دکل خود ایستا

دسته بندی: تجهیزات زیر ساخت شبکه / دکل دوربین مداربسته
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

دکل خود ایستا

اجزای این دکل که معمولاً از جنس فولاد ST37هستند، از پیش ساخته شده و به راحتی به یک دیگر مونتاژ می‌شوند. البته گاهی برای مقاومت بیشتر بعضی قطعات، از فولاد ST44 یا ST52 استفاده می‌شود. میزان فشار وارد شده دکل بر فونداسیون و نوع خاک محل نصب از موارد مهمی هستند که توجه به آنها برای طراحی فونداسیون دکل‌های مخابراتی الزامی‌ست.

همانطور که گفته شد، قطعات این دکل به صورت مجزا تولید می‌شوند و برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی توسط گالوانیزه گرم پوشش داده می‌شوند. شاید تصور کنید که نصب کردن این دکل به علت مجزا بودن قطعات سخت است. اما یک نقشه به همراه این قطعات وجود دارد که نصب را اسان می‌کند. پیچ و مهره‌های این دکل اغلب پیچ های مقاوم گرید ۸٫۸ بوده و به صورت گالوانیزه گرم استفاده می‌شوند.

با توجه به شرایط محل نصب دکل خود ایستا ۳ پایه ، نصب این نوع دکل‌ها به صورت دستی یا با جرثقیل انجام می شود.

انواع دکل خود ایستا شامل خود ایستا ۳ پایه لوله نبشی، خود ایستا ۳ پایه تمام نبشی، خود ایستا ۴ پایه، خود ایستا ICB، خود ایستا RDS و خود ایستا NB می‌باشد.

 

استاندارد‌های استفاده از دکل خود ایستا

آئین نامه ۲۸۰۰ ایران

آئین نامه فولاد AISC

استاندارد طراحی دکل‌های مخابراتی EIA-RS-222-f

 

دکل مخابراتی

دکل های مخابراتی ترکیبی از سازه های فولادی هستند. این دکل‌ها برای حمایت از آنتن های مخابراتی و پخش آن ها طراحی شده اند. ارتباط بی سیم به کمک برج های مخابراتی برای اغلب بخش‌ها مثل شبکه‌های تلفن همراه، آنتن تلویزیون و نیز پخش رادیویی امکان پذیر است.

یک برج مخابرات کامل یک مجموعه کامل از ساختار های مکانیکی و واحد پردازش سیگنال الکترونیکی می‌باشد که برای اتصال از طریق این برج‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دکل‌ها بسته به حوزه‌ی مورد نظر و سایر شرایط، می‌توانند ارتفاعات مختلفی (محدوده بین ۱۵ تا۶۰ متر و حتی بالاتر ) داشته باشند.

دکل‌های مخابراتی انواعی دارند. از جمله دکل‌های مهاری ، خود ایستا و دکل منوپل.

از دکل‌های مخابراتی برای ارتباط میان مردم استفاده می‌شود، از این رو دکل مهم و حائز اهمیتی می‌باشد. برقراری ارتباط از طریق شبکه به آنتنی بسیار بلند برای انتقال موثر و همچنین دریافت ارتباطات رادیویی نیاز دارد.

افزایش جمعیت و شهر نشینی باعث شده نیاز به دکل‌های مخابراتی در روستاها، شهر‌های کوچک و حتی مناطق دور افتاده بیشتر شده و در نتیجه این دکل‌ها تبدیل به یک نیاز مردمی شدند. جدا از این قضیه، با رشد فضای مجازی و اینترنت و ورود افراد بیشتر به کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند، درخواست‌ها برای زیر ساخت‌های مناسب ارتباطی باعث درخواست بیشتر مردم برای استقرار بیشتر دکل‌ها می‌شود و همین امر باعث رونق بازار و در نتیجه آسان تر شدن زندگی مردم می‌شود..

در صورتی که یک منطقه فاقد ساختمان‌های بلند برای سوار کردن آنتن باشد، از این برج‌ها برای سوار کردن آنتن به جای ساختمان استفاده می‌شود.

 

برای اطلاع از قیمت انواع دکل ها و محصولات با ما تماس گرفته تا از قیمت‌های روز مطلع شوید.

 

 

 

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر