سیستم اطفای گازی یوروگاردینCO2

دسته بندی: قیمت سیستم اطفاء حریق / قیمت سیستم اطفا حریق گازی / قیمت اطفا حریق گازی یورو گاردین
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

دی اکسید کربن گازی غیر خورنده، بی بو و بی رنگ است. در هنگام تخلیه، به صورت مه سفید ظاهر می شود. روی موادی که با آن در تماس است کثیف نمی شود یا تأثیر منفی دیگری نمی گذارد.


اصل اطفا حریق گازی دوگانه است: CO2 با خفگی یا رقیق شدن اکسیژن عمل می کند و غلظت اکسیژن موجود در منطقه را کاهش می دهد و با سرد شدن ناشی از انبساط سریع گاز.

دی اکسید کربن نباید برای محافظت از مناطق معمولی اشغال شده استفاده شود، زیرا استنشاق می تواند حتی در غلظت های پایین باعث خفگی شود. علاوه بر این، دید در هنگام تخلیه به دلیل تشکیل مه co2 بسیار کاهش می یابد. در صورت نصب وسایل ایمنی مناسب می توان از این ماده خاموش کننده در مناطق غیرمسکونی معمولی استفاده کرد.

پس از استفاده از سیستم خاموش کننده، منطقه باید به اندازه کافی تهویه شود. به یاد داشته باشید که از آنجایی که دی اکسید کربن از هوا سنگین تر است، در مناطق کم ارتفاع تجمع می کند.

دی اکسید کربن مورد استفاده در تاسیسات ثابت فشار بالا در ظروف با فشار 58.6 بار در دمای 21 درجه سانتیگراد ذخیره می شود. سیستم توزیع از یک سری سیلندر با ظرفیت 67.5 لیتر تشکیل شده است که در 250 بار آزمایش شده اند، با ضریب پر شدن 0.75 کیلوگرم در لیتر یا 0.67 کیلوگرم در لیتر شارژ می شوند، که حداکثر دمای ذخیره سازی برای آنها 40 درجه سانتیگراد و 50 درجه سانتیگراد است. ، به ترتیب. مجموعه ای از لوازم جانبی شامل شیرهای جریان سریع، دستگیره های کنترل، کنترل های الکتروپنوماتیک، منیفولدها، شیلنگ های انعطاف پذیر، نازل ها، کنترل های دستی، شیرهای تاخیری، آژیرها و غیره سیستم را کامل می کنند.

سیلندرها را می توان بر روی براکت های دیواری نصب کرد یا در ساختار فلزی مستقل نصب کرد. آزمایشات نشت عامل خاموش کننده با توزین انجام می شود. برای نظارت مداوم بر وضعیت شارژ سیلندر، EUROGARDIAN srl یک دستگاه وزنه تعادل سیلندر یا یک ترازو نصب شده روی زمین را پیشنهاد می کند.

 

مزایای گازی یوروگاردینco2

- هزینه کم پر کردن

- برای استفاده در سیستم های سیلابی کل و برای کاربردهای محلی

- مناسب برای استفاده در حضور آتش سوزی های عمیق

-بعد از تخلیه هیچ گونه اثری بر جای نمی گذارد

- به تخریب لایه اوزون کمک نمی کند

- الکتریسیته را هدایت نمی کند

- در تماس با شعله، هیچ محصول تجزیه ای تشکیل نمی دهد

  • co2 گاز خاموش کننده ای است که بیشترین استفاده را در کاربردهای صنعتی دارد
  •  

برنامه های کاربردی گازی یوروگاردین co2

 

برخی از بسیاری از کاربردهای آتش نشانی که co2 برای آنها مناسب است در زیر فهرست شده است.

- تجهیزات الکتریکی (ماشین آلات، ترانسفورماتورها و غیره).

- غرفه های نقاشی، اجاق های خشک کن / کوره ها و غیره.

- واحدهای کنترل الکترونیکی و مراکز پردازش داده.

- انبارهای بسته، مجراهای گرد و غبار و تونل ها و غیره.

- دستگاه های ریسندگی با قاب بسته.

- سیلوها

- آرشیو.

- مایعات و مواد گازی.

- آسیاب های کششی، آسیاب های نورد.

- محفظه های موتور

- تانک های خاموش کننده

 

انواع سیستم

سیستم TOTAL FLOODING امکان اشباع یک فضای بسته با غلظت دی اکسید کربن مورد نیاز برای خاموش کردن را فراهم می کند. انواع آتش سوزی هایی که با سیستم سیلابی کل خاموش می شوند عبارتند از:

- آتش سوزی های سطحی: مایعات، گازها و/یا جامدات قابل اشتعال.

- آتش سوزی در مواد جامد قابل احتراق که ممکن است دوباره شعله ور شود. برای جلوگیری از خطر شعله ور شدن مجدد در هنگام پراکنده شدن جو بی اثر، غلظت خاموش شدن باید برای مدت زمان مورد نیاز برای خنک شدن مواد قابل احتراق حفظ شود.

 

کاربرد محلی آتش‌سوزی‌های سطحی (مایعات قابل اشتعال، گازها و/یا جامدات) را در نواحی محدود در حجم‌های کافی مورد هدف قرار می‌دهد و یک عمل خاموش کردن محدود به منطقه فوری آتش را فراهم می‌کند.

 

زمان تخلیه

 

زمان تخلیه برای آتش سوزی های سطحی نباید بیش از 1 دقیقه باشد. برای آتش سوزی هایی که آتش های عمیق ایجاد می کنند، مقدار تمرکز طراحی را می توان در حدود 7 دقیقه به دست آورد. برای کاربردهای محلی، زمان تخلیه باید حداقل 30 ثانیه باشد.

یکپارچگی هر حجمی که توسط یک سیستم سیلابی کامل محافظت می شود باید بررسی شود تا نشت های هوای قابل توجه را تعیین و به طور موثر مهر و موم کند. نشت می تواند منجر به عدم حفظ سطح غلظت مشخص شده عامل خاموش کننده برای مدت زمان مشخص شود. تأیید نشتی باید از طریق "تست فن درب" انجام شود.

 

استانداردهای مرجع

 

طراحی سیستم به لطف نرم افزار اختصاصی برای محاسبه زمان تخلیه و محاسبه قطر مقطع معابر نازل می تواند مطابق با استانداردهای بین المللی مختلف انجام شود. استانداردهای مرجع برای طراحی سیستم عبارتند از:

 

- استاندارد NFPA 12 در مورد سیستم های خاموش کننده دی اکسید کربن

- APSAD R13 Règle d’installation – Extinction automatique à gaz (مشخصات نصب – سیستم های خاموش کننده خودکار گاز)

- تجهیزات حفاظت آتش ISO 6183 - سیستم های اطفاء دی اکسید کربن برای استفاده در محل - طراحی و نصب

- برنامه ریزی و نصب سیستم های co2 CEA 4007

- VdS 2093 CO2-Feuerlöschanlagen (سیستم های اطفاء حریق co2)

 

کجا می توان از کپسول آتش نشانی co2 استفاده کرد؟

این نوع کپسول آتش نشانی را می توان برای آتش سوزی در موقعیت های مختلف استفاده کرد که عبارتند از:

آتش سوزی های الکتریکی، در این موارد آتش سوزی شامل تجهیزاتی مانند ژنراتور یا کامپیوتر می شود

آتش سوزی کلاس B؛ آتش سوزی هایی که شامل مایعات قابل اشتعال مانند رنگ، گازوئیل یا بنزین می شود

کجا نمی توان از کپسول آتش نشانی co2 استفاده کرد؟

خاموش کننده دی اکسید کربن (co2) این کپسول های آتش نشانی نباید در آتش های کلاس F استفاده شوند. اینها آتش پخت و پز هستند که در آن روغن یا گریس درگیر است، مانند آتش تابه.

 

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر