علت آتش سوزی بیمارستان گاندی بدون فوت بیماران

علت آتش سوزی بیمارستان گاندی بدون فوت بیماران

آتش سوزی بیمارستان گاندی به دلیل نصب سیستم های حفاطتی و امنیتی حرفه ای( سیستم اعلام حریق گلوبال فایر، اطفا حریق، دوربین مداربسته) و عملکرد حرفه ای و تشخیص سریع حریق، توانست بدون مرگ عزیزی با همکاری آتش نشانان مهار شود.

ساعت ۱۸:۲۰ روز پنجشنبه حریق در بیمارستان گاندی گزارش شد که با حضور به موقع آتش نشانان به خوبی اطفا حریق انجام گرفت. باید بیماران به جای دیگری منتقل می‌شدند که از ۹۳ بیماری که امروز جز پذیرش شدگان بودند، ۵۱ بیمار در بیمارستان حضور داشتند که همگی با هماهنگی شبکه بهداشت منتقل شدند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران جزئیاتی از حادثه حریق در بیمارستان ۱۰۰ تخته خوابه گاندی را تشریح کرد.

 این آتش سوزی در ساختمانی که در حال بازسازی بوده صورت گرفته است و هیچ بیماری در آن بستری نبوده است. با این وجود بیماران بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابه گاندی به بیمارستان‌های معین منتقل شدند.

بیماران حاضر آی‌سی‌یو نیز به بیمارستان نزدیک دیگری در حال انتقال هستند و هیچ حادثه ای مردم و بیماران را تهدید نکرده است. درحال حاضر نیز مراحل پایانی اطفاء حریق از سوی آتش‌نشانان در حال انجام است. تا این لحظه‌ دو مصدوم سطحی آتش‌سوزی داشتیم و همه عوامل در صحنه حضور دارند. همچنین ۱۰ ایستگاه آتش نشانی در صحنه حضور دارند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: از شهروندان خواهش می‌کنم شایعه ای را نپذیرند. کار به خوبی در حال انجام است آتش گسترش پیدا کرده و کار سخت است با این‌ وجود شهرداری منطقه ۶ و ستاد مدیریت بحران منطقه ۶ پای کار هستند؛ با اینکه تا این لحظه نیازی به تشکیل ستاد مدیریت بحران حتی در سطح منطقه احساس نشده است. در حال تعامل با مسئولان علوم پزشکی هستیم و مردم نگران مسئله ای نباشند.

 

جهت جلوگیری از حریق با شرکت مهندسی آموت تماس بگیرید

جلوگیری از حریق بیمارستان گاندی

 

 اطفا حریق به صورت کامل انجام شد و تلاش آتش نشانان مانع شد که به ساختمان‌های مجاور سرایت کند،: موضوع مهم این بود که تصاویری که پخش می‌شد به علت نمای کامپوزیت ساختمان آتش سوزی را بزرگ جلوه می‌داد. با این حال این آتش سوزی یک حریق عادی بود.

نظری با بیان اینکه وقتی حریقی رخ می‌دهد شهرداری به صورتی عمل می‌کند که مسئولان مربوطه از شهردار منطقه تا دیگر عوامل همگی در محل حادثه حضور پیدا می‌کنند، اظهار کرد: آنها خدمات جانبی و پشتیبانی از آتش نشانان را انجام می‌دهند و پاکبانان هم بعد از اطفا شروع به پاکسازی معابر می‌کنند.

معاون شهردار تهران ادامه داد: تانکر آب به اندازه کافی داشتیم و نردبان‌ها هم در محل بودند. تنها مشکلی که وجود داشت این بود که در ضلع غربی این محل ساختمانی وجود داشت که دسترسی آتش نشانان را برای اطفا حریق سخت می‌کرد.

نظری خاطرنشان کرد: در مجموع حضور به موقع و امکانات و تجهیزات کافی در کنار تلاش بی شائبه آتش نشانان باعث شد تا حریق بدون هیچ خسارت جانی اطفا شود و خوشبختانه بیماران هم همگی به بیمارستان‌های معین منتقل شدن