رفع مشکل نویز تصاویر در دوربین مداربسته

رفع مشکل نویز تصاویر در دوربین مداربسته

پس از مدت ها تحقیق ، توسط تولید کنندگان بزرگ در سراسر دنیا ، بالاخره دوربین مداربسته هایی با تکنولوژی(Digital Noise Reduction(DNR، به عنوان کاهنده نویز به صورت دیجیتالی به بازار عرضه شده.
این دوربین مداربسته ، با استفاده از فیلتر هایی نویز های تصویر را حذف میکنند و کیفیت و شفافیت تصاویر به حد مطلوب میرسد.

همانطور که میدانید ، در طراحی سیستم های مداربسته باید قیمت قطعات شامل  دوربین مداربسته و ذخیره ساز ها و …را هم در نظر داشته باشید . ممکن است هزینه یک دوربین مداربسته با قابلیت ِDNR کمی  در ابتدا بالاتر از یک دوربین مداربسته معمولی به نظر برسد ، اما هزینه برق مصرفی برای روشن کردن محیط یک پارکینگ ، یا هزینه یک پروژکتور مادون قرمز را هم اگر به هزینه یک دوربین معمولی اضافه نمایید.
 

انواع نویز در دوربین مداربسته

دو نوع نویز داخلی وجود دارد که روی کیفیت تصویر دوربین مدار بسته اثر می‌گذارند:

•    نویز نوع اول وقتی که سنسور CCD داغ می‌شود و یا توسط ذرات خاک درون دوربین مداربسته تولید می‌شود. این نوع نویزها بطور تصادفی رخ داده و هیچ رابطه‌ای با پیکسل‌های تصویر اطرافش ندارد و بطور پیوسته به‌شکل نقاط سیاه و سفید در تصویر ضبط شده ظاهر می‌شوند.
 
•    نویز نوع دوم توسط یک تداخل تصادفی که ریشه در حرکت الکتریسیته در مدارهای دوربین مداربسته دارد، رخ می‌دهد. این نویز باعث می‌شود رنگ پیکسل‌های تصویر ضبط شده کمی با رنگ تصویر محیط واقعی فرق کند و باعث می‌شود تصویر ضبط شده تار و کدر بنظر برسد.