نصب و راه اندازی سیستم های حفاظتی و امنیتی

نصب و راه اندازی سیستم های حفاظتی و امنیتی

سیستم‌های حفاظتی و امنیتی چیست؟

سیستم های امنیتی و حفاظتی از جمله سیستم‌هایی هستند که به منظور هوشمند سازی و جهت برقراری امنیت منزل و محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیستم های حفاظتی و امنیتی طیف بسیار گسترده‌ای داشته و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند که مطابق با ویژگی‌های مکان مورد نظر انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. هوشمند سازی خانه امروزه یکی از اقدامات اساسی جهت برقراری امنیت و محافظت از خانه و جان ساکنین آن می‌باشد. چرا که امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی، سیستم امنیتی خانه هوشمند دیگر دردسرهای گذشته را نداشته و به دلیل وایرلس بودن، دیگر فرایند نصب طولانی، سیم کشی پیچیده و آسیب به ظاهر خانه از جمله دیوارها و… را در پی ندارد.

جهت مشاوره خرید نا نصب سیستم حفاظتی و امنیتی با کارشناسان شرکت آموت تماس بگیرید.

شرکت آموت مجری سیستم های حفاظتی و امنیتی

 

کاربرد سیستم‌های حفاظتی و امنیتی چیست؟

سیستم های حفاظتی و امنیتی بیشترین استفاده را جهت هوشمند سازی خانه و ساختمان دارند. اما از این سیستم‌ها امروزه در مغازه‌ها، انواع خانه‌های ویلایی و آپارتمانی، ادارات و شرکت‌ها و… استفاده می‌شود چرا که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، آمار سرقت نیز بالا می‌رود و تمامی اماکنی که حفظ امنیت آنها مهم است باید از این سیستم امنیتی و حفاظتی استفاده کنند.

کاربرد کلی این سیستم های امنیتی، حفظ امنیت خانه یا محل کار می‌باشد. این سیستم از هر گونه ورود غیر قانونی و اقدام به سرقت جلوگیری کرده و به دلیل هوشمند بودن، سرعت بسیار بالایی در اطلاع رسانی دارد. سیستم‌های حفاظتی و امنیتی علاوه بر این که وظیفه دارند از انواع حوادث انسانی مثل سرقت جلوگیری کنند، از حوادث طبیعی و غیر قابل پیش بینی از جمله آتش سوزی نیز جلوگیری می‌کنند.

از سیستم‌های حفاظتی و امنیتی جهت نگهداری از کودکان و سالمندان نیز استفاده می‌شود چرا که دوربین‌های مداربسته‌ی مخصوص مراقبت از کودکان و سالمندان با داشتن میکروفون دو طرفه و امکان مشاهده تصویر به صورت زنده؛ به شما این امکان را می‌دهند تا تمامی بخش‌های یک خانه را زیر نظر داشته و خیال راحتی داشته باشید.

 

اجزای یک سیستم حفاظتی امنیتی و کاربرد آنها

سیستم های حفاظتی و امنیتی به دلیل اهمیت بسیار بالا، دارای اجزا و تجهیزات متفاوت و هوشمندی هستند که هر کدام نقشی مشخص و حیاتی در برقراری امنیت خانه و محل کار ایفا می‌کنند. برخی از این اجزا، بنابر نیاز مکان مورد نظر قابل اضافه شدن نیز می‌باشند. به همین دلیل بازدید حضوری پیش از خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی جهت شناخت ویژگی‌ها و نیازمندی‌های محیط یک امر بسیار ضروری می‌باشد. در ادامه به معرفی و بررسی اجزای اصلی سیستم های امنیتی و حفاظتی می‌پردازیم.

 

کنترل پنل

پنل کنترل قلب سیستم های حفاظتی و امنیتی می‌باشد. کنترل پنل با تمامی اجزای سیستم های حفاظتی و امنیتی در ارتباط بوده و وظیفه‌ی ارسال سیگنال‌ها را بر عهده دارد. به عنوان مثال در صورتی که دتکتور سیستم اعلام حریق متوجه وقوع حریق شود، این سیگنال را به کنترل پنل ارسال و کنترل پنل نیز همان سیگنال را به سیستم اطفاء حریق ارسال می‌کند. بدین ترتیب سیستم اطفاء حریق می‌تواند به موقع جلوی آتش سوزی را گرفته و آن را مهار کند.

 

سنسورهای در و پنجره

سنسور درب و پنجره از دو جزء اصلی تشکیل می‌شود. یکی از آنها بر روی درب یا پنجره و دیگری روی چهارچوب یا طاقچه نصب شده و بین آنها یک پیوند نامرئی تشکیل می‌شود. در صورتی که درب یا پنجره خارج از زمان مشخص شده باز شوند، این پروند قطع شده و سنسور متوجه ورود غیر قانونی می‌شود.

 

سنسورهای حرکتی

این سنسورها، یک فضای مشخص و معین را زیر نظر گرفته و در صورت حرکت هر چیزی و یا ورود چیزی به آن فضا، زنگ خطر فعال شده و ورود غیر مجاز را به شما اطلاع می‌دهند. از سنسورهای حرکتی معمولاً در اتاق‌هایی که دارای اشیاء ارزشمند و زینتی هستند و یا راهروها و راه پله‌ها استفاده می‌شود. این سنسور مجهز به مادون قرمز بوده و به همین دلیل، دارای دید در شب فوق العاده‌ای می‌باشد.

 

دوربین

دوربین‌های مداربسته از اصلی‌ترین اجزاء یک سیستم حفاظتی و امنیتی هستند. دوربین‌های مداربسته‌ای که جهت هوشمند سازی خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به شما این امکان را می‌دهند تا هر جای خانه را که خواستید با کمک تلفن همراه خود مشاهده کرده و زیر نظر داشته باشید.

 

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلان حریق از مهم ترین اجزای یک سیستم حفاظتی و امنیتی می‌باشد چرا که در صورت داشتن کیفیت بالا، می‌تواند با تشخیص به موقع آتش به شما در خاموش کردن آن پیش از شدت گرفتن کمک شایانی کند. سیستم اعلام حریق نیز انواع مختلفی داشته و با توجه به ویژگی‌های مکان مورد نظر متفاوت می‌باشد.

محصولات گلوبال فایر گرانتی مادام العمر

سیستم اعلام حریق

 

سیستم اطفاء حریق

یک سیستم اطفاء حریق خوب با مهار به موقع حریق، از خسارات جانی و مالی بسیار جلوگیری می‌کند. استفاده از سیستم اطفاء حریق یعنی اهمیت به جان ساکنین. سیستم اطفاء حریق نیز انواع مختلفی داشته و از مهم ترین اجزای یک سیستم امنیتی و حفاظتی می‌باشد که استفاده از آن در تمامی خانه‌ها امری مهم و ضروری است.

 

سنسور شکستن شیشه

درب اصلی دارای یک قفل اصلی و بسیار ایمن می‌باشد و به همین دلیل سارقان نمی‌توانند از آن عبور کنند و معمولاً از طریق پنجره اقدام به سرقت و ورود به منزل می‌نمایند. سنسور شکستن شیشه با نصب بر روی شیشه، هرگونه حرکت و ضربه غیر مجاز را به کنترل پنل و در نهایت شما اطلاع می‌‌دهند.

 

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت بر ورود و خروج متمرکز شده و به راحتی از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری به عمل می‌آورند. دزدگیر اماکن دارای اجزای مختلفی از جمله پنل دزدگیر، زون، مگنت، تلفن کننده، بلندگو، سنسور ( چشمی )، پدال، ریموت و ریپیتر می‌باشد و به محض ورود غیر مجاز، صداهای مهیبی از خود تولید کرده و علاوه بر به صدا در آوردن آژیر،وقوع سرقت را به شما اطلاع می‌دهد.

 

برق اضطراری

اماکنی از جمله بیمارستان نیاز بسیار شدیدی به برق دارند به گونه‌ای که قطعی برق حتی برای یک ثانیه ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات و خسارات جبران ناپذیری شود. سیستم برق اضطراری مخصوص این اماکن بوده و در صورت قطعی برق، به کمک شما می‌آید. اماکنی از جمله هتل‌ها، بانک‌ها، دیتا سنترها و اتاق‌های کامپیوتر، مراکز امنیتی و نظامی و… از جمله اماکنی هستند که داشتن برق اضطراری در آنها ضروری است. موتور برق یا ژنراتور، پنل خورشیدی، مزرعه بادی و UPS از جمله مولدهای برق اضطراری هستند.

 

انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی

سیستم های امنیتی و حفاظتی نیز دارای انواع مختلفی می‌باشند که اگرچه وظیفه‌ی همه‌ی آنها تامین امنیت و محافظت از جان و مال ساکنین می‌باشد اما هر کدام منحصر به فرد بوده و با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

 

سیستم های هشداری نظارتی

این سیستم‌ها مخصوص منزل بوده و معمولاً متعلق به یک شرکت امنیتی می‌باشند. در صورت مشاهده موارد غیر مجاز و مشکوک، اقدامات لازم اعم از اعزام افراد آموزش دیده به محیط و… انجام میگیرد.

 

سیستم های هشداری بی سیم

این سیستم‌ها به دلیل وایرلس و بی سیم بودن، به شما این امکان را می‌دهند که در هر زمان و مکانی به محل کار یا زندگی خود دسترسی داشته و بتوانید بر آن نظارت کنید.

 

سیستم های کنترل دستی

با استفاده از این سیستم، شما می‌توانید از دسترسی سایر افراد به بخش‌های مشخص خانه‌ی خود جلوگیری کنید. به عنوان مثال در صورتی که یک اتاق با گاو صندوق در خانه‌ی شما وجود دارد و شما نمی‌خواهید فردی به جز شما به آن اتاق تردد کند، با این سیستم می‌توانید دسترسی سایر افراد را محدود کرده و خود تنها کسی باشید که می‌تواند به اتاق مورد نظر تردد کند.

 

سیستم های نظارت ویدیویی

سیستم های نظارت ویدئویی دارای دوربین مداربسته هستند که همین امر باعث فراری دادن سارقان و از طرفی بهتر زیر نظر گرفتن آنها می‌شود.

 

انواع دوربین‌های مداربسته

همانطور که گفته شد، دوربین‌های مداربسته از اجزای بسیار مهم سیستم های حفاظتی و امنیتی هستند بنابراین دارای انواع مختلفی نیز می‌باشند. دوربین‌های مداربسته از نظر شکل ظاهری و نوع تکنولوژی به انواع مختلفی تقسیم شده و توسط برندهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. پارادوکس از بهترین برندهای تولید کننده دوربین مداربسته می‌باشد. کنترل امنیت، امکان تعقیب نامحسوس مجرمین، کنترل و مدیریت بحران، کنترل ورود و خروج، نظارت بر کارایی و عملکرد پرنسل، جلوگیری از جرم و جنایت، کنترل ترافیک و شناسایی اقدام های تروریستی و انتحاری از جمله کاربردهای دوربین مداربسته می‌باشد. مهم ترین مزیت دوربین مداربسته امکان نظارت بر سالمندان و کودکان از راه دور می‌باشد. در ادامه به معرفی و بررسی انواع دوربین مداربسته می‌پردازیم.

 

سیستم‌های مداربسته HD

تصویری که این سیستم ارائه می‌دهد کیفیت بسیار بالایی دارد که همین امر نظارت بر تصویر را بسیار لذت بخش تر و آسان تر می‌کند.

سیستم های مانیتورینگ دوربین مداربسته از راه دور

این سیستم با ارائه تصویر به صورت 24 ساعته به شما این امکان را می‌دهد تا همانند فردی که در خانه حضور دارد بر تمامی بخش‌های خانه نظارت داشته باشید.

سیستم‌های مداربسته IP

این سیستم‌ها کیفیت بسیار بالایی داشته و منطقه‌ی وسیعی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

 

نصب سیستم‌های حفاظتی و امنیتی

نصب سیستم های امنیتی و حفاظتی نیازمند مشاهده و مشاوره‌ی حضوری می‌باشد. بازدید از مکان مورد نظر به شما این امکان را می‌دهد تا تمام نقاط کور و بخش‌های مهم و ضروری یک خانه را شناسایی کرده و بتوانید بهترین سیستم حفاظتی و امنیتی را انتخاب و خریداری کنید. مشاوران شرکت آموت با مشاهده حضوری می‌توانند به شما در انتخاب و خرید بهترین سیستم حفاظتی و امنیتی کمک کنند. جهت دریافت مشاوره، همین حالا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

مزایای سیستم های حفاظتی و امنیتی

اگرچه برقراری امنیت و حفاظت از جان و مال ساکنین مزیت اصلی این سیستم‌ها می‌باشد، اما این سیستم مزایای دیگری نیز دارد. شناخت مزایای سیستم های حفاظتی امنیتی به شما در درک بهتر علت محبوبیت بسیار زیاد این سیستم تاثیرگذار است. بنابراین در ادامه به معرفی و بررسی مزایای سیستم حفاظتی و امنیتی می‌پردازیم.

 

سیستم ها کاملا متناسب با شرایط شما و مکان مورد نظر خریداری و نصب می‌شوند.

اماکن با یکدیگر متفاوت هستند و همانطور که گفته شد، مشاهده و بازدید حضوری از مکان مورد نظر به ما کمک می‌کند تا بهترین سیستم حفاظتی و امنیتی را متناسب با بودجه، هدف و نیازهای شما و ویژگی‌های مکان مورد نظر انتخاب و خریداری کنید. خرد سیستم حفاظتی امنیتی متناسب با خود و مکان مورد نظر احتمال بروز خطا را به صفر رسانده و باعث می‌شود دیگر نیازی به سیستم حفاظتی امنیتی دیگری نداشته باشید و با آپدیت ماهانه یا سالانه، از جدیدترین ویژگی‌ها و مزایای سیستم امنیتی خود بهره مند شوید.

 

سیستم‌های حفاظتی و امنیتی انواع مختلفی دارند

حتماً تا به حال برای شما نیز موقعیتی پیش آمده که در آن ناچاراً مجبور به خرید پکیجی شدید که تنها چند عدد از وسایل و لوازم داخل آن را نیاز داشتید اما آنها تنها به صورت پکیج به فرش می‌رفتند. سیستم های حفاظتی و امنیتی اینگونه نبوده و با داشتن انواع مختلف و اجزای مختلف، به شما این امکان را می‌دهند تا تنها اجزای مورد نیاز مکان مورد نظر را خریداری و استفاده کنید.

 

جلوگیری از سرقت

سیستم‌های حفاظتی امنیتی به قدری در امنیت خانه و جلوگیری از سرقت تاثیر گذار می‌باشند که آمار سرقت در منازل و امکانی که دارای سیستم های حفاظتی و امنیتی نیستند سه برابر بیشتر از خانه های مجهز به این سیستم‌ها می‌باشد. هنگامی که از سیستم های حفاظتی و امنیتی استفاده می‌کنید، از امنیت منزل خود مطمئن بوده و می‌توانید با خیال راحت روزها خانه‌ی خود را خالی بگذارید چرا که علاوه بر اطمینان از جلوگیری از سرقت و اطلاع در صورت وقوع آن، با امکان نظارت از راه دور، گویی همچنان در خانه هستید.

 

خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی

به دلیل اهمیت بسیار بالای سیستم های امنیتی و حفاظتی، شرکت‌های مختلفی اقدام به طراحی و تولید آنها کرده و گزینه‌های بسیاری جهت خرید آنها وجود دارد. شرکت آموت با داشتن پروژه‌هایی از جمله بیمارستان قلب فرشچیان، شرکت مزمز، صرافی انصار، شرکت ناواکو، برج الیز، برج آوا فرزین، برج ارکیده و هزاران پروژه‌ی دیگر بهترین گزینه جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی می‌باشد؛ چرا که تسلط کامل بر سیستم های حفاظتی و امنیتی بسیار در پروسه‌ی خرید تاثیرگذار می‌باشد. یک شرکت مسلط می‌تواند با پشتیبانی بی نظیر به انواع سوالات و مشکلات شما درباره‌ی کاربرد سیستم، مشکلات فنی، خدمات پس از فروش و… پاسخ داده و شما را به درستی راهنمایی کند. جهت اطلاع بیشتر همین حالا با مشاوران شرکت آموت تماس بگیرید.

 

قیمت سیستم های حفاظتی و امنیتی

عوامل مختلفی از جمله نوع سیستم حفاظتی و امنیتی، نوع چشمی‌ها، دزدگیرها، دتکتورها و سایر اجزای سیستم حفاظتی امنیتی بر قیمت سیستم های حفاظتی و امنیتی تاثیر گذار هستند. اما به یاد داشته باشید، اگرچه قیمت بسیار مهم است اما کیفیت اولین چیزی است که در فرایند خرید باید به آن توجه کنید. چرا که سیستم های حفاظتی و امنیتی وظیفه‌ی حفظ امنیت خانه‌ی شما را دارند و کیفیت بالای آنها به معنی کارکرد بسیار عالی آنها می‌باشد. یک سیستم با کیفیت از انواع حوادث طبیعی و غیرطبیعی به خوبی جلوگیری کرده و از هر گونه خسارات جانی و مالی جلوگیری به عمل می‌آورد. جهت دریافت جدیدترین لیست قیمت سیستم های حفاظتی و امنیتی، همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آموت تماس بگیرید.

 

مستند سازی و به روز رسانی اطلاعات جمع آوری شده در طول پروژه
مستند سازی و به روز رسانی اطلاعات جمع آوری شده در طول پروژه
بررسی سیستم از لحاظ سازگاری با سایر سیستم ها و انتخاب راه حل نهایی
بررسی سیستم از لحاظ سازگاری با سایر سیستم ها و انتخاب راه حل نهایی
بررسی تئوری و اجزای اصلی سیستم
بررسی تئوری و اجزای اصلی سیستم