سیستم اطفاء حریق گازی فایک FM200

برند: فایک
دسته بندی: قیمت سیستم اطفاء حریق / سیستم اطفا گازی / اطفای گازی فایک
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

سیستم گازی fm-200، که معمولاً با نام HFC-227ea نیز شناخته می‌شود، یک سیستم اطفا حریق گازی با عامل تمیز برای آتش‌سوزی‌های کلاس A،B و C است و با سیستم‌های اطفاء حریق Clean Agent استاندارد 2001 NFPA مطابقت دارد. سیستم اطفا حریق fm200 در خاموش کردن آتش سوزی، سریع و موثر هستند، بعد از کنترل حریق اثری از خود به جا نمی گذارند و موجب محافظت از دارایی های با ارزش ساختمان می شود.

 

ویژگی سیستم اطفا حریق fm200

سیستم گازی fm200 از خاموش کننده آتش نشانی FM-200 (HFC-227ea) استفاده می کند که تخریب لایه ازن صفر (ODP) دارد. این عامل بی رنگ و بی بو پس از تخلیه تبخیر می شود و گرما را جذب می کند تا به سرعت آتش را سرکوب کند در حالی که هیچ اثری برای تمیز کردن باقی نمی گذارد. از نظر الکتریسیته نارسانا است، تجهیزات الکترونیکی را کوتاه نمی‌کند یا مدار ظریف را شوک حرارتی نمی‌دهد و در نتیجه آسیب کمتری به تجهیزات حیاتی وارد می‌کند، زمان بازیابی و زمان خرابی را کاهش می‌دهد.

 

سیستم گازی FM-200 چگونه کار می کند؟

سیستم FM-200 با ایجاد اختلال در مثلث آتش، آتش را خاموش می کند. مثلث آتش از گرما، اکسیژن و منبع سوخت تشکیل شده و با حذف یکی از این عناصر آتش خاموش می شود. تجهیزات FM-200 ™ گرما یا رادیکال های آزاد را که با واکنش شیمیایی مثلث آتش برای خاموش کردن آتش تداخل می کند، از بین می برد. سیستم‌های اطفاء حریق عامل تمیز، مانند سیستم‌هایی که از FM-200™ استفاده می‌کنند، می‌توانند در 10 ثانیه یا کمتر به غلظت اطفاء حریق دست یابند.

سیستم گازی FM200 یک گاز بی رنگ است که تحت فشار برای ذخیره سازی مایع می شود. مانند هالون 1301 سطح سمیت پایینی دارد و با نیتروژن تا 24.8 بار (360psi) تحت فشار فوق العاده قرار دارد. این آتش سوزی های رایج را از طریق ترکیبی از مکانیسم های شیمیایی و فیزیکی به سرعت خاموش می کند.

واکنش سریع سیستم گازی fm200:

آتش‌ها به سرعت خاموش می‌شوند و معمولاً آتش‌های کلاس A، B و C را در کمتر از 10 ثانیه خاموش می‌کنند. این امر سمیت اتمسفر و تولید دود و دوده را به حداقل می رساند. اقدامات فیزیکی و شیمیایی در FM-200 ترکیب می شوند تا یک نیروی آتش نشانی مقاومت ناپذیر را تشکیل دهند. خواص فیزیکی گاز FM-200 دمای شعله را کاهش می دهد، در حالی که عمل شیمیایی باعث سرکوب انتشار شعله می شود.

 

مزایای سیستم گازی FM-200™:

هنگامی که یک سیستم اطفاء حریق FM-200™ برای خاموش کردن آتش فعال می شود، هیچ اثری باقی نمی ماند و برای تجهیزات، لوازم الکترونیکی و ماشین آلات مناسب است.
در مقایسه با سایر مواد ضد حریق تمیز مانند Novec 1230، FM-200™ گزینه ای مقرون به صرفه تر است.
به دلیل مقدار کمی سیستم اطفا حریق fm-200™ مورد نیاز برای سرکوب آتش، سیلندرهای کوچکتر یا کمتری در مقایسه با عوامل دیگر مانند Novec 1230 مورد نیاز است.

از آنجایی که مقادیر قابل توجهی از اکسیژن را حذف نمی کند یا مانع دید نمی شود، سیستم FM-200 برای استفاده در اتاق ها و محفظه های سرپوشیده نیز ایده آل است و در صورت داشتن تهویه به سرعت پاک می شود.

پتانسیل تخریب لایه ازن صفر

ایمن برای استفاده در مناطق اشغالی

مناسب برای محافظت در برابر طیف وسیعی از خطرات با ارزش بالا

به حداقل فضای ذخیره سازی نیاز دارد

مانند هالون، پس از ترخیص نیازی به تمیز کردن نیست

سیستم کم فشار

ویژگی های محیطی :

سیستم fm200 حاوی برم یا کلر نیست و بنابراین پتانسیل تخریب لایه ازن (ODP) صفر دارد. طول عمر اتمسفر FM200 بین 31 تا 42 سال است که همراه با ODP صفرT یک راه حل بلند مدت برای الزامات حفاظت در برابر آتش نشان می دهد.

ایمنی:

مشخص شده است که استاندارد FM200 نسبت به هالون 1301 سمی کمتری دارد، که آن را برای استفاده در حالت تمام اتوماتیک در مناطق اشغالی ایمن می کند.

 

معایب گاز FM-200™:

در مقایسه با سایر عوامل تمیز، سیستم گازی FM-200™ پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) کمی بالاتر دارد.
در حالی که FM-200™ حاوی گاز هالون نیست، از هیدروفلوئوروکربن ها (HFC) برای خاموش کردن آتش استفاده می کند که به اندازه سایر مواد پاک سازگار با محیط زیست نیست.

 

نام شیمیایی گاز FM-200™ چیست؟

نام شیمیایی FM-200™ 1،1،1،2،3،3،3-هپتا فلوئوروپروپان است. همچنین به عنوان هیدروفلوئوروکربن (HFC) 227ea نیز شناخته می شود و توسط Chemours با نام تجاری FM-200™ تولید می شود. FM-200™ یک گاز مایع بی رنگ و فشرده است که برای خاموش کردن آتش استفاده می شود و جایگزینی محبوب برای سیستم های اطفاء حریق هالون است. سیستم‌های اطفاء حریق FM-200 با نیتروژن، بدون آب تحت فشار قرار می‌گیرند و پس از فعال‌سازی، FM-200™ به عنوان گاز برای سرکوب آتش تخلیه می‌شود.

 

آیا گاز FM-200™ خطرناک است؟

FM-200™ سمیت کمی دارد و در صورت استفاده بر اساس توصیه های سازنده خطرات حاد یا طولانی مدت ایجاد نمی کند. بخار سیستم FM-200 ™ تأثیر کمی بر روی پوست یا چشم‌ها دارد، اما وقتی به شکل مایع در تماس باشند، می‌توانند پوست یا چشم‌ها را منجمد کنند و باعث سرمازدگی شوند. در مورد استنشاق بخار سیستم گازی fm-200™ با غلظت بالای بیش از حد مجاز، ممکن است سردرد، سرگیجه، از دست دادن هماهنگی، گیجی، و در بدترین حالت، از دست دادن هوشیاری را تجربه کنید. با پیروی از دستورالعمل های سازنده، تجهیزات FM-200™ برای استفاده در مناطق کاملاً اشغال شده ایمن است.

FM-200 دارای سمیت قابل قبولی برای استفاده در فضاهای اشغالی است که غلظت عامل مطابق با NFPA 2001 و قوانین قابل اجرا سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) و گارد ساحلی ایالات متحده باشد.

 

کاربرد سیستم اطفا حریق fm200

در واقع، سیستم گازی FM-200 انتخاب مناسبی در کاربردهایی است که خاموش کننده های مایع، محصولات شیمیایی مبتنی بر آب یا خشک می توانند آسیب های پرهزینه ای ایجاد کنند یا منجر به توقف قابل توجه و گران قیمت شوند. 

FM-200 همچنین در مواردی که فضای ذخیره سازی سیلندر بالاتر است امتیاز می گیرد. برای خطرات آتش سوزی معمولی کلاس A، تنها 7 درصد حجمی FM-200 برای اهداف اطفاء حریق مورد نیاز است، در نتیجه فضای بسیار کمتری نسبت به بسیاری از سیستم های اطفاء گازی دیگر در بازار اشغال می شود.

 

نصب و طراحی سیستم اطفا حریق fm200

شرکت فنی مهندسی آموت با ده سال سابقه در زمینه سیستم های حفاظتی و امنیتی با توجه به شرایط مکانی بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع سیستم اطفا حریق را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد. جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

منبع

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر

محصولات مشابه