دکل مهاری

دسته بندی: تجهیزات زیر ساخت شبکه / دکل دوربین مداربسته
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

دکل مهاری

دکل مهاری که یکی از انواع دکل‌ها می‌باشد، توسط سیم‌های مهار نگه داری شده و برای نصب به فضای زیادی نیاز دارد. این دکل‌ها همچنین قابلیت نصب در پشت بام منازل و ادارات را دارا می‌باشند.عرض این دکل در تمام طول آن به یک اندازه بوده و تغییر نمی‌کند. بدنه‌ی دکل مهاری از لوله و میلگرد یا نبشی تشکیل شده و توسط سیم مهار به زمین و یک جای محکم متصل شده است. با این روش، ایستایی کل دکل تامین میشود. شرکت ROHN کانادا اولین شرکتی است که دکل‌های مهاری را طراحی، تولید و به بازار عرضه نمود.

 

مزیت‌های دکل مهاری

از ویژگی‌ها و مزیت دکل مهاری نسبت به دکل های مخابراتی، می‌توان به قیمت نسبتا پایین، نصب آسان و وزن کم اشاره نمود. اما ضعف این نوع دکل این است که فضای نسبتاً زیادی را برای نصب مهارها می‌طلبد. اما در صورتی که محیط شهری، فضای کافی این دکل را داشته باشد، می‌توان این دکل‌ها را روی ساختمان‌ها نصب نمود. از مزیت‌های این دکل می‌توان به مقرون به صرفه بودن و سرعت بالای نصب آن اشاره کرد.

 

دکل های مهاری سری G

یکی از انواع دکل های مهاری، سری G می باشد. سکشن‌های این نوع دکل‌ها با جوش CO2 توسط لوله و میلگرد ساخته می‌شنود. اندازه این سکشن‌ها حدود ۳ متر بوده و دکل‌های مهاری سری G با در نظر گرفتن ارتفاع و بارگذرای دکل، از میلگرد ساده و لوله ۳ و با ضخامت ۲ میلیمتر ساخته می‌شوند.

 

ویژگی‌های دکل مهاری

این نوع دکل‌ها برای نصب آنتن های بیسیم، آنتن های اینترنتی ، آنتن های وایرلس و دیش‌های کوچک مناسب می‌باشند. این نوع دکل‌ها برای بارگذاری های سبک ساخته و طراحی شده‌اند و به علت وزن بسیار کم قابلیت نصب بر روی انواع سازه های فلزی و بتنی را دارند. قیمت این نوع دکل نسبت به سایر دکل ها بسیار ارزان تر می باشد. و سرعت نصب بالایی دارد.

دکل‌های مهاری با توجه به سرعت باد محل مورد نظر، بارگذاری و ارتفاع، وزن دکل و... با قاعده‌های مثلثی / مربعی و به کمک لوله و میلگرد و یا نبشی ساخته می‌شوند. به منظور جلوگیری از زنگ زدگی، خوردگی و... از پوشش گالوانیزه گرم در دکل‌های مهاری استفاده می‌شود.

 

اجزای دکل مهاری

 

سیم مهار

سیم مهار مهم ترین ابزاری است که در نصب دکل مهاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیم مهار ها از جنس فولاد پر مقاومت بوده و به منظور حفظ کردن پایداری دکل‌ها در هنگام سرعت بالای وزش باد، مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مقاومت این سیم حدود ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع بوده و اندازه‌های این سیم‌ها 6 تا 8 می‌باشند.

 

گوشواره

از گوشواره برای عدم اتصال مستقیم ان به انکرراد و افزایش شعاع خم سیم مهاری استفاده شده و به منظور مراقبت از سیم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراقبت گوشواره از سیم‌ها باعث افزایش طول عمر سیم‌ها و در نتیجه استفاده‌ طولانی‌تر از دکل می‌شود.

 

سکشن

سکشن های دکل مهاری از لوله، میلگرد ( بدون آج و ساده ) و پیچ تشکیل شده و هر سکشن در این نوع دکل 3 متر ارتفاع دارد. اتصال لوله‌ها و میلگرد دکل های مهاری توسط جوشco2 انجام می شود و ضخامت لوله‌ها و میلگرد‌ها کاملاً به ارتفاع و ابعاد دکل بستگی دارد.

 

انکربولت

از انکربولت برای اتصال دکل مهاری به فونداسیون استفاده می‌شود. یکی از اقدامات مهم در خصوص این بخش از دکل، گالوانیزه کردن قسمت هایی‌ست که برآمده یا بیرون زده‌اند. تعداد انکربولت‌ها ( از 1 تا 3 ) به ارتفاع، وزن و ابعاد دکل بستگی دارد.

 

کرپی

کرپی یک قطعه‌ی فولادی می‌باشد و به منظور بستن و گره کردن سیم مهاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. نصب کردن کرپی بسیار مهم بوده و باید با دقت کامل انجام گیرد.

 

انکرراد

از انکرراد برای اتصال سیم های مهار به فونداسیون استفاده می‌شود و سایز آنها به تعداد سیم‌های مهاری بستگی دارد. از پوشش گالوانیزه گرم برای انکررادها جهت مقاومت در برابرخوردگی استفاده می‌شود.

 

صفحه تعادل

صفحه تعادل به ورقه هایی گفته می شود که هنگام اتصال سیم مهار به زمین مورد استفاده قرار می گیرند. صفحه‌های تعادل تحت برش‌ها و سوراخکاری‌های بسیاری قرار می‌گیرند چرا که باید از یک طرف به سیم مهار و از طرفی دیگر به انکرراد متصل شوند.

 

تسمه کمربندی

این وسیله، وظیفه‌ی پخش نیروی به وجود آمده در محل اتصال سیم مهار، به تمامی لوازم و اجزای دکل را بر عهده دارد.

 

مهار کش

از مهارکش برای ایجاد کشش اولیه در سیم مهار استفاده می‌شود.

 

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر