نکات مهم در خرید دوربین دید در شب

نکات مهم در خرید دوربین دید در شب

 بین دوربین رنگی یا سیاه و سفید تصمیم بگیرید

عامل تعیین کننده در انتخاب یک دوربین مدار بسته امنیتی سیاه و سفید یا رنگی میزان نور در محیط نظارتی است. دوربین‌های رنگی با رزولوشن بالا اغلب دارای یک فیلتر مادون قرمز جهت ایجاد دید یکپارچه در شب هستند. دوربین‌های رنگی انتخاب مناسبی برای استفاده در زمانی هستند که نور کافی وجود دارد. با اینکه رزولوشن دوربین‌های رنگی ممکن است کمتر از دوربین سیاه و سفید با همان قیمت باشد، اما به کاربر اجازه می‌دهد تا بتوان مو، لباس و رنگ ماشین سارق را دید.

 

نرخ لوکس

 
 

نرخ لوکس شدت نوری که توسط چشم انسان دیده می‌شود را اندازه می‌گیرد. بیشتر دوربین‌های مدار بسته امنیتی رنگی دارای نرخ لوکس بین یک تا چهار هستند، در حالی که دوربین‌های سیاه و سفید دارای نرخ لوکس بسیار کمتری می‌باشند. افرادی که به دنبال فیلم‌های ویدئویی واضح هستند باید دوربین رنگی را انتخاب کنند زیرا مشاهده‌ی فیلم ویدئویی بدست آمده از دوربین رنگی معمولاً راحت‌تر از تصاویر سیاه و سفید است.

دوربین‌های امنیتی سیاه و سفید که برای شرایط با نور کم طراحی شده‌اند ممکن است دارای نرخ لوکس ۰.۰۰۰۳ باشند. فیلمی که با تک منبع نور در طول شب گرفته می‌شود به وضوح قابل مشاهده است و به اندازه‌ی کافی دقیق است تا بتوان ویژگی‌های اجسام را آشکار کرد. دوربین‌های با چنین نرخ لوکس با شدت بالایی فیلم‌های با حداقل میزان نویز ویدئویی که اغلب تحت عنوان برفک شناخته می‌شود را ثبت می‌کنند که منجر به ایجاد تصویری دقیق می‌گردد. ساخت دوربین‌های رنگی طراحی شده برای شرایط با نور کم معمولاً پیچیده‌تر و گران‌تر از دوربین‌های سیاه و سفید معادل آنها که تصاویر با کیفیتی را تحت شرایط مشابه تولید می‌کنند، می‌باشد.
 
 

انتخاب نوع اتصال به سیستم

 

بسته به شرایط و محیط ضبط، مشتریان باید تعیین کنند که کدام یک از سیستم‌های سیمی یا بی‌سیم نیازهای آنها را برآورده می‌کند. دوربین‌های سیمی برای استفاده در فضای بیرون و داخل مناسب هستند و بطور کلی بالاترین کیفیت تصویر را ارائه می‌کنند.
 
 

سیستم‌های سیمی

 

سیستم‌های سیمی برای محل‌های گسترده که ممکن است برای پوشش از طریق سیستم بی‌سیم بسیار بزرگ باشند، مناسب هستند. این دوربین‌ها هنگامی که برای نظارت دید در شب استفاده می‌شوند شامل یک فیلتر مادون قرمز هستند که تصویربرداری رنگی دقیقی را فراهم می‌کند. دوربین‌های مدار بسته دید در شب بطور کلی تصاویر سیاه و سفید تولید می‌کنند تا وضوح، کنتراست و جزئیات تصویر مطلوب باشد. بدلیل وجود سیم‌های قابل مشاهده این سیستم‌ها می‌توانند برای یک فرد مزاحم آشکار باشند و در نتیجه ممکن است سعی به از کار انداختن دوربین‌ها کنند.

 

 

سیستم‌های بی‌سیم

 

تنظیم دوربین‌های بی‌سیم آسان بوده و روشی مقرون بصرفه برای ایجاد سیستم امنیتی می‌باشد. دوربین‌های امنیتی که از سیگنال‌های بی‌سیم دیجیتالی استفاده می‌کنند در برابر تداخل‌های سیگنال سایر دستگاه‌ها حساس نیستند. دوربین‌های امنیتی دیجیتالی خروجی صوتی و تصویری واضحی را هنگام ثبت و نگهداری فیلم‌ها ارائه می‌کنند.

سیستم‌های بی‌سیم برای نواحی که بطور کامل با سیگنال پوشش داده شده‌اند، مناسب هستند و نیاز به یک خط دید آزاد بین گیرنده و انتقال دهنده دارند. شاخه‌های درختان و حیواناتی که مانع خط دید شوند در سیگنال بدست آمده از یک سیستم خارجی خلل ایجاد می‌کنند. سیستم بی‌سیم که از نیروی باتری استفاده می‌کند دارای سیم‌کشی قابل مشاهده‌ای نبوده و پنهان کردن آن از دید مزاحمین آسان‌تر است.
 
 

تحت شبکه

 

دوربین‌های تحت شبکه برای کاربر امکان اتصال سیستم را با استفاده از یک روتر کامپیوتری فراهم می‌کنند. این روش اتصال با هر دوربین امنیتی به صورت یک دستگاه کنترل شده توسط روتر برخورد می‌کند. بسیاری از سیستم‌های امنیتی تحت شبکه به کاربر امکان کنترل دوربین را از راه دور از طریق یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر متصل به اینترنت می‌دهند. بسیاری از این دوربین‌ها قادر به ضبط فیلم‌های ویدئویی بر روی یک دستگاه ضبط ویدئو یا کامپیوتری که دارای نرم‌افزار مناسب است، می‌باشند. مشتریان می‌توانند از سیستم‌هایی استفاده کنند که امکان نظارت آنی فیلم را از طریق یک مانیتور اختصاصی، صفحه کامپیوتر یا گوشی همراه فراهم می‌کنند.
 

سیستم داخلی یا بیرونی را در نظر بگیرید

 

هم سیستم‌های فضای بسته و هم فضای باز در فراهم کردن اقدامات ایمنی برای مشتریان موثر هستند و هدف سیستم تعیین می‌کند که کدام یک بهتر هستند. دوربین‌های امنیتی چه در فضای باز برای ترساندن مزاحمان احتمالی نصب شود و چه در فضای داخل برای حفظ امنیت خانواده به کار روند، برای هر خانه‌ای نقش یک محافظ عالی را دارند.
 

سیستم‌های فضای باز

 

دوربین‌های مدار بسته فضای باز باید ضد آب و گرد و غبار باشند تا در هر شرایط آب و هوایی بتوانند کار کنند. دوربین‌های نصب شده زیر یک سقف محافظت بیشتری در برابر آب و هوای نامساعد دارند. دوربین فضای باز باید دارای یک هود محافظتی و یک محفظه در برابر باران باشد تا باران،‌ برف و گرد و غبار از لنز دور بماند و تصویری واضح ارائه شود. برخی مناطقی که معمولاً تحت نظارت قرار دارند شامل خطوط حصار، جاده‌ها، پیاده‌روها و ورودی‌ها هستند.
 

سیستم‌های داخلی

 

دوربین‌های داخلی نیازی به اینکه ضد آب باشند، ندارند. نصب یک دوربین نظارتی در یک محل ساده با یک نشانگر ضبط کننده‌ی آشکار مزاحمین را از انجام فعالیت‌های مجرمانه در طول شب دلسرد می‌کند. سایر افراد ممکن است بخواهند که دوربین به شکلی در خانه قرار بگیرد که از دید مزاحمین پنهان باشد.
 

تشخیص حرکت

 

تشخیص حرکت یک قابلیت مفید برای سیستم‌های نظارتی در فضای بیرون است بخصوص هنگامی که در شب استفاده شود. این قابلیت که یکی از عملکردهای نرم افزارهای ضبط تصویر دیجیتال است هرگونه حرکت داخل فریم را کنترل می‌کند که این حرکت نشانه‌ای برای شروع ضبط است. این قابلیت ضبط انتخابی هنگامی که بطور صحیح تنظیم شود امکان بهینه کردن فضای ذخیره‌ی ضبط کننده و نیز پیوستگی فیلم را فراهم می‌کند. سیستم‌های ویدئویی تشخیص حرکت باید در حالت حساسیت متوسط تنظیم شوند تا حرکات عادی مانند حرکت پرچم یا اجسام در اثر یک باد ملایم باعث تحریک سیستم نشود.
 

انتخاب تعداد دوربین‌های سیستم

 

برای یک کسب و کار کوچک یا سیستم خانگی، یک سیستم بیرونی متشکل از دو یا چهار دوربین پوشش کافی را برای محافظت فراهم می‌کند. متخصصین توصیه به نصب دوربین‌های داخلی به اندازه‌ی کافی می‌کنند تا پوشش کاملی از ناحیه‌ی تحت نظارت ایجاد شود. هیچ نقطه‌ی کوری نباید وجود داشته باشد زیرا فرد مظنون از میدان دید یک دوربین به دیگری حرکت می‌کند. تعداد دوربین‌های سیستم بستگی به میزان پوشش از جمله نظارت پیرامونی، بیرونی و داخلی دارد. مانند هر تجهیزاتی تعداد دوربین‌ها بر میزان سرمایه‌گذاری در سیستم اثر می‌گذارد.
 

هزینه

 

بر اساس قیمت، خصوصیات دوربین‌های دید در شب متفاوت بوده و انواع گران‌تر دارای امکانات مجهزتری هستند که انواع ارزان‌تر آنها را ندارند. اساساً کیفیت و عملکرد دو عاملی هستند که تعیین کننده‌ی قیمت سیستم دوربین‌های مدار بسته دید در شب می‌باشند. دوربین‌هایی که دارای قیمت کمتری هستند برای افرادیکه قصد استفاده از این سیستم را در خانه‌ی خود دارند مناسب می‌باشند. این دوربین‌ها برای نظارت در مناطق تجاری و کاربردهای امنیتی طراحی نشده‌اند.