سیستم اعلام حریق سایان

سیستم اعلام حریق سایان

شرکت اعلام حریق سایان با تائید سازمان آتش نشانی و تولید کننده محصولات اعلام حریق متعارف ایرانی  با کیفیت و کاربردی یکی از شرکت های ایرانی تولید کننده در عرصه اعلام حریق می باشد.

یک سیستم اعلام حریق مجموعه ای از تجهیزات اعلام حریق نظیر دتکتور اعلام حریق دودی، حرارت، شعله و گاز است که برای تشخیص علائم حریق و هشدار دادن از طریق آژیرها و فلاشرها استفاده می شود. طراحی، اجرا و استفاده درست از این سیستم، میتواند جلوی بسیاری از خطرات جانی و مالی را بگیرد. اما شاید برای شما جالب باشد دانستن این مطلب که با توجه به اهمیت بالای سیستم های اعلام حریق در پروژه های صنعتی و ساختمانی، اما متاسفانه بیش از 90درصد پروژه های سیستم های اعلام حریقی که در کشور کار می شوند، نهایت پس از چند ماه خاموش و بلا استفاده می شوند.

همچنین امروزه از سیستم های اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارت های ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود

 

جهت مشاوره و تهیه سیستم اعلام حریق مورد نظر با مشاوران شرکت فراحفاظ آموت

09198817991تماس بگیرید.

 

انواع سیستم های اعلام حریق

سیستمهاي اعلام حريق سایان به سه گروه آدرس پذير، متعارف و بدون سيم (وايرلس) تقسيم ميشوند که هر يک از اين سیستمها خود به دو گروه خودکار و دستي تقسيم ميشوند .در سيستمهای اعلام حریق دستي، شستي اعلام حريق، تنها منبع تشخيص حريق است. درواقع کار تشخيص حريق در اينگونه سيستمها فقط به انسان سپرده شدهاست و در مکانهايي که انسان حضور ندارد، کاربردي ندارند. بر خلاف اينگونه سيستمها، سيستمهاي اعلام حريق خودکار، وابستگي کمتری به تشخيص انسان دارند. سيستمهای خودکار، به دو گروه آدرس پذير، و غير آدرس پذير تفکيک مي شوند. در سيستم اعلام حریق آدرس پذير، علاوه بر اعلام حريق، محل دقيق وقوع آن نيز مشخص ميشود.

 

سیستم های اعلام حریق متعارف سایان

سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر سایان

سیستم های اعلام حریق آنالوگ آدرس پذیر سایان

سیستم های اعلام حریق آنالوگ سایان

 

اجزای سیستم اعلام حریق سایان

 

کنترل پنل اعلام حریق سایان

اصلی ترین بخش سیستم اعلام حریق سایان، کنترل پنل اعلام حریق است. پنل اعلام حریق سایان وظیفه هماهنگی میان تمام اجزا را دارد. کار پردازش اطلاعات و تصمیم گیری را انجام می دهد. در پنل اعلام حریق سایان تمام کارها توسط میکروسسورها انجام می شود.

کنترل پنل اعلام حریق سایان

دتکتورهای اعلام حریق متعارف سایان

یکی از بخش‌های مهم سیستم‌های اعلام حریق دتکتورها هستند. دتکتورهای دودی سایان پراستفاده‌ترین انواع دتکتور است که به صورت سقفی نصب شده و دود را به عنوان نشانه‌ی اصلی آتش شناسایی می‌کند. دتکتورهای دودی سایان مدل SD-S92 از نوع فوتوالکتریک (نوری یا اپتیکال) است. این دتکتور از تکنولوژی پردازش MCU و جدیدترین میکروکنترلرهای صنعتی مخصوص دتکتور بهره می‌برد.

دتکتور اعلام حریق سایان

دتکتور اعلام حریق سایان

دتکتور وسیله شناسایی دود و حرارت موجود در محیط هستند. مدل حرارتی معمولاً به سقف نصب می‌شود و تنها می‌تواند حرارت موجود در فضا را شناسایی کند.دتکتور اعلام حریق سایان به عنوان اصلی ترین بخش این سیستم به صورت سقفی استفاده شده، دتکتور دودی سایان  SD-S92  با تکنولوژی پردازش MCU  و میکروکنترلرهای صنعتی جدید از نوع نوری می باشد.

 

شستی اعلام حریق سایان

شستی اعلام حریق سایان با مدل CN-S92  با قابلیت اتصال به انواع پنل ها ی متعارف اعلام حریق و قابلیت ریست شدن  از مدل های معروف شستی اعلام حریق سایان می باشد. با این بخش از تجهیزات دستی سیستم اعلام حریق سایان، در صورت وقوع حادثه افراد با فشردن شستی و فعال شدن آژیر فلاشر اعلام حریق ها  از وقوع خطر با خبر می سازند.

شستی اعلام حریق سایان

آژیر اعلام حریق سایان

آژیر اعلام حریق ایجاد هشدار شنیداری و دیداری در زمان ایجاد خطر را بر عهده دارد. انواع آژیر ساده، آژیر فلاشر، آژیر سخنگو و انواع زنگهای اعلام خطر و بلندگوهای اعلام خطر برای محیطهای داخل ساختمان و بیرون ساختمان از دسته بندیهای اعلام حریق سایان است.

 

سایر تجهیزات اعلام حریق سایان

آژیر فلاشر، دتکتور حرارتی، دتکتور افزایشی، دتکتور حرارتی، دتکتور دودی، نشت یاب گاز، شستی اعلام حریق بشکن، شستی اعلام حریق آژیر فلاشر، ریموت اندیکاتور، چراغ ریموت سایر تجهیزات اعلام حریق سایان در کنار تجهیزات اختصاصی  برای مدیریت بهتر آتش سوزی و تشخیص محل دقیق وقوع آتش سوزی  می باشد.

 

ویژگی محصولات اعلام حریق سایان

عدم زنگ زدگی و مقاومت در برابر رطوبت به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت

بدنه محکم و مقاوم در مقابل ضربه های احتمالی،و مقاومت در برابر تداخل های الکترومغناطیسی و تخلیه الکتریسیته ساکن

استاندارد BS-5839  معتبر ترین استاندارد اروپا

 

نمایندگی اعلام حریق

شرکت فراحفاظ آموت شرکت اعلام حریق با بیش از 8 سال سابقه در زمینه فروش،پخش و اجرای پروژه های سیستم حفاظتی و امنیتی(پروژه سیستم اعلام سرقت، سیستم اعلام حریق، سیستم اطفاء حریق) و نمایندگی اختصاصی در این صنعت با حضور متخصصان حرفه ای و تیم پشتیبانی، محصولاتی را به مشتریان خود معرفی می کند که خدماتی از قبیل قابلیت اطمینان و کاربری، دارای اینترفیس کاربر، سهولت استفاده و نصب سیستم اعلام حریق، طراحی خارجی منحصر به فرد، پشتیبانی مستند و محلی سازی و ترجمه مستندات را داشته باشد.

سایر محصولات: اعلام حریق زیتکس

قیمت سیستم اعلام حریق

آموت