استارلایت در دوربین مداربسته

استارلایت در دوربین مداربسته

دوربین استارلایت چیست؟

دوربین های مداربسته برای ثبت و ضبط تصاویر در شب از تکنولوژی مادون قرمز استفاده می‌کنند.

با کاهش نور از میزان مشخص شده‌، پردازشگر‌ها و سنسور‌های نوری به چراغ های LED مادون قرمز فرمان روشن شدن و در نتیجه سیاه و سفید شدن تصویر را می‌دهند.

دوربین مداربسته استارلایت دوربین هایی برای تصویر برداری در محیط های کم نور و تاریک هستند که توسط شرکت هایک ویژن تولید و عرضه می‌شوند.

دیافراگم گشاد تر این دوربین‌ها و توانایی آنها در ضبط تصاویر با کیفیت در شب، این دوربین را به یکی از دوربین های با توانایی بالا تبدیل کرده است.

دیافراگم گشاد این دوربین ها به آنها این اجازه را می‌دهد که نور بیشتری را از طریق لنز به سنسور دریافت کرده و در نتیجه، این دوربین قادر خواهد بود تا تصویری رنگی و با کیفیت بالا به ما تحویل دهد.

در این دوربین‌ها، نور وارده به CCD با ضریب 2 به 821، چند برابر بالا تر از نور وارده به CCD سایر دوربین ها است.

این دوربین به کاربران این اجازه را می‌دهد که حتی در محیط های کم نور و تاریک، تصویر با کیفیتی را دریافت و مشاهده کنند.

این دوربین قادر است حتی با نور ستارگان نیز، تصویر با کیفیت را به شما ارائه دهد.

یکی دیگر از توانایی های این دوربین، افزایش محدوده نور مادون قرمز است.

این دوربین می‌تواند محدوده‌ی نور مادون قرمز را تا 821 بار گسترش دهد.

نکته‌ی قابل توجه این دوربین ها که گاهی مخاطبان را گیج می‌کند دانستن این نکته می‌باشد که این دوربین ها برای ضبط و ارائه‌ی تصاویر، به حداقل نور ممکن نیازمند می‌باشند و در تاریکی مطلق قادر به تصویر برداری نخواهند بود.

 

دوربین مداربسته استارلایت

 

 

ویژگی دوربین های استارلایت

کیفیت بالا : سنسور‌های دوربین استارلایت به صورت استثنایی‌ای حساس و پیشرفته هستند و همین ویژگی به آنها این امکان را می‌دهد که کیفیتی واضح به شما ارائه داده و به شما توانایی دیدن چیزهایی که با چشم غیر مسلح قادر به دیدن آنها نخواهید بود را می‌دهند.

دید در شب : کیفیت در ارائه تصاویر تنها تفاوت این دوربین با سایر دوربین ها نیست، این دوربین قادر است با خروجی کمی از نور نیز تصاویر با کیفیتی را به شما ارائه دهد.

ارائه تصاویر رنگی در تاریکی : این دوربین برعکس سایر دوربین‌ها در تاریکی تصاویر را به صورت رنگی ثبت و ضبط می‌کند.

استارلایت در دوربین های مداربسته

 

کم کردن هذینه‌ها : با استفاده از این دوربین دیگر نیازی به استفاده از پروژکتور و برق های مصرفی و هذینه‌های جانبی نیست.

قابلیت بهره برداری : از این تکنولوژی می‌توان در دوربین های اچ دی آنالوگ بهره برد.

ارائه جزئیات : دوربین استارلایت علاوه بر ارائه دادن تصاویر با کیفیت بالا و رنگی، قادر به تفکیک جزئیات بوده و در پلاک‌خوانی و تشخیص چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مناسب برای استفاده در حیطه جمع آوری مدارک جرم : این دوربین قادر به ارائه تصویری واضح از چهره‌ی افراد است. این یعنی شما می‌توانید چهره‌ی افاد را حتی در تاریکی شب به وضوح مشاهده کنید و این ویژگی‌ای است که سایر دوربین‌ها آن را دارا نیستند.

کارایی بهتر : همانطور که گفته شد‌، سایر دوربین ها به طور خودکار در صورت کمبود نور و تاریک بودن محیط، تصاویر را به صورت سیاه و سفید و با کیفیتی پایین به شما ارائه می‌دهند.

 

دوربین های مداربسته استارلایت

 

تفاوت تکنولوژی وارم لایت و استارلایت :

پیش از گفتن تفاوت تکنولوژی های استارلایت و وارم لایت، بهتر است کمی با تکنولوژی وارم لایت آشنا شویم.
هنگامی که دوربین‌های مداربسته مجهز به مادون قرمز نیستند، وارم لایت کار خود را آغاز می‌کند.
این تکنولوژی همانند یک چراغ قوه عمل کرده و روی دوربین قرار دارد.
هنگامی که نور محیط کافی نیست، برد دوربین به این چراغ قوه دستور روشن شدن می‌دهد و این چراغ قوه به صورت خودکار روشن شده و به محیط نور می‌دهد و در نتیجه، تصاویر با کیفیت و رنگی ثبت و ارائه می‌شوند.

 

تنها تفاوت وارم لایت و استارلایت، در وجود LED ( نور مرئی ) در وارم لایت می‌باشد.

دوربین های وارم لایت بیشتر در محیط هایی با تاریکی مطلق مورد استفاده قرار می‌گیرند. چرا که LED های آنها توانایی ارائه نور به محیط ( حتی در تاریکی مطلق ) را دارد.

اما از دوربین های استارلایت در محیط‌‌ های کم نور استفاده می‌شود چرا که آنها می‌توانند حتی در نور کم تصاویری با کیفیت و رنگی به ما ارائه دهند.

 

 

تفاوت دوربین استارلایت و سوپر استارلایت

 

در رابطه‌ی تفاوت این دو دوربین باید به شما بگوییم که تفاوتی چندانی ندارند و تنها تفاوت جزئی آنها پیشرفته تر بودن سنسورهای دوربین‌های سوپر استارلایت می‌باشد.

دوربین‌های سوپر استارلایت می‌توانند تصاویری به وضوح 0/01 لوکس را به شما ارائه دهند.

 

ارائه تصاویر در دوربین استارلایت

این دوربین قابلیت ارائه تصاویر را به هر دو صورت سیاه و سفید / رنگی را دارا می‌باشد و می‌تواند با توجه به میزان و کیفیت نور یکی از این دو حالت تصویر را انتخاب و ارائه دهد.

اگرچه این توانایی دوربین می‌تواند به صورت دستی تنظیم شود.

دوربین دید در شب تحت شبکه

 

قیمت دوربین‌های استارلایت

دوربین های استارلایت توسط برند های داخلی و خارجی و برند های معتبری همچون داهوا و هایک ویژن تولید و عرضه می‌شوند.جهت اطلاع از قیمت دوربین های استارلایت، با ما تماس بگیرید.

سایر مقالات مرتبط: دوربین مداربسته دام