سیستم اطفای گازی فایرپرو- آیروسل

برند: فایر پرو
دسته بندی: قیمت سیستم اطفاء حریق / سیستم اطفا گازی / اطفای گازی فایر پرو
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

اطفا حریق آیروسل

سیستم های FirePro از آخرین نسل از ترکیب جامد FPC ثبت شده استفاده می کنند که اوج سال ها تحقیق و توسعه است. هنگامی که ترکیب جامد FPC فعال می شود به یک آیروسل متراکم اطفاء حریق بسیار موثر و کارآمد تبدیل می شود که به سرعت در حال گسترش است.

 

سیستم اطفاء حریق اتوماتیک آیروسل

اطفا حریق گازی آیروسل با استفاده از تکانه تولید شده در طول فرآیند تبدیل، تکثیر شده و به طور مساوی در محفظه تحت حفاظت توزیع می شود. برخلاف عوامل گازی، اثر سیلابی کل بدون افزایش فشار در ناحیه/حجم حفاظت شده به دست می آید. اطفاء حریق آیروسل با قطع واکنش‌های زنجیره‌ای شیمیایی که در شعله اتفاق می‌افتد و نه با کاهش اکسیژن و/یا خنک‌کردن آن‌طور که توسط مثلث سنتی آتش پیشنهاد می‌شود، انجام می‌شود.

فناوری FirePro با مهار واکنش‌های زنجیره‌ای شیمیایی در شعله در سطح مولکولی، بدون کاهش اکسیژن، آتش را خاموش می‌کند!

 

مزیت اطفا حریق گازی آیروسل FirePro

عوامل اطفاء حریق معمولی آتش را با یک یا ترکیبی از سه روش زیر خاموش می کنند:

خنک کردن: با جذب گرما از آتش و کاهش دمای آن.

گرسنگی: با کاهش یا قطع عرضه سوخت.

خفه کردن: با حذف اکسیژن یا کاهش آن به زیر یک سطح معین.

 

فرآیند تحول سیستم اطفاء حریق اتوماتیک آیروسل

در یک آتش سوزی معمولی، واکنش متقابل شدید بین اتم ها و قطعات رادیکال های آزاد ناپایدار در حضور اکسیژن وجود دارد. این کار تا زمانی که سوخت در حال سوختن تمام شود ادامه می یابد. FirePro سیستم اطفا حریق آیروسل عمدتاً با مهار واکنش های زنجیره ای شیمیایی موجود در احتراق در سطح مولکولی آتش را خاموش می کند.

با فعال‌سازی واحد FirePro، ترکیب FPC داخل به یک آیروسل متراکم اطفاء حریق با سرعت در حال گسترش تبدیل می‌شود که عمدتاً از K2CO3، H2O (بخار)، N2 و CO2 مبتنی بر نمک پتاسیم تشکیل شده است.

ویژگی‌های نوع گاز، سه بعدی، آیروسل متراکم، توزیع یکنواخت و سریع آن را در حجم محافظت‌شده و همچنین جریان آن را در جریان‌های همرفت طبیعی احتراق تسهیل می‌کند.

ذرات جامد نمک های پتاسیم، که اندازه آنها چند میکرون است، در یک گاز بی اثر معلق می شوند که نسبت جرم سطح به واکنش را بسیار بالا نشان می دهد - واقعیتی که کارایی را افزایش می دهد - که منجر به نیاز به مقدار کمتری از عامل اطفاء حریق می شود.

هنگامی که سیستم اطفا حریق آیروسل متراکم به شعله می رسد و با آن واکنش می دهد، رادیکال های پتاسیم (K*) عمدتاً از جداسازی K2CO3 تشکیل می شوند. K*s به دیگر رادیکال های آزاد شعله (هیدروکسیل ها - OH-) متصل می شوند و محصولات پایداری مانند KOH را تشکیل می دهند. این عمل بدون کاهش اکسیژن محیط، آتش را خاموش می کند. KOH بیشتر در حضور CO2 واکنش نشان می دهد و K2CO3 را تشکیل می دهد.

ذرات جامد کربنات پتاسیم (K2CO3) قطری کمتر از پنج میکرون دارند و به مدت حداقل 30 دقیقه در اتاق/محفظه محافظت شده معلق می مانند و از شعله ور شدن مجدد آتش جلوگیری می کنند.

 

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر

محصولات مشابه