امنیت در باغ ویلا خود را چگونه افزایش دهیم

امنیت در باغ ویلا خود را چگونه افزایش دهیم

با بالا رفتن نرخ دزدی و انواع حوادث طبیعی و غیر طبیعی، تمایل افراد به امن کردن محل زندگی و یا خانه‌ی خود، بیشتر شد. این امر در مورد افرادی که ویلا، باغ و یا باغ ویلا دارند نیز بیشتر به چشم می‌خورد چرا که علاوه بر این که بزرگ می‌باشد، به واسطه‌ی نوع و موقعیت، بیشتر در معرض سرقت قرار می‌گیرد. ایمن سازی باغ ویلا یک اقدام ضروری و الزامی می‌باشد که ضمن محافظت از ساختمان و وسایل داخل آن، می‌تواند حافظ جان افراد ساکن در ویلا باشد. باغ ویلا در حالت عادی ممکن است از درب و پنجره‌ای مقاوم و حصارهایی بلند برخوردار بوده و یا در منطقه‌ی خلوت و امن باشد؛ اما سارقان همواره می‌توانند راه خود را به درون خانه پیدا کرده و باعث به خطر افتادن جان و مال صاحبان ویلا شوند. بنابراین تنها توجه به حصار و درب ضد سرقت، به تنهایی برای ایمن کردن باغ ویلا کافی نمی‌باشد. بنابراین در جواب به سوال " امنیت در باغ ویلا خود را چگونه افزایش دهیم؟ " باید بدانیم ایمن سازی باغ ویلا دقیقاً به چه ابزاری نیاز دارد و چگونه انجام می‌گیرد.

 

ایمن سازی باغ ویلا

جهت ایمن سازی باغ ویلا و یا خانه‌های بزرگ از سیستمی استفاده می‌شود که به طور کلی به آن سیستم خانه هوشمند می‌گویند. اما سیستم خانه‌ی هوشمند دارای المان‌هایی می‌باشد که می‌توان آنها را به صورت تک و با توجه به نیازهای خود خریداری نمود. به عنوان مثال در صورتی که به هر دلیلی نیازی به سنسوری خاص و یا آژیرها ندارید، می‌توانید آنها را خریداری نکنید. بنابراین خرید اجزایی از سیستم خانه هوشمند که به آن نیاز دارید، اقدامی بسیار عاقلانه و هوشمندانه می‌باشد.

 

ابزارهای ایمن سازی باغ ویلا

شناخت و آشنایی با ابزارهای مورد نیاز برای ایمن سازی باغ ویلا به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید نیازمندی‌های باغ ویلای خود را بررسی کرده و بهترین ابزار را در جهت رفع کردن آنها خریداری کنید. به یاد داشته باشید تمامی این سیستم‌ها انواع مختلفی داشته و برخی از آنها با داشتن مزایای خاص، می‌توانند به شما در ایمن سازی باغ ویلا کمک شایانی بکنند. مزایای خاص این سیستم‌ها در اکثر مواقع به برند سازنده‌ و نوع آنها بستگی دارد بنابراین در صورتی که مطمئن نیستید چه ابزاری مناسب باغ ویلای شماست، با مشاوران فروش شرکت فراحفاظ آموت تماس بگیرید چرا که مشاوران ما با بررسی نیازها و ویژگی‌های باغ ویلای شما و با توجه به بودجه و هدف شما؛ شما را در خرید بهترین ابزار جهت ایمن سازی باغ ویلا خود راهنمایی می‌کنند. در ادامه به معرفی و بررسی سیستم‌های ایمنی باغ ویلا می‌پردازیم.

معرفی بهترین دزدگیر ویلا

 

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق سالانه از بسیار از آتش سوزی‌ها جلوگیری کرده و بنابراین از مهم‌ترین ابزارهای ایمن سازی ویلا می‌باشد. این سیستم دارای دتکتورها و حسگرهای مختلفی می‌باشد که با توجه به نوعشان، آتش سوزی را حس کرده و به شما در مهار آتش پیش از شدید شدن آن کمک می‌کنند. دتکتورهای سیستم اعلام حریق ممکن است به دود، شعله، حرارت و… حساس بوده و به محض حس کردن یکی از اینها، با مطلع کردن شما از وقوع آتش سوزی، به شما در مهار آن کمک کنند.

 

سیستم اطفاء حریق

این سیستم از حیاتی ترین سیستم‌های مورد نیاز برای ایمن سازی باغ یا ویلا می‌باشد. سیستم اطفاء حریق انواع مختلفی داشته و با مهار سریع و به موقع آتش از وارد شدن خسارات جانی و مالی به صاحبین و ساکنین ویلا جلوگیری می‌کند. سیستم اطفاء حریق به دلیل تنوع بالا، باید متناسب با محل مورد نظر خریداری شود. به عنوان مثال در صورتی که باغ ویلای شما دارای تجهیزاتی می‌باشد که برخوردار آب با آنها باعث وارد شدن خسارت می‌شود، می‌توانید از سیستم اطفاء حریق گازی استفاده کنید. این سیستم اطفاء حریق که معمولاً در اتاق‌هایی با تجهیزاتی از جمله تلویزیون، لپتاپ و یا سایر تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، علاوه بر این که از آسیب دیدن آنها جلوگیری می‌کند، دیگر سختی‌های پس از مهار آتش به کمک آب را ندارد.

 

دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته علاوه بر این که از نظر روانی باعث تضعیف روحیه و ترسیدن سارقان می‌شوند، به شما این امکان را می‌دهند تا ویلای خود را زیر نظر داشته باشید و بتوانید با مشاهده‌ی آن به صورت 24 ساعته و از طریق گوشی همراه خود، از هر جایی که هستید امنیت ویلای خود را نظاره گر باشید. دوربین مداربسته نیز بسته به نوع ویلا دارای انواع متفاوتی می‌باشد. بسیاری از دوربین‌های مداربسته دارای مزیت دید در شب بوده و مناسب باغ می‌باشند و به شما این امکان را می‌دهند تا حتی در ساعات پایانی روز و هنگام تاریکی هوا، تصویری بسیار واضح از ویلای خود داشته باشید. تاریکی هوا بر ثبت، ضبط و ارائه دوربین‌های مداربسته تاثیری نمی‌گذارد. دوربین‌های مداربسته همچنین بهترین گزینه جهت مراقبت از سالمندان و کودکان هستند چرا که به شما این امکان را می‌دهند تا آنها را به صورت 24 ساعته تحت نظر داشته باشید.

 

سنسورها

سنسورها انواع مختلفی داشته و نقش بسیار مهمی در ایمن سازی باغ ویلا دارند. شناخت انواع سنسورها به شما در انتخاب بهترین سنسور با توجه به هدف شما و نیازمندی‌ها و ویژگی‌های محیط مورد نظر، کمک شایانی می‌کند. سنسورها وظیفه‌ی محافظت از بخش و یا شیئی مشخص را دارند و در گیر انداختن و متوقف کردن سارقان بسیار تاثیر گذارند. در ادامه به معرفی و بررسی انواع سنسور، نحوه عملکرد و مزایای آنها می‌پردازیم. سنوسور چشمی دزدگیر پارادوکس از بهترین سنسور های بازار می باشد.

 

سنسور شکستن شیشه

این سنسور بسیار کاربردی بوده و در صورتی که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، می‌تواند حتی کوچک ترین ضربه‌ای که به شیشه وارد می‌شود را احساس کرده و آن را به کنترل پنل اطلاع دهد. سنسور شکستن شیشه از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در بسیاری از مواقع سارقان موفق به ورود از طریق درب اصلی نشده و بنابراین اقدام به وارد شدن به داخل ویلا از طریق پنجره‌ها می‌نمایند؛ بنابراین در این مواقع سنسور شکستن شیشه با حس کردن ضربه‌ای که به شیشه وارد شده و یا حرکت پنجره؛ متوجه وقوع سرقت شده و شما را از آن مطلع می‌کند.

 

سنسور حرکتی

این سنسور بیشتر در سیستم کلی انه هوشمند کاربرد دارد اما با این حال، از بهترین سنسورها جهت ایمن سازی باغ ویلا می‌باشد. سنسورهای حرکتی با زیر نظر گرفتن یک منطقه، در صورت مشاهده هرگونه حرکت، آن را به شما اطلاع می‌دهند. سنسورهای حرکتی بیشتر در راه پله‌ها و اتاق‌هایی که دارای اشیاء زینتی و ارزشمند و یا گاو صندوق هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنسور مجهز به مادون رمز می‌باشد که همین امر به آن در زیر نظر گرفتن منطقه یا اتاق مورد نظر حتی در تاریکی مطلق کمک می‌کند.

 

سنسور درب و پنجره

سنسورهای در و پنجره دارای دو جزء می‌باشند که یکی از آنها بر روی پنجره یا در و دیگری بر روی چارچوب یا نزدیک جزء اول نصب می‌شود. میان این دو بخش یک پیوند الکتریکی برقرار است که تا زمانی که در یا پنجره بسته باشد، پابرجاست؛ اما به محض باز شدن درب یا پنجره این اتصال قطع شده و بنابراین سرقت تشخیص داده شده و به دلیل اتصال سنسورها به آژیر، وقوع سرقت به شما اطلاع داده می‌شود.

 

سایر تجهیزات

همانطور که گفته شد، سیستم خانه هوشمند دارای اجزای مشخص و خاصی می‌باشد که ممکن است به آنها نیازی نداشته باشید بنابراین بهتر است به جای خریداری سیستم کامل خانه هوشمند، اقدام به خرید تجهیزاتی بکنید که واقعاٌ به آنها نیاز دارید. سایر تجهیزاتی که در ادامه معرفی و بررسی می‌شوند از تجهیزات اصلی سیستم خانه هوشمند می‌باشند که می‌توانید با توجه به نیازهای باغ ویلای خود و در جهت ایمن سازی آن، آنها را خریداری کنید.

 

پنل کنترل

پنل کنترل مغز اصلی این سیستم بوده و وظیفه‌ی آن هماهنگی ارتباط و ارسال سیگنال‌ها بین انواع حسگرها و سنسورها با یکدیگر می‌باشد. از طریق کنترل پنل می‌توان بخش‌هایی یا کل سیستم را خاموش و یا غیر فعال کرد.

 

صفحه کلید

اگرچه امروزه اپلیکیشن‌هایی به عنوان جایگزین صفحه کلید ساخته و ارائه شده‌اند، افراد هنوز ترجیح می‌دهند از صفحه کلید جهتغیر فعال یا خاموش کردن بخش‌هایی از سیستم و یا کل سیستم خانه هوشمند و به صورت دستی استفاده کنند. صفحه کلید معمولاً جلوی درب ورودی نصب می‌شود چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا سریع‌تر به آن دسترسی داشته باشید.

 

آژیرها

در صورتی که هر کدام از حسگرها به هر دلیلی سرقت یا آتش سوزی را تشخیص دهند، سیگنالی را به کنترل پنل و سپس کنترل پنل آن سیگنال را به آژیرها ارسال می‌کند و بدین ترتیب، آزیرها به صدا در می‌آیند. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آژیرها استفاده کنید چرا که علاوه بر مطلع ساختن شما از وقوع سرقت یا آتش سوزی، همسایه‌ها را نیز آگاه کرده و به آنها در رساندن کمک و یا مراقبت از خود کمک می‌کنند.

 

قفل درب هوشمند

قفل درب محافظ امنیت درب اصلی می‌باشد که برای صادر کردن اجازه‌ی ورود نیازمند یک پین ( پسورد )، اثر انگشت و… می‌باشد. بدین ترتیب تنها کسانی که رمز درست را وارد کرده و یا اثر انگشتشان توسط شما در سیستم ثبت شده است، اجازه‌ی ورود به خانه را پیدا می‌کنند. یکی از جالب‌ترین مزیت‌های این قفل درب این است که در صورتی که اطلاعات و ویژگی‌های یک فرد را به آن بدهید، به آن فرد اجازه‌ی ورود می‌دهد بدون آن که نیازی به وارد کردن رمز و یا اثر انگشت باشد. قفل درب هوشمند می‌تواند به وای فای متصل شده و در صورت تلاش برای ورود غیر قانونی، شما را مطلع سازد.

 

قیمت تجهیزات ایمن سازی باغ ویلا

تمامی این تجهیزات با توجه به برند، تعداد، کیفیت و مزایا دارای قیمت متفاوتی هستند. با این حال، همواره به یاد داشته باشید کیفیت مهم تر از قیمت است چرا که در صورتی که تجهیزاتی که از آنها برای بالا بردن امنیت باغ ویلای خود استفاده می‌کنید از کیفیت پایینی برخوردار باشند، نمی‌توانند از خسارات جانی و مالی بسیاری جلوگیری کرده و در نهایت باعث ضرر شما می‌شوند. اما تجهیزات با کیفیت حتی اگر از قیمت بالایی برخوردار باشند، در محافظت از خانه یا ویلای شما بهتر عمل کرده و خیال شما را راحت می‌کنند. انتخاب فروشگاه مناسب نیز یکی از نکته‌هایی است که باید در فرایند خرید تجهیزات جهت بالا بردن امنیت خانه و ویلای خود مورد توجه واقع شود. شرکت فراحفاظ آموت با داشتن سابقه‌ای درخشان شامل پروژه‌های برج ارکیده، برج آوا فرزین، بیمارستان قلب فرشچیان، شرکت مزمز، شرکت ناواکو، صرافی انصار، موسسه اعتباری توسعه، شرکت مهندسی آلتون رای و غیره، دارای تسلط بسیار بالایی در فروش و نصب بهترین تجهیزات ایمنی ویلا بوده و در نتیجه بهترین گزینه جهت خرید تجهیزات ایمنی باغ ویلا می‌باشد. شرکت فراحفاظ آموت به عنوان بهترین نمایندگی دزدگیر پارادوکس دارای تیمی قوی متشکل از مشاوران می‌باشد که به شما در انتخاب بهترین سیستم‌ها و تجهیزات با توجه به بودجه و هدف شما، کمک می‌کنند. جهت دریافت بازدید حضوری و مشاوره، همین حالا با کارشناسان فروش شرکت فراحفاظ آموت تماس بگیرید.

دزدگیر پارادوکس کانادا

آموت