استارلایت در دوربین مداربسته

استارلایت در دوربین مداربسته

 
 

دوربین های مداربسته جهت دید در تاریکی مطلق از تکنولوژی مادون قرمز استفاده می کنند. دوربین های مداربسته که به طور معمول دید در شب مادون قرمز نامیده می شوند بوسیله ی سنسور نور خود میزان نور محیط را اندازه گیری می کنند. هنگامی که نور محیط از حدالاقل لوکس قابل تحمل سنسور تصویر دوربین مدار بسته کمتر شود, فرمان روشن شدن LED های مادون قرمز و سوئیچ تصویر به حالت سیاه و سفید را می دهند و پردازشگر تصویر در مد شب شروع به پردازش تصاویر خواهد کرد.

هرچقدر وضوح تصاویر دوربین مدار بسته افزایش می یابد، بخش سنسور به تک پیکسل ها پاسخ کمتری می دهد، در نتیجه ارائه تصاویر در نور کم دشوارتر می شود.

 

رفع مشکل ارائه تصویر در نور کم

برای غلبه بر این مشکل در دوربین مداربسته، در بخش سنسور تصویر و پردازنده نیاز به تغییراتی بوده است.دوربین های مداربسته STARLIGHT  برای تصویر برداری درمحیط های کم نور و تاریک بهینه شده اند . گشادگی دیافراگم این دوربینهاf/1.65  می باشد که بیشترین میزان درمقایسه با دوربین های مشابه بوده وباعث می گردد نور بیشتری ازطریق لنز به سنسور برسد . در این حالت دوربین های مداربسته استارلایت قادر خواهد بود تصویری رنگی و واضح تر در تاریکی مطلق ارائه کند.
با ترکیب تکنولوژی یکپارچه سازی فریم ها، دوربین مداربسته Star Light عملکردی بی نظیر در تشکیل تصاویر در محیط های کم نور و نزدیک به تاریکی کامل را ارائه می دهد.
در این دوربین ها، نور وارده به CCD با ضریب ۲ به ۸۲۱، چندین برابر بیشتر از نور وارده به CCD دوربین های معمولی دیگر است. در نتیجه، حداقل نور مورد نیاز دوربین مدار بسته، برای تولید یک تصویر قابل قبول با ضریب ۲ به ۸۲۱ کاهش داده شده است.  
با استفاده از دوربین مدار بسته Star Light با فن آوری یکپارچه سازی فریم، کاربران می توانند تصاویر رنگی را در محیطی با نور بسیار کم مثل نور ستارگان با ۰٫۰۰۳۰ لوکس ببینند.

محدوده نور مادون قرمز در دوربین مدار بسته star light

دوربین مدار بسته Star Light همچنین می توانند محدوده نور مادون قرمز مورد استفاده در تصاویر شب هنگام را گسترش دهند. با استفاده از تکنولوژی یکپارچه سازی فریم، محدوده نور یک منبع مادون قرمز را می توان ۸۲۱ بار گسترش داد.  بنابراین، برای مثال، محدوده نوری یک لامپ مادون قرمز که برای نورپردازی منطقه ای با ۸۰ متر فاصله طراحی شده، به ۸۲۱۰ متر افزایش خواهد یافت.

دوربین مدل ۲۶C43 Briton قابلیت ۲ ~ ۸۲۱ (۲x -128x) مدت فریم را داراست و منوی OSD آن از طریق صفحه نمایش توسط کاربر قابل تنظیم است.   قابلیت داشتن تکنولوژی یکپارچه سازی قاب دوربین مداربسته Star Light می تواند به ۲۰۲x؛ ۰۸۲x؛ و یا ۸۰۲۱ یا بیشتر( بنا به سفارش خاص) هم افزایش داده شود.

 
نکته: برای استفاده از این قابلیت، به نصب یک سیستم خنک کننده ویژه نیاز است که دمای تراشه CCD را به -۸۰C برساند و باعث کاهش تاری دید و جلوگیری از پیکسل پیکسل شدن شود.
 

عملکرد دوربین مدار بسته star light

عملکرد حالت Star Light دوربین به این صورت است که به سنسور CCD این توانایی را می دهد که در شرایط نور بسیار کم محیطی (برای مثال سطح روشنایی ۰٫۰۰۳ لوکس) ، تصویری رنگی و واضح بگیرد .
 
تمامی سنسورهای CCD به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند با سرعت شاتر  06/1,05/1~ ۱/۲۰۰۰ ثانیه کار کنند و سطح روشنایی را به حداقل محدود کنند یا به اصطلاح حساسیت ۳ تا ۲ لوکس را با یک لنز F1.2 بر روی K0200 ایجاد کنند. DSP  اختصاصی این دوربین ها می تواند سرعت شاتر CCD را به میزان ۸ ثانیه تا ۸۰ ثانیه کاهش دهد.
 
بر اساس قانونی در فیزیک، هرچه زمان باز بودن شاتر بیشتر باشد، فوتون های بیشتری (نورهای ورودی)به CCD وارد می شوند، بر این اساس حساسیت این دوربین ها ۸۰۰ ~ ۲۰۰ برابر بیشتر از یک دوربین مدار بسته استاندارد افزایش داده می شوند.  دوربین های ۲۶C43 Briton در حالت استاندارد دارای ۱ برابر حساسیت بیشتر نسبت به دوربین های مدار بسته دیگر است، به علاوه این که در حالت Star  Light نور را چندین برابر تا ۸۲۱X افزایش می دهد.  همه این ویژگی ها دوربین های سریVHP 23 را ۰۸۲ برابر نسبت به تمامی دوربین های دیگر موجود در بازار حساس تر می کند.

سنسورهای دوربین مدار بسته استارلایت

نکته ی بسیارمهم در مورد سنسورهای استارلایت این است که این سنسور برای تولید تصویر رنگی نیاز به حداقل نوری میباشد تا بتواند درست عمل کند، چرا که تصویر دوربین مداربسته استارلایت در تاریکی مطلق بسیار ضعیف خواهد بود .