سیستم امنیتی خانه هوشند

سیستم امنیتی خانه هوشند

محافظت از ایمنی ساختمان، با گذشت زمان و افزایش شهرنشینی تبدیل به اقدامی الزامی گردید. سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق بدین منظور تقریباً در تمامی خانه‌های ساختمانی و ویلایی، برج های مسکونی، خانه‌های قدیمی و نوساز نصب شده و از حوادث احتمالی بسیاری جلوگیری و یا آن را مهار کردند.

این در صورتی است که امروزه ایمن کردن و به عبارتی هوشمند کردن خانه یک اقدام جهت آرامش خاطر چه در داخل و چه خارج از محیط زندگی می‌باشد. در گذشته هوشمندسازی خانه به دلیل سیم کشی و مراحل طولانی نصب انواع سیستم حفاظتی و امنیتی، اقدامی طاقت فرسا بوده و به دلیل احتمال آسیب به دیوارها و سایر بخش‌های ساختمان، اکثر افراد از انجام آن خودداری می‌کردند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، هوشمند سازی خانه نیز مانند بسیاری از اقدامات دیگر، با موج این پیشرفت همراه شده و به سمت وایرلس شدن رفت. امروزه راه اندازی خانه‌های هوشمند وایرلس دیگر به هم ریختگی و هزینه‌ و زمان بسیار بالای نصب را نداشته و به راحتی انجام می‌گیرد.

سیستم حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند به راحتی به شما اجازه می‌دهد تنها به کمک گوشی خود، مکان مورد نظر را از راه دور و به صورت بی سیم زیر نظر داشته باشید. اماکنی از جمله مغازه؛ شرکت و سازمان، انواع خانه‌های ویلایی و آپارتمانی، مزرعه و گاوداری و… .

بسیاری از افراد از سیستم امنیتی ساختمان جهت حفظ امنیت ویلای خود استفاده می‌کنند چرا که به دلیل اینترنتی بودن نظارت بر خانه، می‌توان یک محیط را از هر فاصله‌ای زیر نظر داشت.

مراقبت از کودکان و سالمندان نیز از جمله اقداماتی است که به راحتی و به کمک سیستم امنیتی خانه‌ی هوشمند انجام می‌شود.

 

سیستم امنیتی منزل

سیستم‌ امنیت خانه هوشمند شامل طیف بسیار وسیعی از تجهیزات از جمله انواع حسگرها و سنسورها، سیستم‌های مختلف از جمله سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم اعلام و اطفاء حریق و دوربین مداربسته می‌باشد. هدف اصلی هوشمند سازی خانه، حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت و سایر حوادث از جمله آتش سوزی می‌باشد. اما همانطور که گفته شد، بسیاری از افراد از سیستم امنیتی خانه هوشمند جهت مراقبت از کودکان و سالمندان استفاده می‌کنند.

دوربین‌هایی که بالاترین کیفیت ارائه تصویر را داشته و دارای میکروفون دو طرفه می‌باشند، از جمله اجزای اصلی این سیستم می‌باشند. نظارت تصویری به شما این امکان را می‌دهد تا همواره فرد مورد نظر را زیر نظر داشته و به کمک انواع سنسور، کوچک ترین حرکتی را متوجه شوید. سنسورها و سیستم‌های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمندی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نیازهای کاربر و ویژگی‌های محیط مورد نظر بستگی دارد. بودجه، هدف از هوشمندسازی خانه، متراژ و… از جمله عوامل تاثیر گذار بر هوشمند سازی منزل می‌باشند.

 

سیستم امنیتی منزل چگونه کار می‌کند؟

سیستم امنیت خانه هوشمند، منزل را به چند بخش که زون نامیده می‌شوند، تقسیم می‌کند. با این کار، هنگام ورود غیر قانونی و یا حوادثی از جمله آتش سوزی، مکان دقیق آن مشخص شده و به کاربر اطلاع داده می‌شود. سنسورهای مختلف معمولاً در طبقه‌ی اول و یا همکف که مکانی است که سارقان از آن وارد می‌شوند، نصب شده و دارای انواع مختلفی می‌باشند.

سنسورهای خانه هوشمند حتی در باغ، حیاط و یا بالکن نیز نصب شده و در صورتی که دید در شب باشند، به محض مشاهده هر گونه حرکت غیر قانونی، کاربر را مطلع خواهد کرد.

سیستم امنیتی منزل با سه سناریو مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه به معرفی و بررسی آنها می‌پردازیم.

 

شبیه ساز حضور

سیستم در این سناریو، هنگامی که شما در منزل حضور ندارید؛ جهت جلوگیری از سرقت و ورود غیر قانونی اقدام به انجام کارهایی می‌کند که باعث می‌شود اینطور به نظر بیاید که خانه خالی نبوده و فردی در آن حضور دارد. روشن و خاموش کردن چراغ‌ها، روشن کردن تلویزیون، کنار زدن پرده‌ها و… از جمله این اقدامات می‌باشند.

 

خواب

تنها سنسورهایی که در این سناریو فعال بوده و کار می‌کنند، سنسورهای در ورودی هستند. سایر سنسورها در این سناریو غیر فعال می‌باشند. از این سناریو هنگامی که حساسیت بالاتر است مثل هنگام خواب استفاده می‌شود. مخصوصاً هنگامی که فرد تنهاست. این سناریو بسیار مناسب مراقبت و نظارت بر سالمندان و کودکان می‌باشد.

 

خالی بودن خانه و مسافرت

در این سناریو که می‌تواند در کنار سناریوی شبیه ساز حضور مورد استفاده قرار گیرد، تمامی سنسورها فعال هستند. مهم ترین چیزی که در این سناریو اتفاق می‌افتد، فعال بودن دزدگیر هوشمند است که در صورت ورود غیر مجاز؛ شما را از طریق تلفن همراهتان مطلع می‌سازد.

 

سناریو تنها در خانه

این سناریو همانطور که از نامش پیداست، مخصوص زمان‌هایی می‌باشد که فردی ( معمولاً یک کودک ) در خانه تنها بوده و نیازمند حفظ امنیت و مراقبت است. در این سناریو، تنها مگنت‌هایی که جلوی درب‌ها قرار می‌گیرند فعال هستند. این درب‌ می‌تواند درب اصلی و ورودی، درب اتاق خواب و… باشد.

 

اجزای سیستم امنیتی هوشمند

همانطور که گفته شد، یک سیستم امنیتی خانه هوشمند بسته به نیازهای کاربر دارای اجزای مختلفی می‌باشد که هر کدام کاربرد مخصوصی دارند. شناخت اجزای سیستم امنیتی هوشمند منزل به شما کمک می‌کند بتوانید اجزای مورد نیاز خود را با توجه به اهداف و نیازهای خود از یک سیستم امنیتی انتخاب و خریداری کنید. در ادامه به معرفی و بررسی اجزای سیستم امنیت ساختمان می‌پردازیم.

 

پنل کنترل

این جزء سیستم امنیتی هوشمند از سیگنال‌های رادیویی جهت برقراری ارتباط بین حسگرها و سنسورها و سایر اجزای سیستم امنیتی هوشمند استفاده کرده و به عبارتی مغز اصلی سیستم می‌باشد. کنترل پنل دارای کلیدهای مختلفی جهت فعال یا غیرفعال کردن سیستم می‌باشد.

 

صفحه کلید

صفحه کلید نیز یکی دیگر از اجزایی است که به شما امکان فعال و یا غیر فعال نمودن سیستم را می‌دهد. صفحه کلید معمولاً کنار در ورودی نصب می‌شود تا دسترسی راحت تری به آن داشته باشید. از اپلیکیشن‌های مخصوص نیز می‌توان به عنوان جایگزین صفحه کلید استفاده کرد.

 

دوربین

دوربین مداربسته از اصلی ترین اجزای یک خانه‌ی هوشمند می‌باشد. دوربین‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا همانند فردی که در خانه حضور دارد، تمامی بخش‌های مورد نظر از یک خانه را بررسی کرده و ثانیه به ثانیه زیر نظر داشته باشید. دوربین جایگزین بسیار خوبی برای پرستار کودکان و سالمندان می‌باشد چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا فرد مورد نظر را در هر ساعتی از شبانه روز زیر نظر داشته باشید.

