اعلام حریق هوچیکی

اعلام حریق هوچیکی

با گذشت زمان و اهمیت روز افزون امنیت جانی و مالی افراد، شرکت‌های مختلفی اقدام به طراحی و تولید سیستم اعلام حریق کردند. بالا رفتن رقابت بین این برندها باعث شد سیستم‌های اعلام حریق مختلف که ویژگی‌ها و مزایای مختلفی دارند با یکدیگر رقابت کرده و برخی برندها به عنوان بهترین سیستم اعلام حریق، انتخاب شوند.

مارک هوچیکی یکی از این برندها می‌باشد. سیستم اعلان حریق هوچیکی با داشتن مزایای بسیار زیادی که دارد، امروزه از بهترین سیستم‌های اعلام حریق بوده و انتخاب اول کسانی است که برای امنیت جان و مال خود، هوشمندانه فکر می‌کنند.

 

تاریخچه و معرفی برند هوچیکی

مارک هوچیکی با بیش از 100 سال سابقه در زمینه برقراری امنیت، با بیش از 2000 کارمند دارای 6 کارخانه‌ی تولیدی، 38 دفتر فروش و 14 شرکت تابعه می‌باشد. مارک هوچیکی به دلایل بسیاری از جمله کیفیت بالا، از نظر جهانی مورد تایید قرار گرفته و به کشورهای آمریکایی، اروپایی، خاورمیانه و هند ارسال می‌شود.

 

مزایای سیستم اعلام حریق هوچیکی

هنگامی که از بهترین بودن مارک هوچیکی صحبت می‌کنیم، باید با ارائه دلایلی آن را ثابت کرده و از مزایای آن صحبت کنیم. در ادامه به معرفی و بررسی مزایای سیستم اعلام حریق هوچیکی که آن را به بهترین سیستم اعلام حریق تبدیل کرده است می‌پردازیم.

 

سرعت بالا

هنگامی که یک سیستم اعلان حریق سرعت عملکرد بالایی داشته باشد، می‌تواند به سیستم اطفاء حریق و یا عوامل انسانی که مسئولیت مهار و خاموش کردن آتش را برعهده دارند کمک کند و در نتیجه باعث جلوگیری از خسارات جانی و مالی بسیاری شود. این سیستم با داشتن دتکتورهایی با حساسیت بالا، سرعت اعلام حریق بسیار بالایی داشته و بدین ترتیب، بسیار قابل اطمینان می‌باشد.

 

کیفیت بالا

سیستم اعلام حریق هوچیکی به دلیل نظارت بسیار دقیق و سابقه‌ی بسیار طولانی مدت؛ دارای کیفیت بسیار بالایی می‌باشد. همین امر باعث طول عمر و ماندگاری بسیار بالا و در نتیجه رضایتمندی پس از خرید می‌شود.

 

استاندارد

هنگامی که یک سیستم استانداردهای جهانی مورد نیاز را دارد، یعنی ویژگی‌های لازم جهت دریافت آن و تایید شدن در سطح جهانی و بین المللی را داشته و بنابراین سیستم بسیار خوب و قابل اطمینانی می‌باشد. سیستم اعلام حریق هوچیکی با داشتن استانداردهای UL (سازمان ایمنی)، FM،LPCB ،VdS،EN54 دارای تاییدیه‌های بین المللی بوده و از اطمینان بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

 

انواع سیستم اعلام حریق هوچیکی

سیستم اعلان حریق هوچیکی نیز دارای انواعی مختلفی می‌باشد. سیستم اعلام حریق هوچیکی خود به دو نوع آدرس پذیر و متعارف تقسیم شده و دارای انواع دتکتورهای حرارتی، دودی و… می‌باشد. این سیستم‌ها اگرچه همگی یک وظیفه‌ی واحد و مشخص که برقراری امنیت و اعلام وقوع حریق می‌باشد را برعهده دارند، از نظر ویژگی‌ها و نوع اعلام حریق با یکدیگر متفاوت می‌باشند. شناخت انواع سیستم اعلام حریق هوچیکی به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر شناخت ویژگی‌های آنها؛ بهترین سیستم اعلام حریق را با توجه به بودجه و هدف خود و ویژگی‌های محیط مورد نظر انتخاب و خریداری کرده و ضمن رضایت از خرید خود، از برقراری امنیت جانی و مالی خود اطمینان خاطر حاصل کنید. در ادامه به معرفی و بررسی انواع سیستم اعلام حریق هوچیکی می‌پردازیم.

 

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوچیکی

سیستم ESP یا همان سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوچیکی، یکی از انواع سیستم‌های اعلان حریق بوده و بهترین گزینه برای ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی می‌باشد. سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوچیکی به دلیل داشتن سنسورهای حرفه‌ای و سریع، هوشمند بوده و دارای سرعت بالایی در شناسایی و اعلام حریق می‌باشد.

سیستم اعلام حریق هوچیکی می‌تواند مکان دقیق آتش سوزی را مشخص کند. مصلاً مشخص کند کدام اتاق در کدام واحد و در کدام طبقه دچار آتش سوزی شده است. طیف گسترده محصولات سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوچیکی به شما این امکان را می‌دهد تا نسبت به کاربری مد نظر خود، بهترین محصول را انتخاب و خریداری نمایید. انواع دتکتورها از جمله ترکیبی و دتکتور دودی فوتوالکتریک ALN-EN از جمله این محصولات می‌باشند. سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوچیکی به دلیل درصد خطای پایین و سرعت بسیار بالا در اعلام حریق، بهترین گزینه جهت خرید سیستم اعلام حریق می‌باشد.

 

سیستم اعلام حریق متعارف هوچیکی

این سیستم با تشخیص سریع دود ناشی از حریق و در نهایت اطلاع از وقوع حریق، زونی را که آتش سوزی در آن رخ داده مشخص کرده و شروع به اعلام حریق می‌کند. سیستم اعلام حریق متعارف هوچیکی نیز در انواع اماکن نصب شده و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. دتکتور حرارتی دما افزایشی، آژیر و آژیر فلاشر، دتکتور دودی فتوالکتریک، ریموت اندیکاتور، دتکتور شعله و… از جمله محصولات سیستم اعلان حریق متعارف هوچیکی می‌باشند.

 

سیستم اعلام حریق بی سیم هیبریدی ( Hybrid Wireless Fire Detection )

این نوع سیستم اعلام حریق همانطور که از نامش پیداست، بی سیم و بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. این سیستم نسل جدیدی از سیستم‌های اعلام حریق هوچیکی بوده و برای اماکنی که سیم کشی در آنها انجام نشده و یا ممنوع است از جمله موزه‌ها، اماکن تاریخی و… بهترین گزینه می‌باشد. تمامی کارهایی که توسط این سیستم مش انجام می‌گیرد به صورت خودکار و بدون کمک نیروی انسانی می‌لاشد. این امر باعث اطمینان بسیار بالای این سیستم اعلام حریق می‌شود. این سیستم اعلام حریق به صورت خودکار یک دستگاه را به یک توسعه دهنده متصل کرده و یک شبکه‌ی بی سیم با امنیت و اطمینان بالا می‌سازد. طراحی و راه اندازی بسیار اسان این سیستم باعث کوتاه شدن فرایند نصب سیستم اعلام حریق می‌گردد. ماژول مترجم هیبریدی از سیمی به بی‌سیم از جمله تجهیزات سیستم اعلام حریق بی سیم هیبریدی می‌باشد که هوشمند بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا از دستگاه‌های کاملا هوشمند رادیویی یا وایرلس در کنار دستگاه‌های استاندارد سیمی استفاده کنید.

 

سیستم نمونه برداری هوا ( FIRElink )

دتکتور دود مکشی اعلام حریق هوچیکی مهم ترین مزیت این سیستم است. سیستم نمونه برداری هوا دارای دتکتورهایی می‌باشد که حساسیت بسیار بالایی دارند و در اتاق‌های کامپیوتر، اتاق‌های تمیز، دیتاسنترها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند و قادرند حتی کمترین میزان دود در محیط را احساس کنند. این سیستم قابلیت گسترش داشته و با داشتن حساسیت و سرعت بالا، بهترین گزینه برای خرید سیستم اعلام حریق می‌باشد.

دتکتور دود مکشی این سیستم با کمک سوراخ‌ها ولوله‌ها، هوا را به داخل محفظه‌ی خود کشیده و حتی در صورتی که حریق در مراحل اولیه‌ی خود باشد، این دتکتور آن را تشخیص داده و سیگنال اعلام حریق را ارسال می‌کند. حساسیت این سیستم 200 برابر بیشتر از دتکتورهای دودی خطی می‌باشد. نمونه گیری مویرگی از جمله روش‌هایی است که این سیستم ضمن استفاده از آن، هوا را بررسی کرده و اقدام به تشخیص حریق یا پاک بودن وضعیت می‌کند. لوله‌ها در این روش کوتاه بوده و سبب برهم خوردن زیبایی ظاهری مکان مورد نظر نمی‌شوند.

 

سیستم اعلام حریق هوچیکی در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

امروزه حتی مغازه‌های کوچک نیز ممکن است در معرض خطر آتش سوزی باشند و به همین دلیل، اکثر فروشگاه‌ها و مغازه‌ها از سیستم اعلام حریق استفاده می‌کنند. از سیستم اعلام حریق هوچیکی در تمامی اماکن از جمله موزه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، مغازه‌ها و فروشگاه‌ها، پاساژها، انبارها، منازل اعم از ساختمان‌ها و خانه‌های ویلایی، شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌ها استفاده می‌شود. حساسیت بسیار بالای سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوچیکی آن را به بهترین گزینه جهت استفاده از دیتاسنترها، اتاق‌های کامپیوتر و… تبدیل می‌کند.

 

قیمت سیستم اعلام حریق هوچیکی

 

اعلام حریق زیمنس بهتر است جهت خرید سیستم اعلام حریق هوچیکی، به شرکت‌ها و نمایندگی‌های فروش آن مراجعه کنید. شرکت آموت با داشتن نمایندگی انحصاری سیستم اعلام حریق هوچیکی، بهترین گزینه جهت خرید سیستم اعلام حریق هوچیکی می‌باشد. قیمت سیستم اعلان حریق هوچیکی به عوامل مختلفی از جمله نوع آن، تعداد و انواع دتکتورها و… بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوچیکی با قیمت سیستم اعلام حریق متعارف هوچیکی متفاوت می‌باشد. انتخاب نوع سیستم اعلام حریق به مشخصات و ویژگی‌های مکان مورد نظر از جمله متراز، بودجه و هدف شما و نیازهای شما از یک سیستم اعلام حریق خوب و ایمن بستگی دارد. جهت دریافت مشاوره و اطلاع از جدیدترین لیست قیمت سیستم اعلام حریق هوچیکی، همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آموت تماس بگیرید.

آموت