علائم نورتاب اضطراری کریتک

دسته بندی: سیستم اعلام حریق / علائم نور تاب اضطراری
رنگ:
سایز:
وضعیت: تماس بگیرید
تومان
تومان تومان
توضیحات

کریتک – روشنایی اضطراری

در شرایط بحرانی می توان از اضطراب و سردرگمی به عنوان یکی از عوامل خطر آفرین نام برد که این عامل را می توان با قرار دادن یک استراتژی اضطراری کاهش داد. در این استراتژی چراغ های روشنایی مسیر فرار و علائم نیز راههای خروج را نشان می دهند که این بسیار با اهمیت است که در زمان بحران ، محل های خروجی به وضوح با تابلو مشخص و قابل مشاهده باشند.

مسیر فرار : مسیر تعیین شده برای فرار به یک محل امن در شرایط اضطراری .

روشنایی اضطراری مسیر فرار : آن بخش از نور اضطراری که این اطمینان را حاصل می کند که در زمان اضطرار افراد حاضر با خیال راحت بتوانند محل را ترک کنند.

منطقه باز (Open Area) : مناطق تجمع مردم و یا مناطق با مساحت بیشتر از 60 متر مربع.

خروج اضطراری : راهی که در زمان اضطرار استفاده می شود .

خروج نهایی : نقطه انتهایی از یک مسیر فرار.

روشنایی اضطراری در زمان قطع برق فعال می شوند و هدف از روشنایی اضطراری این است که اطمینان حاصل شود تا در زمان قطع برق نور ایمنی ارائه شده به سرعت ، به طور خودکار و برای مدت زمان مناسب در یک منطقه مشخص شده فعال گردد تا افراد داخل محیط ساختمان با خیال راحت بتوانند محیط را ترک کنند.

هدف کلی از چراغ اضطراری این است که در زمان بروز حادثه و قطع برق امکان خروج ایمن از محیط و ساختمان با ایجاد شرایط مناسب بصری در جهت پیدا کردن مسیر راه فرار فراهم گردد.

در مکانهایی که در آن کارهای پرخطر (مانند آزمایشگاهها ) انجام می شود باید نورپردازی اضطراری بالایی در نظر گرفته شود تا افراد در موقع قطع برق و بروز حادثه نور کافی جهت قرار دادن مواد و لوازم را در محفظه های مخصوص داشته باشند.

چراغ های روشنایی اضطراری برای روشنایی عادی و ادامه کار در زمان قطع برق طراحی نمی شوند و بلکه در مسیرهای فرار اضطراری و روشنایی علائم مسیر فرار برای شناسایی راحت مسیر فرار و همچنین محل های تجمع افراد که قطع برق در این مکان ها موجب وحشت شود و نیز در مناطق کار پرخطر نصب می گردند.

 

محل نصب چراغ های اضطراری :

1- در بالای هر درب خروج

2- نزدیک راه پله

3- نزدیک هر گونه تغییر مسیر و سطح

4- خروج اضطراری اجباری و علائم ایمنی

5- در هر تقاطع و راهرو

6- خروج نهایی در خارج از ساختمان

7- نزدیک به تجهیزات اطفاء حریق

8- نزدیک جعبه کمک های اولیه

9- اتاق جلسات و سمینار ( محل استقرار بیش از 4 نفر)

10- دفاتر بزرگ ( محل استقرار بیش از 4 نفر )

11- اتاق های بدون پنجره

12- سرویس های بهداشتی ، لابی ها و پستو های بیشتر از 8 متر مربع

13- اتاق دیزل ، کنترل و برق

14- آشپزخانه ها

15- آزمایشگاهها

16- داخل آسانسورها

 

جهت دریافت مشاوره فنی رایگان، طراحی و بهترین قیمت سیستم های اعلام حریق اعلام حریق متعارف، اعلام حریق آدرس پذیر با شرکت فنی مهندسی آموت نماینده گلوبال فایر پرتغال با گارانتی مادام العمر تماس بگیرید.

امتیاز شما به محصول:
افزودن نظر