 

سنسورهای در و پنجره

این سنسور چشمی دزدگیر که معمولاً با یک باتری کار می‌کند، دارای دو قطعه می‌باشد. یکی از این قطعات بر روی درب یا پنجره و قطعه‌ی دیگر روی چهارچوب و نزدیک آن نصب می‌شود. میان این دو قطعه یک پیوند الکتریکی برقرار است که در صورت باز شدن درب یا پنجره، قطع شده و ورود غیر مجاز را به کاربر اطلاع می‌دهد. پنل کنترل و سنسور در و پنجره با یکدیگر در ارتباط بوده و سنسورهای در و پنجره، وضعیت را به پنل کنترل اطلاع می‌دهند. سنسورهای در و پنجره در صورت ورود غیر قانونی، از طریق چراغ و آژیر، به کنترل پنل اطلاع می‌دهد.

 

سیستم اعلام حریق

این سیستم از مهم ترین اجزای سیستم خانه هوشمند می‌باشد چرا که به شما در جلوگیری از آتش سوزی و در نتیجه آسیب‌های جانی و مالی کمک می‌کند. سیستم اعلام حریق نیز انواع مختلفی داشته و بسته به مکان مورد نظر شما ممکن است به صورت آدرس پذیر و یا متعارف مورد استفاده قرار گیرد. سیستم‌های اعلام حریق دارای شستی، آژیر، کنترل پنل و… می‌باشند.

 

سیستم اطفاء حریق

سیستم اطفاء حریق خانه هوشمند بسیار مهم است. چرا که به شما در مهار و در نهایت از بین بردن حریق کمک می‌کند. سیستم اطفاء حریقی که برای هوشمند سازی خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز به ویژگی‌های مکان مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال استفاده از سیستم اطفاء حریق ابی در اماکنی که دارای تجهیزات الکترونیک و یا تجهیزاتی که در صورت برخورد با آب خراب می‌شوند، مثل کامپیوتر و… امکان پذیر نبوده و بهتر است در این مناطق از سیستم اطفاء حریق گازی و یا فومی استفاده شود.

 

سنسور حرکتی

سنسورهای حرکتی با حساس شدن بر روی یک منطقه‌، هرگونه حرکت در آن را ورود غیر مجاز تلقی کرده و به شما اطلاع می‌دهند. از این سنسور معمولاً در اتاق‌هایی که دارای اشیاء زینتی و ارزشمند و یا گاوصندوق هستند استفاده می‌شود. این سنسور مجهز به مادون قرمز بوده و در نتیجه دارای دید بسیار خوبی در شب نیز می‌باشد. اگرچه بیشترین استفاده از این سنسور برای اتاق‌هایی با اشیاء قیمتی است، از آن در راهروها و راه پله‌ها و… نیز استفاده می‌شود.

 

قفل درب هوشمند

قفل درب هوشمند محافظ اصلی امنیت خانه می‌باشد. این قفل معمولاً با پسورد و یا حسگر انگشت به شما اجازه‌ی ورود داده و بدین ترتیب از ورود افراد ناشناس به داخل خانه جلوگیری می‌کند. مزیت این قفل امکان ارائه اطلاعات به آن می‌باشد. در صورتی که اطلاعات شخصی فردی را به آن بدهید، قفل به فرد مورد نظر اجازه‌ی ورود می‌دهد. قفل درب هوشمند نیز امکان اتصال به وای فای را داشته و در صورت تلاش برای ورود از طرف فرد غریبه، آن را به پنل کنترل اطلاع می‌دهد.

