پچ کورد Patch Cable Cat5e , UTP

دسته بندی: تجهیزات زیر ساخت شبکه / پچ کورد شبکه
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

پچ کورد قطعه ای از کابل شبکه است که دو سر آن به کانکتور شبکه متصل میشود.

این وسیله برای ایجاد ارتباط بین تجهیزات و قطعات در شبکه به کار برده شده و به آن پچکیبل نیز گفته میشود که برای اتصال موقت (پچ کردن) یک دستگاه الکترونیکی یا نوری به دستگاهی دیگر، به منظور هدایت و انتقال سیگنال مورد استفاده قرار میگیرد.

همانند کابل های شبکه، پچ کوردها به طور استاندارد از لحاظ پهنای باند و نرخ انتقال داده ها به دسته های Cat1 تا Cat8 تقسیم میشوند.

دقت کنید که پچ کوردهای Cat1 تا Cat4 دیگر در شبکه های کامپیوتری کاربردی ندارند و منسوخ شدهاند، به طور کلی پچ کوردهای Cat5e، Cat6 و Cat6a بیشترین کاربرد را دارند.

برای اتصال دستگاههای مختلف، بهعنوان مثال سوئیچ به کامپیوتر یا سوئیچ به روتر از این کابلها استفاده میشود.

پچ کوردها معمولاً در رنگهای متنوعی تولید میشوند تا بهراحتی قابل تشخیص باشند. این کابلها نسبتاً کوتاه و معمولاً از ۳۰ سانت تا ۱۰ متر هستند.

درکارخانه ۲ سر آن به سوکت RJ45 پانچ میشود. پچ کورد ها در رنگهای مختلف مباشندکه با دو نوع ژاکت LSZH ، PVC ،ساخته می شوند که دومی فاقد هالوژن می باشد و در هنگام آتش سوزی دود سمی تولید نمی کند.

 

استاندارد پچ کورد

از استانداردهای ANSI/TIA/EIA-568-A امریکایی و ISO 11801 اروپایی برای بررسی عملکرد پچکوردها استفاده میشود .

ولی برای راحتی کار دستگاههای تست شرکت FLUKE همه موارد تست رو با ماژول مخصوص پچکورد در دستگاههای خود به صورت یکجا دارد و تنها با فشار دادن یک کلید، گزارش کامل تست آنها بر اساس این دو استاندارد ANSI/TIA/EIA-568-A و ISO 11801 را ارائه می دهد.

 

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر