر بزرگ است؟

بودجه من چقدر است؟

 

ویژگی های امنیتی خانه

قبل از انتخاب یک نوع سیستم امنیتی خانه، از خود بپرسید که می خواهید از چه چیزی محافظت کنید. آیا یک دوربین مداربسته diy برای کوچکترها یا مانیتورها می خواهید تا لوله های نشتی را بگیرند؟ سیستم های امنیتی بیشتر از دور نگه داشتن مزاحمان از خانه شما انجام می دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند با بچه‌های شما وقتی از مدرسه به خانه می‌آیند ارتباط برقرار کنند یا به شما بگویند که بسته آمازون چه زمانی رسید.

بسته تجهیزات، برنامه پرداخت و ویژگی های مناسب برای شما به کاری که می خواهید با سیستم خود انجام دهید بستگی دارد. در بازار امروز، سه نوع اصلی از بسته های سیستم امنیتی موجود است: اتوماسیون خانگی، تجهیزات امنیتی و نظارت بر محیط زیست.

 

اتوماسیون خانه هوشمند

فناوری هوشمند با برنامه و ترجیحات خانواده شما تنظیم می شود. اتوماسیون خانگی می‌تواند چراغ‌ها را در زمانی که خارج از شهر هستید روشن نگه دارد یا به سگ اجازه دهد در حالی که خارج از خانه هستید وارد خانه شود.

 

تجهیزات امنیتی

اگر نگران مسائلی مانند نفوذ، سرقت یا خرابکاری هستید، دستگاه‌های امنیتی سنتی خانه مانند دزدگیر، دتکتور شکستن شیشه، و دوربین‌های فضای باز مفید هستند.

 

پایش محیط زیست

تجهیزاتی مانند آلارم دود، دتکتورهای یخ زدگی لوله و نشتی یاب در این دسته قرار می گیرند. به خصوص خانواده هایی که خانه های قدیمی دارند باید به دنبال دستگاه هایی در این دسته باشند.

 

نکات مهم در خرید دزگیر منزل

 

تجهیزات و ویژگی های رایج امنیتی خانه

ما فهرستی از تجهیزات استاندارد سیستم امنیتی که اکثر شرکت ها حمل می کنند تهیه کردیم. ارائه‌دهندگان امنیتی تمایل دارند دستگاه‌ها را به‌طور متفاوتی بسته‌بندی کنند، بنابراین ضروری است که اولویت‌های خود را هنگام مرور بسته‌های محصول در نظر داشته باشید. تجهیزات و ویژگی های زیر تقریباً در هر شرکت امنیتی موجود است.

 

زنگ تصویری

 زنگ های تصویری، ویدیویی ضبط می کنند که چه کسی در پشت در است و به شما امکان می دهد از راه دور از طریق تلفن هوشمند خود با آنها صحبت کنید.

 مزایای استفاده از زنگ تصویری، صحبت با اشخاصی که پشت در هستند، استقبال از مهمانان و دستگیری سارقان می باشد.

 

دوربین پرستار بچه

دوربین های مداربسته پرستار بچه ها مراقب مهد کودک ها، اتاق های بچه ها و سرایداران هستند. از این دوربین برای برقراری ارتباط با پرستار بچه، افراد سالخورده و مراقبت از حیوانات خانگی می توانیم استفاده کنیم .

 

دوربین اسپات لایت

یک دوربین مداربسته نورافکن کلیپ های ویدیویی را ضبط می کند و وقتی حرکت را حس می کند، محیط اطراف را روشن می کند.از این دوربین نورافکن برای گرفتن مزاحمان، متوقف کردن حیوانات کنجکاو، نوجوانان یواشکی و روشن کردن مسیر خود در شب استفاده کنید.

بیشتر بدانید: بهترین دوربین های امنیتی در فضای باز

 

آویز ترس

 آویزهای ترس یک میانبر پوشیدنی برای خدمات اضطراری ارائه می دهند. برای کمک به افرادی که در شرایط اضطراری در حال پیری یا ناتوانی هستند، از آویز وحشت استفاده کنید.

بیشتر بدانید: آویز پانیک چیست و چگونه کار می کند؟

 

سنسور درب/پنجره

سنسورهای ورودی به شما می گویند چه زمانی در یا پنجره باز می شود. از حسگر در و پنجره برای محافظت از ورودی‌ها استفاده کنید و هنگام دسترسی کودکان به اتاق‌ها یا کابینت‌های غیرمجاز به شما هشدار دهد.

 

سنسور شکستن شیشه

حسگرهای شکستن شیشه می توانند شما را از صداهای بلند و شکستگی شیشه آگاه کنند. از حسگر شکستن شیشه برای به راه انداختن زنگ هشدار برای ترساندن مزاحمان که از پنجره های شکسته وارد می شوند استفاده می شود.

بیشتر بدانید: ردیاب شکستگی شیشه چگونه کار می کند؟

 

حسگر حرکتی

سنسورهای حرکتی می توانند هنگام تشخیص حرکت به شما هشدار دهند. برای کمک به دور نگه داشتن بچه ها و حیوانات خانگی بزرگ از مناطق خطرناک از یک حسگر حرکتی (دتکتور حرکت AKA) استفاده می کنیم. استفاده از این حسگرها به شما در مورد مزاحمان خانه نیز هشدار می ددهند.

 

یکپارچه سازی خانه هوشمند

یکپارچه سازی خانه هوشمند به سیستم امنیتی شما و دستگاه های خانه هوشمند اجازه می دهد تا برای گزینه های کنترل راحت تر فقط از یک برنامه استفاده کنید. از یکپارچه سازی خانه هوشمند برای افزودن کنترل های صوتی به سیستم خود و ایجاد روال های اتوماسیون سفارشی برای اجرای سیستم امنیتی خانه هوشمند خود استفاده کنید.

 

مانیتورینگ بی سیم

مانیتورینگ بی سیم از سیگنال های رادیویی برای اتصال دستگاه های موجود در خانه شما استفاده می کند و به حسگرها اجازه می دهد تا هشدارها را به ایستگاه پایه ارسال کنند. با فعال شد این حسگر تلفن شما یا مرکز نظارت زنگ می خورد.مزایای کار با یک سیستم امنیتی بی‌سیم آسانی نصب، جابجایی آسان آن و عملکرد خوب هنگام قطع برق می باشد.

 

صحبت دو طرفه

صدای دو طرفه یک دستگاه (اعم از کنترل پنل یا دوربین امنیتی) را به یک اینترکام تبدیل می کند که می توانید از طریق آن صحبت کنید و گوش دهید. از صدای دو طرفه برای بررسی وضعیت بچه‌ها ، بلند کردن سگ از روی کاناپه، صحبت با بازدیدکنندگان، دستگیری سارقین و برای سیستم‌های امنیتی مانند ADT کمک بگیرید.

 

دتکتور مونوکسید کربن

دتکتور CO زنگ هشدار را هنگام تشخیص مونوکسید کربن در خانه شما فعال می کنند. حسگر مونوکسید کربن می تواند جان انسان ها را نجات دهد و هشدارهایی را در زمانی که در خانه و خارج از خانه هستید ارسال کند.

 

 

سنسور سیل

 سنسورهای سیل به شما از نشت و جمع شدن آب هشدار می دهند.با استفاده از سنسور سیل آسیب جدی آب جلوگیری کنید و مشکلات لوله کشی و لوازم خانگی خود را برطرف کنید.

 

سنسور یخ زدگی

حسگرهای انجماد به شما از افت شدید دما هشدار می دهند.برای کمک به جلوگیری از یخ زدگی لوله‌ها که می‌تواند منجر به مشکلات جدی لوله‌کشی شود، از حسگر یخ‌زدگی استفاده کنید.

 

اعلام حریق و دود

هشدارهای آتش و دود می توانند شما را از آتش، دود و گرمای شدید آگاه کنند. از یک دتکتور دود برای کمک به جلوگیری از آتش سوزی در خانه خود استفاده کنید.

 

نظارت حرفه ای

نظارت حرفه ای سیستم حفاظتی امنیتی(سیستم اعلام سرقت، سیستم اعلام حریق، سیستم اطفاء حریق) شما را به یک مرکز تماس حرفه ای متصل می کند که می تواند برای شما با خدمات اضطراری تماس بگیرد. نظارت حرفه ای برای گرفتن شرایط اضطراری قبل از تبدیل شدن به فاجعه و ارائه صدایی آرام برای راهنمایی شما در یک موقعیت استرس زا ایده آل است.

 

آموت