 

سنسور شکستن شیشه

این سنسور بر روی شیشه نصب شده و در صورتی که از کیفیت خوبی برخوردار باشد، حتی کوچکترین ضربه به شیشه را نیز حس کرده و آن را به پنل کنترل اطلاع می‌دهد. این سنسور بسیار کاربردی است چرا که اکثر سارقان برای دور زدن سنسورها و دزدگیرهای درب اصلی، اقدام به شکستن پنجره و ورود از آن می‌کنند. سنسور شکستن شیشه به محض برخورد اولیه، ورود غیر مجاز را تشخیص داده و شما را از آن مطلع می‌کند.

 

آژیرها

یک آژیر می‌تواند وقوع سرقت و یا آتش سوزی را به شما و همسایگان شما اطلاع دهد. این امر باعث هوشیاری شما شده و بهترین روش جهت اعلام شرایط بحرانی می‌باشد. تمامی سیستم‌های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند دارای آژیرهایی هستند که در هاب تعبیه شده‌اند.

 

طریقه‌ی ضبط ویدیو توسط دوربین خانه هوشمند

برخی از دوربین‌های مداربسته منزل، تصاویر را بر روی SD کارت و یا حافظه SSD ضبط و ذخیره می‌کنند. ذخیره شدن این فایل‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا هر زمانی که نیاز پیدا کردید، بتوانید آنها را مشاهده کنید.

 

سیستم حفاظتی و امنیتی هوشمند ساختمان

سیستم‌های امنیتی هوشمند بهترین گزینه جهت محافظت و بالا بردن ایمنی خانه یا محل کار شما می‌باشند. انعطاف پذیری بسیار بالای این سیستم‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا سیستم را مطابق میل خود تنظیم کنید. سیستم هوشمند ساختمان می‌تواند کاملاً زیر نظر شما باشد و در صورت وقوع سرقت و یا حریق، مستقیماً به شما اطلاع دهد. و یا می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای، با توجه به حادثه‌ی رخ داده با سازمان مربوط به آن تماس بگیرد. بدین صورت که هنگام فعال شدن هشدارها و آژیرها با نزدیکترین آتش نشانی و یا ایستگاه پلیس تماس بگیرد. انعطاف پذیری و سرعت بسیار بالا در کنار حساسیت بسیار بالا باعث شده این سیستم امنیت منزل، هوشمند نامیده شده و بهترین گزینه برای راحت ترین خیالتان باشد.

 

سیستم امنیتی هوشمند خانه ( DIY Home Security )

این سیستم وایرلس بوده و به دلیل عدم نیاز به سیم کشی، گزینه‌ی بسیار خوبی جهت هوشمند سازی خانه و محل کار می‌باشد. مقرون به صرفه بودن، قابلیت جا به جایی و عدم نیاز به سیم کشی از مزایای سیستم امنیتی هوشمند اتومات وایرلس خانگی می‌باشند. این سیستم به دلیل وایرلس بودن بسیار مناسب افرادی است که در یک جا ساکن نیستند. به عنوان مثال دفترها و واحدهای اجاره‌ای. مثلاً در صورتی که شما در خانه‌ای استیجاری ساکن هستید و برنامه‌ای برای خریدن واحد مذکور ندارید اما همزمان نگران امنیت خانه‌ی خود هستید، می‌توانید از این سیستم استفاده کنید.

 

سیستم امنیتی خانه ( DIY System )

کلمه‌ی DIY جهت اشاره به دست ساز و به عبارتی دستخوش تغییر بودن این سیستم می‌باشد. این بدین معنی است که کاربر می‌تواند با توجه به نیازهای خود، قسمت‌هایی از این سیستم را حذف و یا اصلاح کرده و فقط در عرض چن دقیقه، آنها را در سیستم وایرلس خود استفاده کند. یک یا دو پروتکل بی سیم تنها چیزهایی هستند که توسط این سیستم پشتیبانی شده و اجزای اضافی آنها بسیار محدود می‌باشد. اما سایر سیستم‌های وایرلس اگرچه دارای قیمت بالاتری هستند، مزایای بیشتری نسبت به DIY System دارند؛ از جمله این مزایا می‌توان به پشتیبانی از چندین پروتکل بی سیم و سازگاری با تعداد بسیار بالایی از اجزای اضافی مختلف اشاره کرد.

 

مزایای هوشمند سازی و سیستم امنیتی ساختمان

هنگام خرید هر چیزی، بهتر است ابتدا این سوال را از خود بپرسیم که آیا خرید آن واقعاً ضروری دارد؟

بسیاری از افراد هنگام خرید سیستم های امنیتی و حفاظتی ساختمان به این فکر می‌کنند که آیا هزینه‌ای که می‌کنند، ارزشش را دارد؟ در ادامه به بررسی فرایند خرید سیستم امنیتی منزل و پاسخ سوالات شما می‌پردازیم.

دستورالعمل‌های ساده و سرعت بالا، دید بسیار وسیع، انتقال کلیه اطلاعات صوتی و تصویری فقط با گوشی هوشمند، اطلاع رسانی بیست و چهار ساعته، فعال شدن اضطراری به کمک باتری داخلی به هنگام قطعی برق و… از جمله مزایای سیستم حفاظتی و امنیتی هوشمند خانه می‌باشد. در ادامه به معرفی سایر مزایای این سیستم می‌پردازیم.

 

هزینه بیمه کاهش پیدا می‌کند

هنگامی که منزل و یا محل کار شما هوشمند سازی می‌شود، امنیت آن به قدری بالا می‌رود که شما دیگر نیازی به بیمه کردن آن نخواهید داشت. سیستم اعلام حریق به شما در شناسایی آتش در مراحل اولیه کمک کرده و سیستم اطفاء حریق آتش را در همان مراحل اولیه مهار می‌کند و در نتیجه آسیب و ضرری به شما وارد نمی‌شود. دوربین به شما امکان نظارت 24 ساعته داده و دزدگیرها و حسگرها از هرگونه ورود غیر قانونی‌ای جلوگیری می‌کنند. تمامی اجزای این سیستم در تلاشند آرامش خانه‌ی شما را رعایت کرده و از آن محافظت کنند و همین امر باعث عدم نیاز شما به بیمه کردن خانه می‌شود. بدین ترتیب می‌توانید از هزینه‌ای که در گذشته خرج بیمه میشد، در جهت سایر نیازمندی‌هایتان استفاده کنید.

 

مراقبت از کودکان و سالمندان حتی خارج از منزل

هنگامی که ناچار به ترک خانه هستید اما باید از کودک یا سالمندی نگهداری و مراقبت کنید، سیستم امنیتی ساختمان به شما این امکان را می‌دهد تا این کار را خارج از خانه انجام دهید. دوربین‌های مداربسته به شما تصویر آنها را در هر کجای خانه که باشند، نشان داده و میکروفون‌های آن به شما این مکان را می‌دهند تا حتی متوجه صدای داخل خانه شوید. دزدگیرها و سنسورها نیز مانع از ورود غیر قانونی به خانه شده و قفل درب هوشمند از ورود هر گونه فرد غریبه به داخل خانه جلوگیری به عمل می‌آورند.

 

خیال راحت و آسوده

هوشمند بودن یک خانه به معنی تضمین امنیت جان ساکنین خانه می‌باشد. چرا که همانطور که می‌انید، تمامی حوادث انسانی و طبیعی از جمله سرقت، آتش سوزی و غیره بدون اطلاع قبلی و به صورت ناگهانی رخ می‌دهند. در این شرایط انسان به دلیل شوک وارد شده قادر به انتخاب تصمیمات درست جهت جلوگیری و یا متوقف کردن آنها نمی‌باشد. اما سیستم امنیتی هوشمند خانه به دلیل اتوماتیک و هوشمند بودن، برای همین شرایط طراحی شده و می‌تواند به سرعت حافظ جان و مال شما باشد.

 

نظارت از راه دور

امروزه بسیاری از افراد شاغل که در منزل کار نمی‌کنند، در محیط خارجی مشغول فعالیت هستند و بنابراین نمی‌توانند از امنیت خانه‌ی خود اطمینان حاصل کنند. و یا افرادی که در ساعات شب مشغول به کار هستند همواره نگران منزل خود می‌باشند. افرادی مانند دکتران و پرستاران، نگهبانان، مهمانداران، رانندگان کامیون و… از جمله این افراد می‌باشند. استفاده از سیستم امنیتی خانه هوشمند به این افراد اجازه می‌دهد جوری بر منزل خود نظارت داشته باشند که گویی در آن وجود دارند.

 

سیستم امنیتی اختصاصی

این سیستم به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به ویژگی‌های مکان مورد نظر و نیازمندی‌های خودتان، اجزای اضافه‌ای را به سیستم ساختمان هوشمند اضافه کنید.به عنوان مثال در صورتی که خانه‌ی شما دارای یک اتاق با گاو صندوق و یا اشیاء زینتی و یا هر چیز دیگری که باعث اهمیت بیشتر آن اتاق نسبت به سایر بخش‌های خانه می‌شود است، می‌توانید به دلیل حساسیت بیشتر روی اتاق مورد نظر، از اجزای اضافه‌ای از جمله قفل درب‌های اختصاصی، دوربین‌های نظارتی، چراغ‌ها، آژیرها، آشکارساز دود، سنسورهای آب و… استفاده کنید.

 

تغییر رمز ورود بالا بردن امنیت خانه هوشمند

اکثر سیستم‌های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند دارای یک رمز پیش فرض می‌باشند که استفاده از آنها امکان وقوع سرقت را بالا می‌برد. بهتر است پیش از فعالسازی و استفاده از سیستم، رمز پیش فرض را تغییر دهید. توجه داشته باشید از رمز با اعداد و حروف تصادفی استفاده کنید. قرار دادن تاریخ تولد خود و یا سایر ساکنین منزل و اعضای خانواده کار بسیار غیر منطقی‌ای می‌باشد. جهت فراموش نکردن گذرواژه، آن را جایی که در معرض دید دیگران نبوده و محفوظ است مثل نوت گوشی یادداشت کنید.

 

سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای

احراز هویت دو مرحله‌ای اقدامی جهت حفظ امنیت بیشتر می‌باشد که امروزه قابلیت اجرا بر انواع سیستم و اپلیکیشن را دارا می‌باشد. هنگامی که سیستم احراز دو مرحله‌ای خانه هوشمند را فعال کنید، سیستم پیش از دادن دسترسی به شما، باید در دو مرحله از هویت شما اطمینان حاصل کند. بدین ترتیب اگر سارق و یا غریبه‌ای بتواند اولین مرحله را با هر ترفندی رد کند، از پس مرحله‌ی دوم بر نخواهد آمد. در این سیستم در صورتی که فردی قصد گرفتن اطلاعات را داشته باشد، فوراً به شما اطلاع داده می‌شود.

 

به روز رسانی نرم افزارهای سیستم امنیتی خانه هوشمند

بررسی و به روز رسانی نرم افزارهای سیستم امنیتی ساختمان بهتر است یک بار در ماه انجام شود. هنگامی که نرم افزار آپدیت می‌شود، علاوه بر سرعت بالاتر و عملکرد بهتر و ارائه خدمات جدید، مشکلات امنیتی‌ای که در نسخه‌ی قبلی بود برطرف می‌شود. یعنی نرم افزار آپدیت شده با بررسی آپدیت قبلی، مشکلات و ایرادات مختلف آن را از بین برده و می‌تواند بهتر از آن و بدون مشکلات قبلی به ارائه خدمات بپردازد. آپدیت و بروزرسانی نرم افزار خیال شما را نیز راحت می‌کند. نرم افزار جدید سیستم علاوه بر موارد ذکر شده، به دلیل قابلیت‌های بیشتر؛ دارای امنیت بیشتری بوده و از دسترسی هکرها به اطلاعات جلوگیری می‌کند.

 

ارتقاء دستگاه

همانطور که می‌دانید، تکنولوژی حال به سرعت در حال طی کردن سراشیبی پیشرفت بوده و تغییرات آن؛ امروزه به صورت روزانه می‌باشد. سیستم‌ امنیتی خانه هوشمند به دلیل اهمیت بسیار بالایی که دارد، توسط برندهای مختلف طراحی و تولید می‌شود. این برندها جهت اطمینان خاطر بیشتر شما و حفاظت از جان و مال شما و بالا بردن امنیت اینترنت اشیاء و منزل شما، روزانه راهکار و دستورالعمل‌های جدیدی به این سیستم‌ها ارائه می‌دهند. بنابراین ارتقاء دستگاه شما بسیار مهم است چرا که بسیاری از این راهکارهای نوین ممکن است به ورژن‌های قبلی دستگاه همخوانی نداشته باشند. بررسی وضعیت دستگاه، باعث می‌شود از جدیدترین آپدیت‌ها و مزایا با خبر بوده و در صورت نیاز، با ارتقاء سیستم از آنها استفاده کنید.

 

اطلاعات خود را محفوظ نگه داشته و بر آنها نظارت کنید

مشاهده روند ذخیره اطلاعات توسط سیستم امنیت منزل، بسیار مهم می‌باشد. هر چند وقت یک بار اقدام به بررسی اطلاعات ذخیره شده کنید و روند ذخیره سازی آنها را مورد بررسی قرار دهید. این کار علاوه بر آسوده کردن خاطر شما از مشاهده فرایند ثبت و ضبط اتفاقات و وقایع و دسترسی به اطلاعات و داده؛ باعث می‌شود با یاد گرفتن چگونگی انجام اقدامات مختلف مربوط به داده‌ها، در مواقع ضروری نیازمند آموزش نباشید.

 

استفاده از شبکه خصوصی مجازی

در صورتی که نگران هک شدن اطلاعات خود هستید، می‌توانید از شبکه خصوصی مجازی ( Virtual Private Network ) جهت امنیت بیشتر استفاده کنید. این شبکه، از هر گونه دسترسی از طریق اینترنت جلوگیری کرده و با غیرقابل ردیابی کردن فعالیت‌های سیستم شما؛ امکان دسترسی هر فرد بیرونی و هکرها را به صفر می‌رساند. استفاده از این شبکه، باعث می‌شود اطلاعات شما غیر قابل دسترسی بوده و با رمزگذاری آنها، امنیت آنها بیش از پیش تضمین شود.

 

اقدامات الزامی گوشی تلفن همراه

همانطور که می‌دانید، سیستم امنیتی خانه هوشمند توسط اپلیکیشن‌های مربوطه که بر روی گوشی همراه شما نصب می‌شوند، کنترل شده و کار می‌کنند. بنابراین محافظت و مراقبت از گوشی تلفن همراه بسیار مهم می‌باشد. در صورتی که گوشی تلفن همراه شما به سرقت برود، اطلاعات خانه هوشمند شما به راحتی در دسترس سارقین قرار می‌گیرد. بنابراین قرار دادن رمز‌های قوی که مخلوطی از حرف و عدد هستند نیز می‌تواند اقدام بسیار هوشمندانه‌ای باشد.

 

سیستم امنیتی خانه هوشمند را از کجا خریداری کنیم؟

شرکت‌های بسیاری به تولید و ارائه سیستم امنیتی خانه هوشمند می‌پردازند. اما لزوماً تمامی این شرکت‌ها، بر سیستم‌ها و نکات آنها مسلط نبوده و ممکن است فرایند نصب را به خوبی انجام ندهند. شرکت آموت که دارای رزومه‌ی کاری بسیار موفقی از جمله برج ارکیده، بیمارستان قلب فرشچیان، برج الیز، شرکت زمزم و تسلط کامل بر انواع سیستم‌های حفاظتی و امنیتی ساختمان، ویلا، باغ، شرکت و اداره و… بهترین گزینه جهت خرید سیستم امنیتی خانه هوشمند ( دزدگیر پاراداوکس و ...) می‌باشد. شرکت آموت با بررسی مکان مورد نظر شما، بهترین راهکارها را با توجه به ویژگی‌های منزل و یا محل کار شما، جهت افزایش امنیت ارائه می‌دهد. جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره حضوری، همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آموت تماس بگیرید.

 

دزدگیر پارادوکس

دزدگیر منزل چی بخرم

آموت