لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن
لوله پلی اتیلن

پلی اتیلن یا پلی اتن یکی از ساده‌ترین و ارزانترین پلیمرها و جامدی مومی و غیر فعال است که از پلیمریزاسیون اتیلن بدست می‌آید و بطور خلاصه بصورت PE نشان داده می‌شود.
طبقه‌بندی پلی اتیلن‌ بر اساس دانسیته آنها صورت می‌گیرد  این طبقه‌بندی به شرح زیر است:
پلی‌اتیلن با دانسیته بالا (HDPE):این پلی‌اتیلن دارای استحکام کششی بیشتری نسبت به بقیه پلی اتیلن‌ها است.
پلی ‌اتیلن با دانسیته پایین (LDPE):این پلی‌ اتیلن دارای استحکام کششی کمی است و از دیگرخصوصیات آن می‌توان به انعطاف‌پذیری و امکان تجزیه بوسیله میکروارگانیسم‌ها اشاره کرد.
پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین (LLDPE):این پلی ‌اتیلن یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه‌های کوتاه است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن‌های بلند زنجیر ایجاد می‌شود.
پلی اتیلن با دانسیته متوسط (MDPE):امروزه لوله پلی اتیلن جایگاه خود را در کاربردهای تحت فشار به خوبی یافته‌ است.

این محصولات توانسته‌اند با بهبود خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد جایگزین مناسبی برای انواع لوله‌ها از قبیل لوله‌های فلزی، PVC، GRP و چدنی باشند. یکی از برجسته‌ترین مزیت‌های منحصر به فرد این دسته از لوله‌ها، توان تولید محصول متناسب با خواسته‌های مشتریان است.سیستم های لوله کشی پلی اتیلن امروزه در اکثر پروژه ها چون سیستم های آتـش نشانی، پروژه های فشار قوی انتقال آب و سیستم های انتقال فاضلاب های شهری و صنعتی و همین طور انتقال گاز طبیعی در محیط های صنعتی و شیمیایی و یا پروژه های مخابراتی و کاورینگ کابل کاربرد دارند.

تماس با ما

09198817991