تکنولوژی دوربین دید در شب دوربین مادون قرمز

تکنولوژی دوربین دید در شب دوربین مادون قرمز

.
دوربین مداربسته دید در شب با سنسور مادون قرمز و نیز ترکیب رزولوشن تصویر و میدان دید قادر است در دل تاریکی تا برد مشخصی هر نوع حرکت مشکوکی را به طور واضح ثبت نماید. امروزه اکثر دوربین های امنیتی دارای کیفیت دید درشب هستند. اما آنچه مهم است مهندسی نصب و راه اندازی دوربین های دید درشب است چرا که با کوچکترین خطا در نصب ممکن است این کیفیت نتیجه مورد نظر را به کاربر ارائه ندهد.
برای مثال اگر دوربین مداربسته دید در شب در معرض نور باشد ممکن است آسیب ببیند. بنابراین پیشنهاد شرکت دیدافزا به کاربران سیستم های امنیتی دید درشب حساسیت در نصب و راه اندازی آن ها به منظور استفاده بهینه از قابلیت دید در شب بودن دوربین است.دوربین مادون قرمز


انواع دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب عموماً دارای دوربین‌های نزدیک مادون قرمز و مادون قرمز با نورافکن مادون قرمز داخلی است. کاربر با استفاده از دوربین مداربسته دید در شب می‌تواند شب‌ها نیز نظارت موثری داشته باشد.
فاصله‌ای که دوربین مداربسته دید در شب می‌تواند اشیاء را از آن فاصله در تاریکی شب تشخیص دهد، به قابلیت‌های اجزاء دوربین، برای مثال لنز و سنسور، و شدت نور مادون قرمز بستگی دارد. نور مادون قرمز ساطع شده از این نورافکن‌ها دارای طول موج‌هایی در طیف مرئی است.


دوربین مداربسته مادون قرمز ir

به کلیه دوربین مداربسته هایی که از نور مادون قرمز برای تشخیص تصاویر استفاده می کنند دوربین های اینفرارد یا ir گفته می شود.
دوربین مداربسته دید در شب یا دوربین در نور کم برای ثبت تصاویر در محیط‌های تاریک به کار برده می‌شود. دوربین در نور کم برای تصویربرداری در محیط‌هایی با نورپردازی آمبیانس، مانند فضای داخلی رستوران، زیر لامپ‌های خیابان یا در مهتاب کامل، طراحی شده است.

این نوع دوربین های مداربسته برای کاربرد در تاریکی مطلق مناسب نیستدوربین مادون قرمز

دوربین مداربسته دید در شب می‌ توان در تاریکی شب، یک شخص را از فاصله ۱۸۳ متری مشاهده کرد. تکنولوژی به کار رفته در این دوربین ها به دو روش عمل می‌کنند.

 آشکارسازی تصویر در دوبین مداربسته مادون قرمز


 در قسمت پایینی طیف نوری دوربین مداربسته مادون قرمز نور کمی وجود دارد که جمع شده و طوری تقویت می‌ شود که ما بتوانیم آن را مشاهده کنیم.دوربین مادون قرمز تصویربرداری حرارتی در دوربین مداربسته مادون قرمز

در این حالت طیف نوری مادون قرمز در قسمت بالایی جمع‌آوری شده و طیف به صورت نور منعکس نشده بلکه به صورت گرما منتشر می‌ شود. اجسام گرم این نور را به اجسام سردتر مثل میز یا یک ساختمان متصاعد می‌ کنند

دوربین مادون قرمز

مطالب مرتبط در سایت آموت

سیستم اعلام حریق

تماس با ما

09198817991