کدام سیستم اعلام حریق برای اماکن و مجتمع های بزرگ مناسب است

کدام سیستم اعلام حریق برای اماکن و مجتمع های بزرگ مناسب است

طبق قانون مقررات ملی ساختمان، امروزه نصب سیستم های اعلام حریق در اماکن و مجتمع های بزرگ (مسکونی، اداری، تجاری) امری ضروری و واجب است. بر طبق این قانون ساختمان های پنج طبقه به بالا، ساختمان های بیشتر از یازده واحد، نصب اعلام حریق ساختمان ضروری است.مهمترین اجزای تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق(کنترل پنل مرکزی، بیم دتکتور، آژیر فلاشر اعلام حریق ،شاسی) می باشد. به صورت مختصر دتکتور وظیفه تشخیص دود یا حرارت و ارسال آن به کنترل پنل مرکزی، کنترل پنل مرکزی وظیفه پردازش ، ارتباط بین تمام اجزای سیستم ارسال سیگنال به آژیر فلاشر برای ایجاد صدا جهت ترک مکان را دارد و درصورت تنظیم شماره تلفن به تلفن همراه و آتش نشانی جهت اطلاع وصل می شود.

 

نکات مهم برای سیستم های اعلام حریق اماکن و مجتمع های بزرگ

هنگام خرید و انتخاب سیستم اعلام حریق برای اماکن و مجتمع های بزرگ،اولین نکته توجه به کیفیت محصول و پشتیبانی محصول می باشد تا در صورت خرابی یا از کار افتادن پروزه خدمات پشتیبانی و تعویض محصول وجود داشته باشد.دومین نکته بعد از انتخاب محصول اجرای مهندسی نصب سیستم اعلام حریق می باشد که باید توسط متخصصی این حوزه انجام شود و نکته سوم تست و بررسی صحت عملکرد سیستم اعلام حریق می باشد. بازرسی پروزه باید بعد از هر پریود زمانی با توجه به مقیاس پروژه، ماهانه یا سالانه صورت گیرد.

امروزه در کشور ایران برندهای متفاوتی اعلم از اعلام حریق سایان، اعلام حریق زیتکس، اعلام حریق سنس و ... وارد بازار شده و به دلیل قیمت مناسب سهم خوبی از بازار کسب کرده است.اما شرکت فراحفاظ آموت به عنوان شرکت فنی مهندسی سیستم های حفاظتی و امنیتی برند اعلام حریق گلوبال فایر را به مشتریان خود پیشنهاد می کند. سیستم اعلام حریق گلوبال فایر یک برند اروپایی است و ویژگی بارز آن گارانتی مادام العمر این محصول می باشد تا در صورت خرابی یا از کار افتادن محصول، تیم پشتیبانی به صورت رایگان محصول مورد نظر را تعویض کنند. از لحاظ کیفیت، کیفیت این محصول به حدی بالا می باشد که برای پروژه های پتروشیمی، پالایشگاه نفت، کارخانجات و سایر پروژه های بزرگ از آن استفاده می کنند.

اعلام حریق برای اماکن و مجتمع های بزرگ

 

اعلام حریق گلوبال فایر بهترین برند اعلام حریق مجتمع های بزرگ

 

سیستم اعلام حریق گلوبال فایر به دو صورت اعلام حریق آدرس پذیر و اعلام حریق متعارف به بازار عرضه می شود.سیستم اعلام حریق متعارف سری ORION از محصولات گلوبال فایرGlobal fire کلیه تجهیزات تولیدی کارخانه GFE از سری اریون مطابق با استاندارد EN54 بخش 2 و 4 طراحی و ساخته شده است.کنترل پانلهای اریون در 3 مدل 2 و 4 و 8 زون با بدنه پلاستیکی با قابلیت نصب روکار و توکار تولید می شوند. هر پانل امکان اتصال و راهبری 4 دستگاه تکرار کننده دیگر را نیز دارد. همچنین دستگاه تکرار کننده نیز می تواند به صورت کامل پانل مرکزی را کنترل نماید. نحوه ایجاد ارتباط بین دو پانل از طریق ماژول واسط واستاندارد RS485 می باشد. تمامی قطعات تولید GFE از سری اریون با پانل فوق سازگاری کامل دارند و امکان نصب حداکثر30 دتکتور اعلام حریق و شستی درهر زون وجود دارد. همچنین آژیرها و چراغهای چشمک زن نیز بر روی مدار خروجی آژیر نصب می شوند. مقاومت انتهای خط در هر دو خروجی پانل، زون کاشف و مدار آژیرها کاربرد دارد. کابل ارتباطی نیز مطابق با استاندارد می بایست 2×1.5 باشد. دتکتورهای دودی اپتیکال با عکس العمل سریع و دتکتورهای حرارتی نیز در دو مدل ثابت و عکس العمل سریع در دسترس هستند.امکان ترکیب پایه دتکتور مجهز به آژیر یا چراغ چشمک زن نیز با دتکتورهای اریون وجود دارد. با اضافه نمودن ماژول ارتباطی به پانل اریون می توان آنرا به صورت یک زیر مجموعه در سیستم آدرس پذیر به کاربرد.

 

آموت

قیمت سیستم اعلام حریق