سیستم اطفای گازی یوروگاردینIG

دسته بندی: قیمت سیستم اطفاء حریق / قیمت سیستم اطفا حریق گازی / قیمت اطفا حریق گازی یورو گاردین
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

سیستم های یوروگاردین IG از گازهای بی اثر آرگون و نیتروژن به عنوان عوامل خاموش کننده در سیستم های TOTAL FLOODING استفاده می کنند. آرگون و نیتروژن محصولات خالص و طبیعی موجود در جو هستند. در تماس با شعله، هیچ نوع واکنش شیمیایی و بنابراین هیچ محصول تجزیه خطرناک و/یا خورنده ای تولید نمی کنند. پس از استفاده، آنها به چرخه اتمسفر طبیعی باز می گردند و هیچ گونه اثرات نامطلوب زیست محیطی ایجاد نمی کنند.

آرگون و نیتروژن به مواد ظریف آسیب نمی رساند. آنها عوامل تمیز و مؤثری هستند که هیچ تأثیر زیست محیطی از نظر گرم شدن کره زمین (صفر GWP) یا تخریب لایه اوزون (صفر ODP) ندارند.

 

عمل خاموش کردن این گازها اساساً بر اساس کاهش محتوای اکسیژن در منطقه به مقدار بین 10 تا 12 درصد است. یعنی سطحی که در آن احتراق نمی تواند رخ دهد اما خطری برای انسان های حاضر در منطقه ایجاد نمی کند.

آرگون و نیتروژن دی الکتریک هستند، کثیف نمی شوند، آلوده نمی شوند، اثرات نامطلوبی ایجاد نمی کنند و حفاظت ایمن و کارآمد را برای اشیا و افراد تضمین می کنند. پر کردن سیلندرها یک موضوع ساده است، زیرا این گازهای بی اثر به راحتی در بازار موجود هستند.

 

قلب سیستم اطفای حریق IG از یک یا دو باتری سیلندرهای فشار قوی 80 لیتری تشکیل شده است که با فشار 200/300 بار پر شده اند.

در حین تخلیه، فشار ذخیره اولیه با استفاده از روزنه های کالیبره شده کاهش می یابد. گاز خاموش کننده از طریق شبکه توزیع و نازل های کم فشار به منطقه حفاظت شده تخلیه می شود.

به لطف فشار بالای ذخیره سازی، سیلندرها را می توان در فاصله قابل توجهی از مناطقی که قرار است محافظت شود قرار داد و در صورت نصب شیرهای جهتی مناسب، همان باتری سیلندرها می تواند بیش از یک منطقه را محافظت کند.

هر گونه فشار بیش از حدی که ممکن است در ناحیه حفاظت شده با تخلیه عامل خاموش کننده ایجاد شود، توسط یک یا چند دستگاه کاهش فشار کاهش می یابد. شیرها مجهز به تیغه‌های متحرک با وزنه‌های تعادل مدرج هستند که وقتی فشار داخل ناحیه حفاظت‌شده از مقدار از پیش تعیین‌شده بالاتر می‌رود باز می‌شوند و سپس دوباره بسته می‌شوند تا حداقل ۱۰ دقیقه پس از تخلیه، منطقه غرقاب باقی بماند.

یکپارچگی هر حجمی که توسط یک سیستم سیلابی کل محافظت می شود باید بررسی شود تا نشت هوای قابل توجهی را تعیین و به طور موثر مهر و موم کند. نشت می تواند منجر به عدم حفظ سطح غلظت مشخص شده عامل خاموش کننده برای مدت زمان مشخص شود. تأیید نشتی باید از طریق "تست فن درب" انجام شود.

 

مزایای اطفای گازی یوروگاردینIG 

- اینها گازهایی هستند که در جو وجود دارند و بنابراین به راحتی در بازار در دسترس هستند

- مناسب برای حفاظت از مناطق اشغالی

- الکتریسیته را هدایت نمی کند

-بعد از تخلیه هیچ گونه اثری بر جای نمی گذارد

- عدم وجود پتانسیل تخریب لایه اوزون

- به افزایش اثر گلخانه ای کمک نمی کند

- در تماس با شعله، هیچ محصول تجزیه ای تشکیل نمی دهد

- بدون "اثر مه" در هنگام تخلیه

- IG-01: به دلیل چگالی بیشتر نسبت به هوا برای محافظت از سطوح زیر زمینی مناسب است.

  • IG-100، IG-55: زمان نگهداری بیشتر و در نتیجه نیاز کمتری به آب بندی منطقه حفاظت شده.
  •  

زمان تخلیه اطفای گازی یوروگاردینIG 

سیستم IG با استفاده از نرم افزار اختصاصی برای محاسبه قطر مقطع مجرای نازل طراحی شده است تا گاز خاموش کننده را در 60 ثانیه به منطقه حفاظت شده تخلیه کند. زمان تخلیه به عنوان زمان مورد نیاز برای رسیدن به 95% حداقل غلظت طراحی تعریف می شود.طراحی سیستم می تواند مطابق با استانداردهای بین المللی مختلف انجام شود، از جمله:

- استاندارد NFPA 2001 در مورد سیستم های اطفا حریق با عوامل پاک
- UNI EN 15004 Parts 1، 7، 8، و 9 Installazioni fisse anticendio. Sistemi a estinguenti gassosi (سیستم های آتش نشانی ثابت. سیستم های اطفاء گاز)
- VdS 2380 Feuerlöschanlagen mit nicht verflüssigten Inertgasen (سیستم های اطفاء حریق با استفاده از گازهای بی اثر غیر مایع)
- سیستم های اطفاء حریق CEA 4008 با استفاده از گازهای بی اثر غیر مایع. برنامه ریزی و نصب
- APSAD R13 Règle d’installation. Extinction à gaz (مشخصات نصب – سیستم های خاموش کننده خودکار گاز)


جهت دریافت مشاوره فنی رایگان، طراحی و بهترین قیمت سیستم های اطفای حریق ، اطفا حریق آبی ، اطفا حریق گازی با شرکت فنی مهندسی آموت نماینده فایک با گارانتی  تماس بگیرید.

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر