کابل اعلام حریق مورد تائید آتش نشانی

کابل اعلام حریق مورد تائید آتش نشانی

سیستمهای اعلام حریق برای هر کسب و کار، مدرسه، تاسیسات، خانه و بسیاری موارد دیگر بسیار مهم هستند. آن‌ها هنگام بروز هشدار از ما محافظت می‌کنند و اعلان تهدید و آسیب احتمالی را ارائه می‌کنند. در وبلاگ های قبلی، نحوه عملکرد سیستم های تشخیص حریق و تفاوت بین سیستم های اعلام حریق معمولی و آدرس پذیر را مورد بحث قرار داده ایم.

امروز به بررسی انواع کابل های اعلام حریق با کابل های اعلام حریق محدود و غیر توان محدود می پردازیم. بنابراین، بیایید شروع کنیم ...

 

کابل های اعلام حریق با قدرت محدود

1) FPL که یک کابل رایزر اعلام حریق با قدرت محدود است. معمولاً کم هزینه ترین است زیرا ابتدایی ترین نوع کابل اعلام حریق است و همچنین توسط NEC (کد ملی برق) به رسمیت شناخته شده است. کابل های FPLR برای استفاده در مسیر عمودی از طریق شفت یا از طبقه به طبقه در داخل ساختمان مناسب هستند.

2) FPLR Shielded یک کابل محافظ اعلام حریق با محدودیت قدرت است، دارای همان اجزای استاندارد FPLR است، اما شامل یک محافظ فویل آلومینیومی پلی استر و سیم تخلیه برای محافظت در برابر تداخل خارجی است.

3) FPLP که یک کابل پلنوم محدود با قدرت است و توسط NEC برای استفاده در کانال های هوا و فضاهای پلنوم و هر فضای دیگری که برای جریان هوای محیط استفاده می شود شناخته شده است. این کابل ها به دلیل مهندسی و حفاظت اضافی که ارائه می دهند کمی گران تر هستند. تمام کابل‌های FPLP دارای ویژگی‌های کافی مقاوم در برابر آتش و تولید دود کم نیز هستند.

4) کابل‌های محافظ FPLP، کابل‌های اعلام حریق پلنوم محدود با قدرت با یک محافظ فویل آلومینیومی پلی‌استر و سیم تخلیه برای جلوگیری از تداخل اضافی در کابل هستند.

 

کابل های اعلام حریق غیر توان محدود

1) کابل‌های اعلام حریق NPLF یا بدون قدرت محدود توسط NEC شناسایی شده‌اند و برای همه استفاده‌های عمومی از کابل‌های اعلام حریق مناسب هستند. با این حال، آنها را نمی توان در رایزر، کانال ها یا فضاهای پلنوم که برای جریان هوای محیطی استفاده می شود، استفاده کرد، مگر اینکه به درستی در یک مجرا نصب شده باشند.

2) NPLFP کابل‌های اعلام حریق بدون قدرت محدود هستند که توسط NEC نیز شناخته می‌شوند، اما این کابل‌ها برای نصب در کانال‌ها، پلنوم‌ها و سایر فضاهایی که هوای محیطی در آن جریان دارد، مناسب هستند.

 

سایر مقالات مرتبط: کابل اعلام حریق نسوز

آموت