سیستم اعلام سرقت چیست

سیستم اعلام سرقت چیست

سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت منزل و اعلام سرقت خودرو جهت حفاظت و امنیت دارایی های انسان از سارقین طراحی و ساخته شده اند. نصب دزدگیر اماکن و طراحی دزدگیر از خدمات اصلی شرکت فنی مهندسی آموت می باشد و به دلیل اهمیت کیفیت و رضایت مشتری با وجود انواع برند های موجود در بازار دزدگیر پارادوکس را به مشتریان خود پیشنهاد می کند. جهت قیمت و خرید سیستم اعلام سرقت و همچنین مشاوره و بازدید رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.

 

انواع سیستم اعلام سرقت

 

 

سیستم اعلام سرقت خودرو

سیستم اعلام سرقت منزل

 

سیستم اعلام سرقت چیست

سیستم اعلام سرقت هوشمند با تحت پوشش قرار دادن ورودی های در و پنجره، حفاظت فیزیکی محیط پیرامون خود را با سنسور های حرکتی، وزنی بر عهده دارند. این سیستم به دو صورت بی سیم و با سیم نصب و اجرا می شود. دزدگیر با سیم توسط داکت کشی و سیم کشی صورت می گیرد ولی سیستم اعلام سرقت بی سیم امنیت بالاتری دارد زیرا سیمی برای قطع کردن سیستم هشدار توسط سارق وجود ندارد.سیستم اعلام سرقت کلاسیک، اعلام سرقت منزل و اماکن و اعلام سرقت سیم کارتی از انواع مختلف این سیستم می باشد. با نصب سیستم دزدگیر و اعلام حریق امنیت و حفاظت جان و مال انسان به صورت کامل امکان پذیر می باشد.

 

اجزای سیستم اعلام سرقت

1-سنسور چشمی

2-کنترل پنل

3-آژیرفلاشر

4-تلفن کننده

5-کیپد

6-ریموت کنترل

7-شستی

 

سنسور چشمی

سنسور های چشمی دزدگیر وظیفه تشخیص هر حرکتی شامل باز شدن ، بسته شدن ، شوک ، ضربه و … را دارند و پس از تشخیص به کنترل پنل سیگنال ارسال می کند . سنسور درب و پنجره، سنسور های شکستن شیشه، سنسور لرزشی، سنسور چشمی،سنسور حرکتی، سنسور تشخیص وزن، مگنت ها، سنسور های آهنربایی و .... معروفترین سنسور های اعلام سرقت می باشد که هر کدام با توجه به نیاز افراد نصب و اجرا می شود. . سنسور های مختلفی در سیستم دزدگیر وجود دارند که عبارتند از :

سنسور تشخیص حرکت که با استفاده از امواج مادون قرمز حرکت افراد را تشخیص می دهد.

سنسور مگنت که قابلیت آهنربایی دارد و با نصب بر روی درب پنجره ، هر تغییر وضعیتی را تشخیص و به کنترل پنل اعلام می کند .

سنسور شوک که هر ضربه یا شوکی را تشخیص و به کنترل پنل اعلام می کند . معمولا بر روی شیشه یا دیوار های قابل نفوذ نصب می شود .

سنسور مستقل، همانطور که از نامشان پیداست به تنهای می توانند حرکت و خطر را تشخیص داده و به کاربر هشدار بدهند.

 

کنترل پنل

کنترل پنل قلب دزدگیر می باشد و تمامی اجزای اعلام سرقت اعم از چشمی، آژیر فلاشر، و ... به کنترل پنل وصل می شوند و ارتباط مستقیم دارند. کنترل پنل وظیفه کنترل و مدیریت کلیه تجهیزات سیستم اعلام سرقت را بر عهده دارد.

 

آژیر

مهمترین کار پس از تشخیص حرکت در سیستم دزدگیر ، آگاه سازی افراد است که توسط آژیر انجام می شود. آژیر وظیفه اطلاع رسانی به افراد در مواقع بحرانی را دارد. آژیر را باید در فضایی نصب کرد که در صورت روشن شدن ، صدای آن برای همه قابل شنیدن باشد .آژیر فلاشر به دو نوع کلی آژیر داخلی و خارجی تقسیمبندی شدهاند. در آژیر داخلی همه چیز روی خود آژیر سوار شده است اما آژیر خارجی یک بلندگو است که به صورت سیمی یا بیسیم به برد الکترونیکی مرکزی وصل میشود. هنگام بروز مشکل و فعال شدن دزدگیر ، علاوه بر بلند گو، چراغ گردان هم می تواند با ساطع کردن نور باعث ترساندن سارق و دور کردن آن از محل بشود .

 

تلفن کننده

دستگاه تلفن کننده به فرد امکان میدهد تا هنگام لزوم قادر به اطلاع رسانی سریع باشد. این دستگاهها به دو صورت نصب روی دستگاه مرکزی یا به صورت جدا از دستگاه مرکزی نصب میشود. نحوه کار این دستگاه هم به این گونه است که در صورت به صدا درآمدن آژیر این دستگاه به ترتیب و به صورت خودکار با شماره تلفنهای موجود در دستگاه تماس خواهد گرفت.

 

کی پد

ارتباط با دستگاه مرکزی در سیستمهای اعلام سرقت از طریق این صفحه کلیدها صورت میگیرد. فعال یا غیر فعال کردن سیستم، رمز گذاری و تغییر تنظیمات مختلف سیستم از طریق این صفحه کلید امکانپذیر است.

 

ریموت کنترل

برای روشن ، خاموش یا حالت بی صدا معمولا از یک یا دو ریموت کنترل مخصوص سیستم اعلام سرقت منزل و اماکن استفاده می شود. ریموت کنترل، وظیفه خاموش و روش کردن سیستم را از راه دور بر عهده دارد. این ریموت در واقع یک فرستنده رادیویی است. بردهای ریموت متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد ولی به طور معمول تا 100 الی 150 متر میرسد.

 

شستی

شستی در زمانی که دزدگیر از کار افتاده است یا شخصی در مکان حضور دارد جهت فعال سازی سریع دزدگیر و به صدا در آمدن آژیر استفاده می شود.

 

باطری بکاپ سیستم اعلام سرقت

مهمترین تهدید سیستم دزدگیر ، قطع برق آن است برای رفع این مشکل از باطری بکاپ جهت تغذیه کنترل پنل استفاده می شود.

 

طرز کار سیستم اعلام سرقت هوشمند

دزدگیر در حالت عادی غیر فعال است و تمامی چشمیها و تلفن کننده از دستگاه مرکزی تغذیه میکنند و باتری اضطراری هم شارژ شده نگه داشته میشود. بعد از این که به هر دلیلی دستگاه مرکزی توسط ریموتها یا سنسورها یا هر حسگر دیگری که به دستگاه وصل است فعال می شود، سریعاً ولتاژ لازم برای تحریک تلفن کننده و آژیر تأمین میشود و این دو قطعه فعال می شوند.با به صدا درآمدن آژیر داخلی، لامپ چشمک زن هم روشن میشود. صدای آژیر بعد از یک مدت زمان مشخص که از قبل تنظیم و مشخص شده است قطع خواهد شد. برای قطع کردن صدای آژیر و چشمک زن در هر زمان ممکن باید از ریموت کنترل یا صفحه کلید استفاده کرد.

 

نتیجه گیری

با توجه به اطلاعاتی که از اجزای دزدگیر جهت اجرا در این محتوا کسب کردید، علاوه بر برند و قیمت با توجه به نیاز خود دزدگیر مناسب را انتخاب کرده و قبل از خرید با مشاورین این حوزه حتما .تماس بگیرید