پچ کورد Patch Cable Cat6

دسته بندی: تجهیزات زیر ساخت شبکه / پچ کورد شبکه
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

پچ کورد cat6 «کابل پچ» یا «پچ کورد» یک کابل الکتریکی یا نوری است که برای متصل کردن یک وسیله الکترونیکی یا نوری به وسیله دیگر به منظور مسیریابی سیگنال مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه هایی از انواع مختلف (مانند سوئیچی که به کامپیوتر متصل می شود، یا سوئیچی که به روتر متصل می شود) با پچ کورد به هم متصل می شوند. پچ کوردها غالبا در رنگ های متنوعی تولید می شوند تا به راحتی از یکدیگر تشخیص داده شوند. خصوصیت دیگری که پچ کوردها دارند این است که کوتاه هستند .

 

انواع مختلفی از پچ کورد 

کابل های میکروفون، کابل های هدفون، کانکتورهای XLR، کانکتورهای RCA، کانکتورهای TT، کانکتورهای تلفن TRS و …

پچ کورد با کابل مخصوص کابل کشی ساختاریافته استاندارد در این زمینه تفاوت دارد که پچ کورد برای افزایش انعطاف پذیری تابیده شده است در حالی که کابل استاندارد از مس ساخته شده است. به طور کلی میتوان گفت پچ کوردها به دو دسته مسی و فیبر نوری تقسیم میشوند.

همانند کابل های شبکه، پچ کوردها به طور استاندارد از لحاظ پهنای باند و نرخ انتقال داده ها به دسته های Cat1 تا Cat8 تقسیم میشوند. دقت کنید که پچ کوردهای Cat1 تا Cat4 دیگر در شبکه های کامپیوتری کاربردی ندارند و منسوخ شدهاند، به طور کلی پچ کوردهای Cat5e، Cat6 و Cat6a بیشترین کاربرد را دارند که در این بین cat6 متداول تر شده است و بهتر و به صرفه تر است . این نوع هم به صورت بدون شیلد (utp ) و هم شیلدار ( sftp ) موجود است .

 

 

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر